Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[NWN] Models, Haks, Creatures, Scripts

Bone

Öne çıkan mesajlar

http://nwvault.ign.com/index2.shtml

bakiyorum da, ejderhalarin kanatlarinin oyunculari ittirip düsürmesinden
warcraft orclarina kadar birçok
dosya var..

bu scriptler, hakler felan normal oyun seyrine dahil edilebiliyor mu?
Mesela scriptler edilemez, hakler edilebilir gibisinden birsey gerekiyor bana..

ayrica hakleri koyunca saçma sapan hatalar olma ihtimali var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

oyunla gelen senaryolar..
custom senaryolar (mesela seninkiler)
module deniyor di mi?

bu modulelerin hepsine etki eden dosyalari soruyorum..

genel bir adi var mi?

bu verdigin sanirim hackpack mis..[signature][hline]you did what you did to me, now it's history all you see things will happen while they can, i will wait here for my man tonight, it's easy when your big in japan...
Sosyal ağlarda paylaş

ya sey gibi dusun, sen eklesen bile eger senaryoda [modulde] modulu yapanlar kullanilmadiysa o script i goremiyorsun. ama prestige capulcunun verdigi prestige class her modulde kullanilabiliyor cunku level atlarken karsina cikan ekran standart ve her modulde var.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam işte o verdiğim linkteki prestij sınıflarını hemen hemen bütün modüllerde kullanabilirsin. Hatta kendi installer programı var. Onun sayesinde sen hiçbirşey yapmadan o otomatik ayarları kendi kendine hallediyor. Ama Türkçe windowslarda sorun çıkarabilir.

[Bu mesaj Capulcu tarafından 08 Nisan 2004 21:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde önceden bitmiş bir modüle herhangi yeni bir script, hak pack vs. ekleyeceksen yenilikleri görebilmen için modülü açıp birkaç değişiklik yapman gerekir. Ama işte yukarıdaki prestij sınıf paketi gibi bazı kendi hazır kullanılabilenler de var.

Bu arada asıl nwn'in 3. expansion'ı sayılan Community Expansion Pack'i (CEP) çekmeni öneririm. İçinde 1000'lerce yepyeni malzeme var. Geçi bunu hazır bir modülde kullanabilmen için 1 paragraf yukarıda yazdığım gibi modülü açıp biraz ayarlama yapman gerekiyor. Eğer bir modül yapmayı planlıyorsan çok işine yarayacaktır.

http://www.nwncep.com/welcomecep/welcomecep_fi.htm
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
iajutsu master???
ohaaa

ya bir de hocam, BG2'deki Kensai olayini (mesela tek kiliç tutunca bonus aliyorduk defansa felan, adam zirh almasa da bir süre sonra ACsi -10 felan oluyordu) NWN'ye aktaracak bi olay bur, senin elinden öperim..

senin geçen gün tavsiye ettigin prestige class setini yüklemistim makineye..
senin modunu editledim içine soktum (readme'de anlatildigi gibi) ama senin modda bir türlü o prestige classlari oynayamadim..

bir de normal NWN modüllerinde oynamayi düsünüyordum o prestige classlarla.[signature][hline]you did what you did to me, now it's history all you see things will happen while they can, i will wait here for my man tonight, it's easy when your big in japan...
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm Duelist var listelerinde. Belki işini görür. Canny Defense özelliği bir nevi senin dediğin gibi birşey. Özelliklerini de kopyalayayım buraya:

Duelist
The duelist is a nimble, intelligent fighter trained in making precise attacks with light weapons, such as the rapier. Also known as the swashbuckler, the duelist always takes full advantage of his quick reflexes and wits in a fight. Rather than wearing bulky armor, duelists feel that the best way to protect themselves is to not get hit at all.

Hit Die: d10
Proficiencies: A duelist is proficient with all simple and martial weapons, but does not gain any armor or shield proficiencies.
Skill Points: 4 + Int Modifier.
Requirements:

Base Attack Bonus: +6
Feats: Dodge, Ambidexterity, Mobility, Weapon Proficiency (Martial, Rogue or Elf).
Skills: Tumble 5 ranks. Perform 3 ranks.
Abilities:

Level

Canny Defense - Add int bonus to AC when not wearing armor.
Precise Strike +1d6 - Damage bonus when wielding a light piercing weapon.
Whirlwind Attack
Grace +2 - Bonus to reflex save when not wearing armor.
Acrobatic Attack +2 - Bonus to attack and damage by leaping at the enemy.
Precise Strike +2d6 - Damage bonus when wielding a light piercing weapon.
Elaborate Parry - Bonus to parry skill.
Grace +4 - Bonus to reflex save when not wearing armor.
Spring Attack
Acrobatic Attack: +4 - Bonus to attack and damage by leaping at the enemy.
Known Issues:

Precise Strike could not be implemented past 2d6, since there are no damage constants for 3 or more d6
Enhanced Mobility could not be implemented
Deflect Arrows wasn't working correctly, so it was replaced with a free Spring Attack feat
Elaborate Parry would have required a heartbeat script to work like the PnP version. So, instead of giving an AC bonus when parrying, it simply gives a bonus to parry skill.
Epic levels aren't from official material.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi modülümde ben de henüz denemedim. Son prc paketini çek istersen. Şu anki installer programları biraz değişti. Manuel install yapmana hiç gerek yok artık. Hem normal nwn senaryolarında da çalışıyor.

[Bu mesaj Capulcu tarafından 20 Nisan 2004 23:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Elemanların resmi sitesini yazayım. Burada ekledikleri bütün prestige sınıfların bir listesi var. Üzerlerine tıklayp detaylı bilgi alabilmen mümkün.

http://nwnprc.netgamers.co.uk/

Duelist, Iaijustsu Master ve Tempest senin aradığın tarz birşey olabilir.

Şu anda ben bazı modüllerde test ediyorum ve şimdiye kadar da oldukça güzel çalıştı :). Hatta artık CEP'le bile sorunsuz çalışıyor.

Bu arada bu paket sadece prestige sınıflarından oluşmuyor. İçinde yeni skiller, featler ve büyüler de var :). Hatta craft wonderous item, forge ring vs. gibi item creation featleri de eklenmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

bisi sorcam capulcu..
ben oyuna basladim oynuyorum 2. chaptera geçtim..

bu asamada ben bunu kurarsam, kayitli save dosyasi zarar görür mü?
yoksa oyunu bitiriyim, save'leri siliyim, ondan sonra mi yüklüyüm?[signature][hline]Tutun kollarımdan düşerim şimdi
Yalnızım dostlarım yalnızım yalnız
Sosyal ağlarda paylaş

Kayıtlı save dosyasını bozmasa gerek. O an oynadığın modülün bir kopyasını save dosyasının içine atıyor zaten. Ancak yeniliklerden etkilenmemiş olursun.
Yani en baştan başlaman gerekir büyük ihtimalle. O yüzden bence şu anki oyununu bitir, daha sonra bunları yükleyip yeniden başlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

save dosyasi degismeden kaliyor..
onu oynamak istersem yeni featleri seçemiyorum

ama yeni oyuna baslarsam
yeni featleri seçebiliyorum..

dogru anlamisim di mi?[signature][hline]Tutun kollarımdan düşerim şimdi
Yalnızım dostlarım yalnızım yalnız
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...