Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MMORPG leri neden oynarız? iyi-kötü yanları

forçen

Öne çıkan mesajlar

ikinizede biraz katılıyorum. en iyisini oynadıktan sonra diğerleri ancak belli bir süre kesiyor, direk wow la başlıyan biriyle öncesinde uo yada eq oynamış birinin beklentileri aynı değil sonuçta.
ama aynı zamanda sürekli iyi bir mmo arayışı olduğu için piyasaya çıkan ve potansiyeli olan her oyunu deniyorum ben açıkcası bazen 1 ay bile idare etmiyorken bazende 4-5 ay takılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hayır yani mmo oynamanın sebebi olarak ucuz eğlencenin gösterilmesi garip geliyor basit bi örnek, ben TF 2 oynuyorum şu anda aylardırda oynuyorum inanılmaz keyif alıyorum, oyun 15 dolar -ki 2 dolara indi bi ara- şimdi bu ucuz bi eğlence. 1 yıldır oynadığım bu oyun bana topu topu 15 dolara mal olmuş, 1 yıldır wow oynayan birine o oyun 200 dolara falan mal oluyor. ha tabi şöyle bi durum var, ben ucuzluk kavramını diğer bilgisayar oyunları içinde karşılaştırarak yorumluyorum. siz tüm eğlenceleri kapsayarak yorumluyorsunuz. bilgisayar oyunları içerisinde MMO oynamak ucuz bir eğlence değil, genelleyince ama, ucuz kalıyor tabi.

2-3 hafta kadar önce işe girdim, artık kendi gelirim olduğu için bi MMO oynamayı düşünebilirim ama kendi geliri olmayan biri için MMO pahalı kalıyor be abi, 2 sene kadar önce 6-7 aylık wow dönemimden biliyorum yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

walla ucuz bisi mmorpg karsilastirdiginiz seyler sacma
tabiki 1 burger menuden pahali ama bi aksam disari cikin bi mekana gidin
keneflik etcem diyip dolmusla gidip dolmusla gelsem 10 lira ediyor taksime hatta 11 sanirim
3 bira icsem kucuk beyoglunda bile 15 lira ediyor
yane 1 gece disari cikmak parasi wowun ayligi

1 ay boyuncada gunde 24 saat elence iste
bide mesela en azindan UO oleydi
goruntulu chat abi
konusurken bisiler yapiyosun hem muhabbet
Sosyal ağlarda paylaş

uo değişikti o yönden, bu wowda serbestlik olmadığı için bi hissizlik var bence oyunda. raidin bitti mi herkes çıkıp gidiyor.

uo'da bişi yapıp bitirsek bile açık olurdu hep oyun bende, hiç olmadı o liman kentinde oturlup şarap fln içilir konuşulurdu. feci de keyif alırdım o anlardan.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

uo değişikti o yönden, bu wowda serbestlik olmadığı için bi hissizlik var bence oyunda. raidin bitti mi herkes çıkıp gidiyor.

uo'da bişi yapıp bitirsek bile açık olurdu hep oyun bende, hiç olmadı o liman kentinde oturlup şarap fln içilir konuşulurdu. feci de keyif alırdım o anlardan.

Valla o dediğin şarap içme olaylarını filan bende uo da yaşadım ama aynısını wow un ilk zamanlarında StormWind parkında oturup piknik tadındaki guild toplantılarında da yaşadım. Yani diyeceğim wow un gerçekten wow olduğu ilk zamanlarda o tadı ben wowda da almıştım.Bu bence tamamen belli bir süre sonra oyunun laçkalaşmasından kaynaklanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...