Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

chat kanalı renk ayarı, renkli text, guild için bir script

metafizikci

Öne çıkan mesajlar

öncelikle merhaba herkese :)
ben burayı yeni gördüm ve online oyunlarla 1 yıldır ilgileniyorum
bu siteyi yapan arkadaşları da tebrik etmek istiyorum çünkü çok değişik alanlarda çok güzel şeyler hazırlamışlar :)

gelelim başlıktaki konuya
oyunda milletin renkli renkli petlerini gördükçe heves ederdim, geçen gün birine sordum ve aşağıdakileri öğrendim :)

http://kuren.org/ao/
adresine gidiyoruz, orada channel color picker linkine tıklıyoruz
çıkan ekranda renkler ve kanal isimlerini göreceksiniz
burada istediğimiz kanal ismini seçip yukardaki renklerden istediğimize tıklıyoruz, böylece sağ tarafta bütün kanal isimleri ve kaşılığında renk kodları çıkıyor, yine altında da seçtiğiniz renklere göre örneklendirilmiş kanallar yer alıyor
örnek:
admin = #66CC99
clan = #FF33CC
emote = #CCFFFF
gm = #000099
misc = #3333FF
newbie = #00FF00
news = #33FFCC
pgroup = #990000
seekingteam = #9999FF
shout = #FFFFCC
team = #CCCC99
tell = #00CCFF
vicinity = #FF9999
whisper = #336633

Program FilesFuncomAnarchy OnlinePrefs dizini altındaki chatcolors.cfg'yi açıyoruz ve en altta yukardaki kanal isimlerinin olduğu yere verdiğim örnekteki gibi kanal isimleri ve karşılığındaki kodları yapıştırıyoruz, artık oyuna girdiğimizde kanallardaki text renkleri ayarladığmız gibi oluyor :)

renkli text olayı biraz daha gıcık bir olay ama sitede o da açıklanmış;
aynı sitede açılış sayfasındaki colored chat text linkine tıklıyoruz, burada karşımıza bazı renkler ve öncesinde garip garip işaretler çıkıyor, işte diyelim ki makro yapmak istiyoruz, makrodaki text satırının başına bu işaretleri kopyalayıp yapıştırdığımızda işaretlerden sonraki yazı o rengi almış oluyor

ama burada önemli bir şey var, %t gibi target için kullandığımız değişkenleri kullanamıyoruz renk kodlarından sonra, çünkü AO crash ediyormuş :) bunu akşam neurochrome bizzat yaşadı hatta ;)

mesela bir makro yapmak istiyoruz;
/macro selam /g selam =o= clanı

bu makroyu kullandığımızda guild kanalında mavi renkte bir selam =o= clanı yazısı belirecektir

üçüncü olarak da benim çok beğendiğim bir guild scripti var ki herkese tavsiye ederim :)
yine açılış sayfasındaki guild script generator linkine gittiğimizde karşımıza guildler için kolaylık amacıyla hazırlanmış bir PHP script çıkıyor, ister oradaki PHP exesini de indiriyorsunuz ister kendi PHP'nizi kullanabiliyorsunuz

indirdiğiniz dosya ile gelen php dosyasını açtığınızda (notepad ile mesela) içerisinde bir değişiklik yapmak gerekiyor, bu zaten readme dosyasında yazıyor ama yine de yazalım;
her guildin bir numarası var
mesela =o= guildi AO ana sayfasından gittiğimiz linkte yukarda da görebileceğimiz gibi;
http://www.anarchy-online.com/org/stats/d/1/name/3325957

3325957 numaraya sahip
işte gelen php dosyasında yukarılarda bir satırda
http://www.anarchyonline.com/org/stats/d/".$dimention."/name/".$guildnumber."

yazar, buradaki ".$dimention." yerine sadece 1 yazıyoruz (=o= guildi rubi-ka1de olduğu için), tırnak işaretlerini de kullanmıyoruz tabi

ayrıca ".$guildnumber." yerine de guild numaramız olan 3325957 yazıyoruz ve save ediyoruz, bunlar zaten php dosyasının ilk satırlarında yazıyor ama kısaca yazdım işte ben :)

şimdi bunu götürüp php.exe üzerinde çalıştırdıktan sonra (getguild.php dosyasını sürükleyip php.exe üzerine bırakıyoruz) bir miktar script dosyası yaratılıyor (bir süre bekliyorsunuz ms-dos ekranının kapanmasını, kitlenmiş gibi gorunuyor ama acele etmeyin :))

bu scriptleri yine AO altındaki scripts dizinine atıyoruz (yoksa yaratın) artık oyun içinde aşağıdaki komutları girdiğinizde karşılarında yazan bilgilere ulaşabiliyoruz :)

guild : lists the commands and other scripts
guildlist : lists everyone in your guild
guildadd : adds everyone in your guild to your buddy list
guildrem : removes everyone in your guild from your buddy list
guildsol : lists all the Soldiers in your guild
guildmar : lists all the Martial Artists in your guild
guildeng : lists all the Engineers in your guild
guildfix : lists all the Fixers in your guild
guildage : lists all the Agents in your guild
guildadv : lists all the Adventurers in your guild
guildtra : lists all the Traders in your guild
guildbur : lists all the Bureacrats in your guild
guildenf : lists all the Enforcers in your guild
guildnan : lists all the NanoTechs in your guild
guildmet : lists all the Meta-Physists in your guild
guilddoc : lists all the Doctors in your guild

bu arada bunu her aoya girişinizde çalıştırmanız gerekiyor, adam bunun için bir .bat dosyası hazırlamış ama ben yapamadım :)

herkese iyi oyunlar
Sosyal ağlarda paylaş

O sayfadaki skin ve map i kesin yükleyin derim acık karanlık olmasına ragmen bizdeki sarı noktalarla gözüken heryerin açıklamasını yazmışlar :) mapi beğenmezseniz skin i kesin beğenirsiniz zaten ayrı ayrı[hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...