Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPad

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

fiyat/performans olarak çok kötü bir alet.. düşünce güzel de.. hoş nasıl olsa her türlü alıcısı var diye sürümden kazanmak yerine lüks sınıfından kazanmayı tercih etmiş apple iyi yapmış zebil gibi de aksesuar çıakrack, zaten o alete bu parayı veren aksesuara da verir mantığıyla çalışmış

bu aleti almak için ya zebil gibi paran olacak saçacağın kadr yada teknik alet edevatdan hiç anlamayacaksın
Sosyal ağlarda paylaş

he oyle cok zengin faso fiso

beyler sacma sapan dusunmeyi birakirsaniz, dusunun cok cana gunubirlik is icin gezen birisiniz(cok var turkiyede bu insanlardan)

elinizde maillerinizi kontrol edip rahat cevap verebileceginiz(cep telle olmuyo o is) msn skype falan acik tutabileceginiz, bos zamaninizda iki tane film izleyecebileceginiz, butun gun pili giden bir alet lazim, kullanimida kolay olmali

ne var boyle?

laptop desen insanin omzu dusuyo tasimaktan, ve pili krali gelse yetersiz.

yada elinde soyle okula gidip not alabilecegin, yada bir toplantida rahat not alabilecegin birsey lazim, ben kendi adima nexus u kullaniyorum not alirken ama tus kucuklugunden yeteri kadar hizli yazamiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

oyun haric gunluk kullanimin %90 ini karsilayacak olmasi sebebi ile amerikan fiyati uzerinden oldukca basarili buluyorum bende.

maile bak, nete gir, muzik dinle, basit oyun oyna, haber kil tuy gak guk.

bir soru : kindle ile ipad arasinda kitap okuma bakimindan bir fark oluyormu acaba, kindledeki ink screen supermis ancak ipad acaba gozu yorarmi ?
Sosyal ağlarda paylaş

mum hatali dusunuyorsun

8 saat bilgisayar basinda olmak demek, surekli ayni goruntuye bakmak demek degil. soyle soyliyim bilgisayarda tas catlasa dakikada bir ekran degisiyor goruntu degisiyor, goz yeniden uyum sagliyor, ekrana sabit bir goruntu acip 1 saat baktigini dusunsene ne hale gelir gozun.

o yuzden herkesin dedigi gibi ipad de kitap okunmaz gozunuze yazik bu yuzden kindle li kitaplar hardcase kitap satisini gecti.

birde ipadle gunes isiginda kitap okumak imkansiz, e ink ole degil kagit gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

sabit goruntuye bakip bakmamak degil ki onemli olan. lcd ekran dedigin isik kaynagi sorun o. 5 saat oyun oynadiginda gozun ne kadar rahatsiz oluyorsa 5 saat kitap okurken de ayni oranda rahatsiz olur.

e-ink dedigin seyse isik kaynagi degil, normal bir kagittaki gibi isigin yansimasiyla goruntuyu ortaya cikiyor. oyle olunca da goz daha az yoruluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

söyle bir farkı var, oyun oynarken o kadar odaklanmıyorsun, hatta bazen abya out of focus oluyo gözlerimiz. d,nlşenmek icin. ama interface'e o akdar alışıyoruzki cok önemli olmuyo. okurken durmadan faocus bi haldesin, gözler daha cok yoruluyo olabilir. bide oyundaki detaylardan faha ufak detaylara bakıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

isik kaynagiyla ne alakasi var crt dede ayni sey var

sabit goruntu bile her saniye kac defa yenileniyor duz ekranda o yuzden bir yerden sonra bakamiyorsun

ayni problem e ink te yok

Mum_Chamber said:

sabit goruntuye bakip bakmamak degil ki onemli olan. lcd ekran dedigin isik kaynagi sorun o. 5 saat oyun oynadiginda gozun ne kadar rahatsiz oluyorsa 5 saat kitap okurken de ayni oranda rahatsiz olur.

e-ink dedigin seyse isik kaynagi degil, normal bir kagittaki gibi isigin yansimasiyla goruntuyu ortaya cikiyor. oyle olunca da goz daha az yoruluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlis biliyorsun matama, statik goruntulerde refresh rate'i algilamiyor bile goz. kaldi ki gunumuz teknolojisinde cok da fark etmiyor.

onemli olan kaynagin reflective mi light-source mu oldugu. crt dedigin de isik kaynagidir, o yuzden gozleri yorar. lcd back-lit'tir. e-ink ise kitap gibi reflective'dir, isik yaymaz, isigi yansitir.
Sosyal ağlarda paylaş

evet tabletin mantığı işe yaramaktır çünkü abuk subuk eksikliklerle insanı kısmak değil

televizyon televizyondur
medya oynatıcı medya oynatıcıdır

ipad de olsa bilgisayar türü alet edevatın da görevleri vardır bunalrdan biri de diğer hafıza birimleriyle çalışabilmektir yoksa pahalı bir oyuncaktan öteye gidemez..

iphone 3gs e bile laf etmiyorum hani sınıfının en iyi örneği (4 de saçmaladılar) ama şu ipad i savunlayın artık iphone dan daha fazlşa yapabildiği tek şey ekranını büyük olması

ha 2. yada 3. nesil ipadler daha iyi gelebilir zaten artık bu umuda bağlanmak gerekiyor ama şu anda piyasada olan ipad bir teknolojik hakarettir "çok basit çok işlevsel" diyecek olanlara da evet çok basit ama çok işlevsel değil bana hediye edene de hakaret davası açarım

rage e girdim yine

bari bir tane usb girişi koysalardı be sadece bir tane o bile yeterdi benim için flash deteklememesini bile geçtim hani
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

televizyon ve dvd playeriniza da kiziyor musunuz usb girisi yok, elimdeki dokumani okuyamiyorum diye?

yeni tabletleri laptoplarla kiyaslamak tam huysuz cuce isi. tablet'in mantigi o degil.

iyide iki tableti karsılastırmamısmı orda ben yanlısmı anlıyorum resmi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...