Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eklemlenme ne demek?

Fransuxa

Öne çıkan mesajlar

osmanlı avrupa örn eği için konuşayım

osmanlı hammaddeyi veriyor karşılığında işlenmiş nihai mal alıyor şimdi osmanlı yaptığı bu ithalat-ihracat işlei sonucnda hem hammadde tedrikçisi hem de pazar alanı olarak her iki şekilde karşı ülkeye olanak sağlıyor tam olarak eklemleniyor

avantajlı ülke merkez osmanlıo uydu ülke oluyor

eklemlenme daha çok dünya ticaretine katılım olarak kullanılıyor bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten kâr etmiyorsun ki .) direk sömürülüyorsun

ha mesela dahilde işleme rejimi diye bir şey var sen hammaddeyi kdv siz olarak alıyorsun işliyorsun ama işledikten sorna hammaddeyi aldığn ülkeye sadece ihraç edebilyorsun hani ne başka ülkye ihraç edeiblirsin ne de iç piyasa üretimine katabilrisin fln

zaten sorun osmanlıda o ithal edilen nihai malın üretiminin yapılmıyor olamsı mesela yüksek teknoloji (o zamnın yüksek teknlojisi) ceket mesela.. yani öyle bir teknikle üretiliyor ki o ceket senin memlekette üretemiyorsun fln
Sosyal ağlarda paylaş

Sallıyorum:

Yeni bir dal oluşturuluyormuş. (veya yeni bir alan da denebilir)

Sallama sebebi:
Eklem oluşmasından yola çıkarsak, eklemin de bir bütüne bağlanan farklı bir şey olduğunda kullanıldığını düşünürsek; var olan bir bütüne yeni bir şeyin eklenmesi olarak düşünülebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

yok kâr zarar oalyı değil ehe sadece mevcut bir ticari ilişkiler yumağına katılma işte

ahmet mehmet alışveri şyapıyor ama ahmet çok cin mehmete ne geçiriyor ne geçiriyor üff öyle bir geçiriyor ki senin de canın çekiyor "ya ahmet sen iyi geçiriyorsun biraz da bana geçir" diyerek olaya dahil oalibliyorsnç yada baktın ahmet mehmete geçirmekten köşe oluyor sen gidip ahmete "ya ahmet bak ben de mehmete geçirmek istiyorum gel anlaşalım ben senden şu şu malları alayım ama sen de mehmete bu bu malları satma çünkü ben satacam" şimdi bu noktad kimin eli kimin cebinde hiç belli değil ahmeti de mehmetide tanımam ama ahmet bildiğin şerefsizin öcne gidenidir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...