Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Komünist faşist fln olmayın olm ya

Economics

Öne çıkan mesajlar

Economics said:

hayır şunu deseler anlarım . arkadaş ben kendimi amerikan mallarından soyutladım aha al bak incele bi tane bile amerikan malı bulaman bende dese başımın üstünde yeri var. ama adam ayaana converse giymiş eline almış kolayı amerika şöyle böyle diye konuşuyo bugün gördüm sinirlendim

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

tarihde dünya ticaretine egemen olmuş uluslar
kronolojik sırayla

çin (ipek yolu, baharat yolu)
roma imp.
ispanya-portekiz (merkantilist dönem)(güney amerika-avrupa-afrika üçgeninde)
ingiltere (hindistan ticaret yolu)
amerika (1. dünya savaşından itibaren, 80 lere kadar 80 ler sornası düşüş)

günümüzde dünya ticaretinde kotaların kalkmasıyla brilikte en büyük rol yine çine geçmiş durumda

bunlardan sadece biri "görünüşte" nasyonalist değildi (limanlarını çinlilere satmadı ulusal güvenlik hede hödö diyerek)
sonuncusu komunizm den sosyalizme geçmiş durumda

ve bu ülkelerden sadece birinde egemen olduğu dönem içerisinde demokrasi vardı o da biraz sözde demokrasi olarak karşımızda duruyordu (daha sonra sahip olduğu demokrasiyi arap ülkelerine taşımaya karar verdi, hâlen de taşıyor)

matematiğini siz yapın
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

kronolojik sırayla

roma imp.

günümüzde dünya ticaretinde kotaların kalkmasıyla brilikte en büyük rol yine çine geçmiş durumda

bunlardan sadece biri "görünüşte" nasyonalist değildi (limanlarını çinlilere satmadı ulusal güvenlik hede hödö diyerek)

ve bu ülkelerden sadece birinde egemen olduğu dönem içerisinde demokrasi vardı o da biraz sözde demokrasi olarak karşımızda duruyordu (daha sonra sahip olduğu demokrasiyi arap ülkelerine taşımaya karar verdi, hâlen de taşıyor)

matematiğini siz yapın

Garbage'ı aşar bu iş.En güçlü Çin mi şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

kronolojik sırayla

roma imp.

matematiğini siz yapın

osmanli da yokmu ya :/
Sosyal ağlarda paylaş

üzüldüğüm kısım da senin benim hocadan duyup gaza geldiğimi düşünmen yavcım . bugün gördüğümü söylüyorum sadece adam bıkbıkbık ötüyodu kantinde amerika şöle amerika böyle diye forumdada vardır böle tipler diye sinir bozucu olduğunu söylemek için girdim . donuna kadar sahip kısmınıda bilmek için hocanın söylemesine gerek yok . sen de ayrı bi tipsin hani senin gibilerde sinir ki sol sağdan beter sizin gibi insanlar . çok bilirmiş gibi böyle şeyleri 2 kuruşluk rep toplucam bide karizma yapcam diye abuk subuk konuşuyosunuz . çek git bu diyarlardan dostum
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...