Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

incisozluk.org ve dava konusu

parvus

Öne çıkan mesajlar

DeaN said:

10 yaşındaki çocuğun kerane muhabbeti yapmasını istemiyorsanız, küfür söylememesini istiyorsanız incisözlüğü değil zihniyeti değiştirmeniz gerekir ilk önce. TV'lerde kafa keserim diyen mafya babalarına özenilirken kalkıp bu tür sitelere dava açmak.

Sanki çok ahlaklı bir toplummuşuz gibi.
Ama bırakın size ne, o çocuklar her şekilde mahalledeki abilerinden, sokaklardan bu küfürlerin bilyon katını öğreniyorlar zaten.

Bu düşünceyi hiç anlayamadım, anlayamam da.
"Şuna bakmadan önce buna bakın." mantığı ucuzladı bence.
Bu site okumuş, bilgili, mantıklı gençlerle dolu. Fakat anlaşılamayan öncesinde sonrasında neyin yapıldığı değil. Bir yanlış farkedilirse o yanlış düzeltilmeli. Bu dava açmayı düşünen arkadaşın da bu düşünceyle hareket ettiğini tahmin ediyorum. Doğru olan bu. Anarşizm içgüdülerin sonucudur bence. Herkes sisteme ters, kimseyi sallamayan cool adam olmak ister. Fakat insan olmamız içgüdülerimizle değil mantığımızla hareket etmemizi gerektiriyor. Zaten devlet, siyaset konusu olsaydı herkes atatürkçü, vatansever cevaplar atacaktı. İnci sözlük zararlı.
Sosyal ağlarda paylaş

konu bildiğin klavye delikanlılığı örneği yalnız

o kadar bikbiklemişin davaya vericem tokatlıcam hibneleri diye bi ton maddeler sıralamalar avukata gitmeyi düşünmeler bıdıbıdılar

sonra gelmiş ben açmıcam zaten de açılırsa nolur

çok komik la
Sosyal ağlarda paylaş

QueenofSpades said:

Öyle gidip direkt yurt dısında dava falan açamazsın.

İç hukuk yollarının tükenmiş olması gerekiyor. Davanı burada açarsın, sonuçlanır, sonuçtan memnun kalmazsın temyize gidersin, temyizden de memnun kalmazsan bir üst mahkemeye gidersin, aynı süreç devam eder, taa ki iç hukuk yolları tükenene kadar, ondan sonra AIHM e falan taşıyabilirsin.

Çok uzun ve çok pahalı bir süreç bu dediğimiz.

aihmde hakaret davasının ne işi var gfsdfasdfsafgsa
Sosyal ağlarda paylaş

parvus said:

Bella said:

hahahah bana mı dedin?

sana sana sana hepinize utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürürdüm amaaa... siz ondan da anlamazsınız

tükürürsen hakaret davası açarız ama. yanlız bi sorun var açarsam ne olur. ulan şimdi tükürdün diyelim. bilgisayar başından tükürürsen hakaret sayılır mı ? sayılırsa antartikadan mı açmam lazım.

TTnet Arapların. arabistandan açsak olur mu ? açtık diyelim ceza suça ağır gelir mi ? falaka mı , dayak mı yoksa alt dudağın kesilmesi mi? konu mu açsam acaba bilemedim. yok mu lan bi anayasa profesörü, oda olmadı iktisatçı bile olur.
Sosyal ağlarda paylaş

QueenofSpades said:

inci kadar gereksiz bi forum yok bu internet aleminde, deşarj olmak için küfür etmek gerekmiyor ona buna, oraya üye olan insanların aramızda dolaştığını hayal etmek bile üzücü...

etrafımızda tecavüzcü, tuvaletten çıktan sonra elini yıkamayanı, katili, sapığı, psikopat, canlı bombası dolaşıyor sen bunlara üzülüyorsun. yürek dayanmaz. erken yaşlanırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

QueenofSpades said:

inci kadar gereksiz bi forum yok bu internet aleminde, deşarj olmak için küfür etmek gerekmiyor ona buna, oraya üye olan insanların aramızda dolaştığını hayal etmek bile üzücü...

etrafımızda tecavüzcü, tuvaletten çıktan sonra elini yıkamayanı, katili, sapığı, psikopat, canlı bombası dolaşıyor sen bunlara üzülüyorsun. yürek dayanmaz. erken yaşlanırsın.

onlara daha çok üzülüyorum merak etme
Sosyal ağlarda paylaş

6 sayfa tartışmışsınız ama "http://incisozluk.org/" 'un asıl inci sözlük olmadığından haberiniz yok. Orijinal inci sözlükte 3. şahıslara hakaret yasak, bu site ise aynı isimle "çok anarşistiz ulan" diye prim yapmayal çalışan bir klon. Baştan ikisi de herşey serbest dediler ama sonradan kıvırdılar.

Dava mava diyen arkadaşa da akıl fikir diliyorum.

Ferrero said:

İnternetin tüm yaşlara ulaşabilir olması, en azından kendi dilimizde kaynak sunan sitelerin denetim ve düzeninin yapılmasını gerektiriyor, daha net, daha düzgün nesiller yetiştirmemiz için.

Tüm siteler 7/24 teletabi göstersin her yaşa hitap etsin. Mükemmel bir mantık.
Sosyal ağlarda paylaş

bu sitede adım geçiyor der erişim engelletirsin en fazla

tamamen kapanması için illegal işler dönmesi gerekiyor bildiğim kadarıyla, ahmet mehmetoğlu resmen bir hededir şeklinde olmadığı sürece de küfür ediliyor diye kapanmaz bir site.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız şaka maka bu topicten bile bir sürü tehdit davası açılabilir. benim başıma geldi bizzat oradan biliyorum, şurada birkaç ay önce lisemin forum sitesinde (ki sahibi de benim ve 3 sene oldu liseden mezun olalı) bir hoca hakkında "bir gün ekşi sözlüğe yazar olunca ona da başlık açacağım görsün bakalım sdlkfj" yazdım diye hakkımda soruşturma açıldı tehditten. ifade falan verdim bir sürü uğraştım, henüz duruşması olmadı gerçi. yani internet olayının cidden şakası yok. mesela adamınbirinin yazdığı bazı mesajları "AMANEY BENİ TEHDİT ETTİ AGA" diye savcılığa vereceği tek dilekçeyle dava edebilir parvus. sanık yıllarca uğraşır. sonunda tazminatı da yer yani.

hukukçu falan değilim ama bu konuda maalesef ki birkaç tecrübem var.

Dartanian said:

Saat geçmiyor ki yeni bir kavga çıkmasın.

Bİ DURUM MU VAR YİĞENİM
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba arkadaşlar, Msn'den bir arkadaşımın link atmasıyla konuyu okudum, benim de bu siteyle alakalı bir çok problemim oldu. Paylaşmak isterim.

Şimdi, şöyle ki; bu sitede yazan kişiler ergenliğini bitirememis, her kulvarda ezilmiş, kendini "çevreye kabul ettirme" niyetinde olan çocuklardır. Bu siteye girdim, ilk gözüme çarpan Allah (c.c) ile alakadar ağıza alınmayacak derecede küfürleri oldu. Üye oldum ve sitenin adminleriyle irtibata geçtim, aktarıyorum;

x:

Allah başlığında edilmiş küfürleri silmeyecek misiniz? Bu ne aşağılık bir şey. Çok rahatsız oldum.

admin:

Rahatsız olduysan kucağıma gel y...m.

x:

Seviyenizi belli ettiniz, sizi dava ediceğim.

admin:

lütfen et.

İşte bu arkdaşlar, bu kişiler utanmaz, arsız, namussuz kişilerdir. Hakaret, küfür dolu sitelerinde herkese küfürler edip dışarı çıkıp gülebiliyorlar. İnternetten soğudum. İnternetle akalaı bir işte çalışıyor olmasam bırakmayı düşünüyordum.

Saygılar,
Süleyman Şahin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...