Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows phone 7 series

Buyse

Öne çıkan mesajlar

Penthin yazdıkları içinde benim ilgimi çeken bir şey açıkcası yok. Zaten android bunların hemen hepsini yapıyor.
Fakaaat ; Gaming bence microsoft ekmeği burda yicek , nitekim gerek xbox entegrasyonu ( türkiyede çok sallayan olmaz o ayrı) gerekse izlediğim videolardaki game develop tarzı ve zaten hali hazır geliştirilmiş oyunlar çok başarılı duruyor.
An itibari ile hadi sana tercih şansı iki win7 mi mevcut andro telefonun mu deseler androidin benim için hala ağır basıyo olduğunu belirtmek te isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun piyasasında Sony de Android'i destekleyecek gibi duruyor, o açıdan da çok bir şey kaybetceğini sanmıyorum Android'in.

Bir de şu Windows Phone'un UI'sinden görüntü koyabilecek var mı? Haberlerde falan kullanılan resimleri gördüm de pek beğenmedim (şu kare kare, kutu kutu olanlar), farklı bir şey var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bir tanidik hands on oncelemis ingilterede gecen hafta, buyuk hayal kirikligina ugradim. Inanilmaz guzel mutlaka edin dedi sonra incelerken cektigi video yu izletti... no sense ui...

Acaip alistim ben o naneye, HTC kendi UI ini koymamis yalin windows 7 ile calisiyormus alet. Ha kotumu degil ama sense ui gercekten cok basarili.
Sosyal ağlarda paylaş

Androidde de yok sanıyorum smart dial dediğiniz özellik. Gerçi telefon numarası çevirmeyeli bi hayli zaman geçti , rehberden isimle aratıyorum hep veya rehberde yoksa direk numarayı çeviriyorum , o da zaten rehberde olmadığı için bir şey tamamlanmıyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

Windows Phone 7'i Mayıs ayı gibi VS 2010'u kurduğumda emülatörünü kurarak denemiştim. MS ile develop kim ne derse desin kolay ve keyifli. Lakin MS çok geç kalıyor teknolojik yeniliklere.

Bir de interface'ini beğenmedim ben doğrusu. Görmekte zorluk duyan birisi sanki bir web sayfasına bolca zoom yapmış da internetde dolaşmaya çalışıyor gibi. Kaba.
Sosyal ağlarda paylaş

Voice dialer'ı kast ediyor dasaaa sanıyorum. Onda yok öyle bir nane, yandan yandan konuşmak gerekiyor Türkçe ifadeler için.

Ama google search widget ile Türkçe olayınıda kath'ın dediği gibi voice input output settings'de voice recognizer ayarından dili Türkçe yaparsan fena olmuyor. Gerçi onun da varsayılan öncelik sorunu var. Öncelik belirtmezsen web hep default öncelikte ve değişmiyor. Yine de Türkçe tanımasının başarılı olması keyifli bir kullanış sunuyor.

edit: Konunun canına okuyoruz bu arada, android başlığına geçelim soru varsa.
Sosyal ağlarda paylaş

kath said:

Androidde de yok sanıyorum smart dial dediğiniz özellik. Gerçi telefon numarası çevirmeyeli bi hayli zaman geçti , rehberden isimle aratıyorum hep veya rehberde yoksa direk numarayı çeviriyorum , o da zaten rehberde olmadığı için bir şey tamamlanmıyor :D

rehberde isim aramak yerine dialpad'de yazsan daha hızlı arıyorsun. ben de şu smart dial'ı duyduktan sonra öyle kullanmaya başladım, rehber kalabalık olunca bulmak zor oluyor.

örn. mustafa diye birini aricaksın rehberde kayıtlı, 6878232 (mustafa harflerinin olduğu tuşlar) bastıkça alternatifleri rehberden getiriyor. kaç alternatif varsa yanda yazıyor, aşağı oka basıp açılan yerden hangisini istediğini seçebiliyorsun. mesela 68 yazınca murat'ları da alternatif olarak gösteriyor.

ayrıca çok aranan numaraları ekrana ekleyebiliyorsunuz, tek tuşla arama yapabiliyorsunuz. o da güzel bir özellik, ben bir sayfayı web kısayolları ve arama kısayolları için ayırdım mesela. tek tıkla sayfa açıyor veya arama yapıyorum sık kullandığım kişi ve siteler için
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...