Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows phone 7 series

Buyse

Öne çıkan mesajlar

gec kalinmasi, sunun icin onemli olabilir,

ben mesela ilgimi yitirdim urune karsi, ilk duydugumdan bugune cok uzun zaman gecti. demek istedigim o.

yoksa inovasyonmus, gelismeymis, serbest piyasa ekonomisinin, kullanicilara getirisiymis, vs bizimde bildigimiz hususlar gencler :)

edit: BB konusunda ayrica BB basligi altinda tartisilir ama ben BBM kullanmiyorum mesela, ama bununla birlikte office ve skydrive da kullanmiyorum, MCT olarak bir cok teknolojinin "evangelist" i olmamiz bekleniyor ama ne bilim, hala live mail in bir gmail edemedigini dusunuyorum mesela, hantal oldugunu goruyorum, en azindan yurdumun dandik internet alt yapisiyla.

yani kullanim, sekli ve yeri cok onemli degisken ler bu konular icin.

bide abi nedir o arayuz ya, begenmedim. (zevk meselesi lutfen cemkirmeyiniz :P)
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

iphone a niye rakip olamiyor abi windows phone 7? cok merak ediyorum yani su iddaalarin kaynagini. yazin ben de cevap vereyim teker teker su ana kadar gorduklerimi ileteyim. hayir ben de iphone sahibiyim yani su an.

ben pazar payi olarak dedim bunu
su anda wp7 nedir ne degildir hic birimiz dogru düzgün bilmiyoruz bir gelsin bakalim bakalim incleyelim (sende vardir belki bi wp7 telefon bilemiyorum)
2 dakikalik videolar ile yetiniyoruz biz su anda

su anda görüneni söyldim ben
Sosyal ağlarda paylaş

ha anladim pardon, tabi canim pazar payi konusunda haklisin kimse zaten 2 senede iphone'u gecer demiyor yani, belki de hic gecemeyecek. ama bi windows mobile olmadigi kesin, canlandiricak piyasalari, bakalim.

benim kurcalama firsatim baya oldu, ama onun haricinde umutlu olmamin sebebi bu telefon sicarsa ballmer sicar abi. daha yeni mail geldi ballmer'dan gecen hafta, andy lees'i (mobile in basindaki adam) president yaptilar. cok buyuk bi commitment bu, sonuctan memnun olmasalar ve bel baglamasalar yapmazlar. zaten gorucez bakalim ya neler olacak neler bitecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

her sey bir yana, akilanin da dedigi gibi rekabetin her turlusu end user icin candir gencler. kaymagini yiyin iste, mis.

Öyle birşey olmaz.

Piyasada o kadar fanboy türedi ki, adama "abicim elimizde belge var iphone şöyle kötü" desen yalandır o belge bilader der. İş odaklı kullanıcılar yönelir muhtemelen ama düz piyasa umursamaz gibi geliyor ne yazık ki.

Ha param olsa sırf anti apple gözüyle alırım, onu geçtim normalde de alırım. Bu sefer kötü olmayacak bu iş çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

wp7 kesin tutacak ve android'den cok buyuk pazar payi calacak. eskiden android'e yonelen dusuk butceli tuketiciler android - wp7 arasinda secim yapacaklar, ozellikle de kurumsal pazarda android'in yoklugu bb'nin hantalligiyla birlesecek, farkli ureticilerle calismanin avantajini da kullanip wp7 cook guzel bir yer edinecek.

ama onemli olan sorun ilkenin ve sukrunun dedigi gibi wp7 piyasaya yenilik/hareket getirecek mi? bence hayir. wp7'yi gordukten sonra "oha super ozellikmis, acaba android/iphone'a da gelir mi?" dediginiz bir ozellik oldu mu? sahsen benim olmadi.

o yuzden microsoft icin buyuk, biz kullanicilar icin kucuk bir adim.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

katılıyorum lg ninkiler çok dandik duruyo, dellin tasarımı direk fail zaten. Madem aleti kalınlaştırma pahasına klavye koyuyosun, yan koyda millet rahat yazsın o ne öyle.
Htc en iyisi (reklam sloganı gibi oldu)

aslinda dell klavye acilmamisken cok hos gözüküyor
ama 4.1 inch ekran yapip alttan sürgülü klavye yaparlarsa fail oluyor zaten direk
Sosyal ağlarda paylaş

androidden pay almasi bence cok mantikli gelmiyor kulaga.

android kullanicilarinin istedigi en onemli $ey ucuzluk ve ozgurluk. wp7de iphone gibi kisitlamalar olacagi bir gercek. ve specler nedeniyle androidler kadar ucuz telefon olmayacagi da gercek. o zaman tamamen iphone a rakip olmak kaliyor geriye, belki de berry biraz da. ama touchscreenle berrye nasil rakip olunur orasi malum.

bi ara dell in full qwerty ve form factor modelleri duyurulmu$tu 2011-12 icin. onlar olabilir mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

kfg said:

bu at&t sim kilitli satıyor her telefonu di mi ? sırf iphone'a ozel bir sey degil yani ?

bir de canada'daki telus'u bilen var mı ? o da kilitli mi satıyor normalde ?
evet abi oyledir, burada yasa yok cunku unlocked telefon satilmasini saglayan. Bize sirket parasini geri oducek iste, eger kontrat istemiyorsan "ay ay oducem commitment olmadan" diyorsan belli bi miktarini karsiliyoruz 500 kusur dolarin yaziyordu. unlocked demiyor yani.

Canada'yi bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya engadget'da falan 30'dan fazla ulkede 60'tan fazla carrier'a cıkıcak diyor da, hic bi yerde listesini bulamadım ki, anca fix 5-6 ulkeyi yazıyor her yer, ingiltere, almanya, fransa falan, herhalde vardır abi turkiye 30 ulke icinde, iyimser oldu biraz gerci =)...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi olsa da sırayla yazarsak:
-bing türkiyede yok. seçeneklerinde türkçe dili bile yok o derece... yani o bing entegresiymiş filan yalan buralarda...
-xbox türkiyede yok. he gene de xbox live acc alırsın illaki. ama ne destek ne bi türk ödeme kanalı olmicak zaten. alabiliyomusun aylık üyeliği onu da bilmiyorum zaten...

e şimdi geriye ne kaldı ?

bide: flash entegresi varmı bunda ?
Sosyal ağlarda paylaş

xbox cok dert olmaz ya, turkiyede xbox live kullanan var bayagı, ben de us psn kullanıyorum mesela, plus bile var, o cozulur bi sekilde... bing'i hic bilmiyorum zaten =), arama motorundan ne olayı var falan eheh...

flash yok benim bildigim, isin komigi silverlight da yok ehueh, ne kadar kullanılıyor zaten bilmiyorum da, ms niye koymamıssa silverlight'ı, ilerde gelir belki...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...