Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yaziyor musunuz? niye..?

DeLi_CeVaT

Öne çıkan mesajlar

ben bazı şeyleri paylaşacak birilerini bulamadığımda yazarım arada.çoğunlukla şiir formatında oluyo.pek fazla kitap okuyan biri olmamama rağmen beynimdekileri kağıda dökebiliyorum.gece daha iyi çalışıyo kafam.çok kitap okuyan iyi yazar diyen zihniyete katılmıyorum.
geçen gün annem bulmuş..pek iç açıcı şeyler olduklarını söyleyemem.ne bunlar fln dedi..şarkı sözü deyip geçiştirdim.yazdıklarımı başkalarının okuması pek hoşuma gitmez.öyle bişeyler işte..

siz ne yazıyorsunuz? niye? ne zamanlar? vs..[hline]get bored..i wish for a real one.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence onemli olan kafandakileri dokmekle beraber onları doktuğünde karşındaki kişinin de aynen senin gördüğünü görmesini hissttiğini hissetmesi gerekir. Tabii bunun yanında da cümlelerden sıkılmaması da gerekir. Bunu sağlamanın ilk yolu yazdığın dili çok iyi bilmek ve onu doğru, güzel ve akıcı bir şekilde kullanmaktır. Bunun yolu da kitaptan geçer.
Ghaldszar' in konu ile ilgili son cümlesi:
Hiç bir sanat dalında sanattan kopuk olarak sanat yapamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaziyorum çünkü yaşıyorum,etrafımı izliyorum,analiz ediyorum,hissediyorum her şekilde,kelimeler sadece duygularımın sembolleri oluyor yada düsüncelerimin sekilleri.
Sevdigimde yaziyorum,üzüldügümde yaziyorum,kızdıgımda yaziyorum,şaşırdıgımda yaziyorum.Elime kalemi alip kagıdı buldugum zaman hangi duygum öne cikmissa hangi düsüncem beni mesgul ediyorsa onu anlatiyorum.
Kalem olmadıgı zamanlar ise aklımda yaziyorum,üretiyorum,işliyorum,yeni olasiliklar yaratiyorum,hikayeler başlatıp bitiriyorum.
Genelde bunları birisinin okumasi için yapmiyorum.Ama içimde herhangi bir zaman,bilinen ya da bilinmeyen birinin yazdiklarimi bulup okumasi ve benim hissetiklerimi hissetmesi istegim var.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazıyorum,çünkü içimi biyere dökme ihtiyacı duyuyorum.
Aklıma guzel ve anlamlı cumleler geliyo ya da sarkı sozleri..[hline]Fizban,23 April 2003 21:52 tarihinde demiş ki:
bende sinirlendim kiza sen ne zaman büyüdün de makyaj yapion fln dedim. ya yok ya makyaj faazla yok falan dedi. ehauhe
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Faerdun, 27 April 2003 15:50 tarihinde demiş ki:
Yaziyorum çünkü yaşıyorum,etrafımı izliyorum,analiz ediyorum,hissediyorum her şekilde,kelimeler sadece duygularımın sembolleri oluyor yada düsüncelerimin sekilleri.
Sevdigimde yaziyorum,üzüldügümde yaziyorum,kızdıgımda yaziyorum,şaşırdıgımda yaziyorum.Elime kalemi alip kagıdı buldugum zaman hangi duygum öne cikmissa hangi düsüncem beni mesgul ediyorsa onu anlatiyorum.
Kalem olmadıgı zamanlar ise aklımda yaziyorum,üretiyorum,işliyorum,yeni olasiliklar yaratiyorum,hikayeler başlatıp bitiriyorum.
Genelde bunları birisinin okumasi için yapmiyorum.Ama içimde herhangi bir zaman,bilinen ya da bilinmeyen birinin yazdiklarimi bulup okumasi ve benim hissetiklerimi hissetmesi istegim var.

oha...
:)
İmkaansız bir şey..
benim aklımdakileri nasıl yazdın?[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekliğe uzanma, onu yaratma yolunda çaba sarf edebilmek için... Ellerimin yaratmaya yetmediğini kalemin desteğini alarak becerebilmek için...[hline]And Vandora came forth, with fire from the sky upon her lips, and sanctified the sacred fountain with her kiss. Thus, she said, he who follows me shall cast off the bonds of flesh and become as elusive as the mist.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...