Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy VIII

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

http://img7.imageshack.us/img7/8462/ffviii11904511194203.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=N5f_VBd_17M

bayram degil seyran degil nerden geldi FF8?

bugun FF8 PS3 ve PSP icin PSN e dustu

zevksiz amerikalilar "AHH FF7 AHHHH OZLEDIK SENI :'(" diye agliyadursun FF8 serinin belkide en iyi oyunudur

love under siege temasi

hikayenin surekli onunu gormenin imkansiz oldugu tahminlere yer briakmiycak bir sekilde ilerlemesi (her chapterindan bir oyun cikabilir, bir onceki chapterdaki en buyuk sorun diger chapterda miniminnacik kaliyor)

fantazi, modern ve sci-fi yi birlestirip mukkemmel bir sekilde harmanlamasi, ve gayet guzel ve cekici bir dunya sunmasi

iyi cilalanmis belkide FF oyunalri arasindaki en iyi oynanisi ve mekanikleri sunmasi

gunblade gibi super bir silahi kullanmayi adam gibi becerebilen tek oyun olmasi

bugunki ticaret mantiginin aksine analttigi hikayesini ve dunaysini %100 tamamlayip acik uc birakmadan oyunu bitirmesi

FF8 kadar tamamlanmis bir oyun daha oynamadim ben, bugunki sartlarda oyun + 2 expansion lik icerigi direk sunmasi mukkemmel birsey

zaten FF8 in herseyi kendi icinde tamamlayip bitirmesi yuzunden senelerdir ek materyal cikaramiyorlar (pisman olduklarina eminim lol)

FF7 ye bakarsak 2 prequel oyun, 1 yan oyun bir ova ve 1 film cikmasina ragmen hala hikayede kalan acik uclar var ki ek contentin cogu son 4 yilda piyasaya suruldu

henuz FF8 oynamadiysaniz ve ozellikle PSP sahibiyseniz gozunuz kapali alin
9$ a satin alinabilicek en buyuk sey bence budur
Sosyal ağlarda paylaş

http://img682.imageshack.us/img682/1005/ffviiisquallrinoaartwor.jpg

- Burn the witch !
- She may be a witch but she is my witch fak of

açık ara en çok sevdiğim final fantasy (tu)

Yanlız daha önce hiç oynamadıysanız en azından başlangıç için veya card/refine/junction için bir guide okuyun yoksa bütün büyülerinizi DRAWDRAWDRAW diye toplamaya çalışırsanız soğursunuz oyundan
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

açık ara en çok sevdiğim final fantasy (tu)

7 yi oynamadım ama senaryosunu okudum (fftrde vardı) beğenmedim. Ama bence hem sonunun doyuruculuğu bakımından. Hem dünyası ve karakterleri bakımından en iyi ffdir kendileri.

Hikayeye odun olarak başlayan squall kardeşimizin, sandalye-masa olması kesinlikle çok başarılı bence. En iyi karakter gelişim hikayelerinden birisi. Aşk öğeside çok iyi tutturulmuş. Böyle ff gelmedi umarım gelmezde (viktordan ps3 isteyince vermez falan oynayamam neme lazım asdfsdaf)
Sosyal ağlarda paylaş

Şu history vidyosunu koyanların da emeğine sağlık. Hep merak ettiğim bir soruydu. Müsait bir ara izleyeceğim.

Bu arada sadece psp'de ff crysis core oynadım. Galiba FFVII'nin öncesinde geçen olayları anlatıyordu. Güzel hikaye, sürüklüyordu falan ama combat sistemi aşırı bayıktı. Özellikle inceden labirent gibi bir yerde (benim gibi kafası darmadağın biriyseniz epey karışık bir labirent) 5 tane zımbırtı toplamak için sağa sola koştururken adım başı rastgele birilerinin çıkması ve çok fazla hpsinin olması oyundan aşırı soğuttu beni. Orijinal oyun, parasını verdik mantığıyla bitirdim oyunu yalnızca. Sonunu merak ettiğimden falan değildi. Zaten son boss dövüşünü de anlamadım. 1 dmg bile yemeden dakikalarca dövdüm sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendercik said:

Şu history vidyosunu koyanların da emeğine sağlık. Hep merak ettiğim bir soruydu. Müsait bir ara izleyeceğim.

Bu arada sadece psp'de ff crysis core oynadım. Galiba FFVII'nin öncesinde geçen olayları anlatıyordu. Güzel hikaye, sürüklüyordu falan ama combat sistemi aşırı bayıktı. Özellikle inceden labirent gibi bir yerde (benim gibi kafası darmadağın biriyseniz epey karışık bir labirent) 5 tane zımbırtı toplamak için sağa sola koştururken adım başı rastgele birilerinin çıkması ve çok fazla hpsinin olması oyundan aşırı soğuttu beni. Orijinal oyun, parasını verdik mantığıyla bitirdim oyunu yalnızca. Sonunu merak ettiğimden falan değildi. Zaten son boss dövüşünü de anlamadım. 1 dmg bile yemeden dakikalarca dövdüm sadece.

crysis cor eun combat sistemi oyle iyi degildi zaten, yapicak pek bisey birakmiyordu bildigin slot oyniyordun, sephiroth geldi ALLAH ALLAH LIMIT BREAK, cactuar geldi gg filan
Sosyal ağlarda paylaş

genel olarak karakterler ve diyaloglar üzerine dalga geçiyo
hani yahtzee gibi oyunu ezmesi değil, oyunu oynarken acı çekmesi eğlenceli
2. videoda magic kasma olayı mesela kendi aptallığından, çok laf ediyo bu konuda, sonra ff fanlarından gelen "arkadaşım malmısın şöyle yapsana, senin yaptığın haraket çok gereksiz zaten" tarzı cevaplardan sonra zaten özür diliyor o konuda (olayı da tam hatırlamıyorum, ff8 oynayan zaten 2. videyu izlerse yaptığı saçmalığı ve ne yapması gerektiğini anlar)
fakat haklı olduğu çok nokta da var hani
rüya ve tren bölümü özellikle, kurgudaki saçmalıklar falan
baya uzun ama eğlenceli bi playthrough. fan gözüyle izlerseniz sinir olabilirsiniz tabi (:
Sosyal ağlarda paylaş

izlemekle uğraşamıycağım için sordum hani haklı olduğu konular nelermiş, ne demiş bu adam diye. trende ne saçmaymış mesela, veya rüya bölümü neymiş çok merak ettim. ben rüya hatırlamıyorum çünkü. lagunanın zamanına rüya diyorsa ehue alkış

karakterlerinide sevmiştim, kurgusunda da bi problem yaşamamıştım

sinir olmam zaten şu anda bütün sinirim demon's soulsa odaklanmış durumda ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Revangelis said:

genel olarak karakterler ve diyaloglar üzerine dalga geçiyo
hani yahtzee gibi oyunu ezmesi değil, oyunu oynarken acı çekmesi eğlenceli
2. videoda magic kasma olayı mesela kendi aptallığından, çok laf ediyo bu konuda, sonra ff fanlarından gelen "arkadaşım malmısın şöyle yapsana, senin yaptığın haraket çok gereksiz zaten" tarzı cevaplardan sonra zaten özür diliyor o konuda (olayı da tam hatırlamıyorum, ff8 oynayan zaten 2. videyu izlerse yaptığı saçmalığı ve ne yapması gerektiğini anlar)
fakat haklı olduğu çok nokta da var hani
rüya ve tren bölümü özellikle, kurgudaki saçmalıklar falan
baya uzun ama eğlenceli bi playthrough. fan gözüyle izlerseniz sinir olabilirsiniz tabi (:

okudum
bariz kasmis

sunu anlamiyorum
japonyadan cikan seylerden zevk alirsiniz veya almassiniz
weaboo luk bir uc bu adamlar baska bir uc

zevk meselesi bu, anime olsun manga olsun oyun olsun

japonyadan cikan seyleri sevmiyorsaniz WEIRD SHIT FEFESE diye pek kasmayin, omrunde FRP oynamamis c-rpg oyuncusunun "lan bilgisayar yok birsey yok delimisiniz olm hayali karakter oyniyorsunuz sacma bisiler yapiosunuz sadfsadfdsdsf" diye yaklasmasi gibi

veya en basiti
"kazik kadar adam oldun hala oyun oynuyorsun" lafi gibi

yahtzee de boyle attention whore iste, soyluyor zaten j-rpg lerden nefret ediyorum diye ama gene gidip sevmedigi birseyin review ini yazip anlamadigi birseyi yerin dibine gecirmeye kasiyor bu sirada komik oluyor

fanlikla pek ilgisi yok yani bunun
benim gidip futbol bolumune "lan 22 kisi bir topun pesinden kosuyor mal gibi izliyorsunuz salak herifler" diye topic acmamla ayni ayarda bir review olmus
Sosyal ağlarda paylaş

spoonynin söylediklerine katılsan da katılmasan da bence gayet eğlenceli bir review
kastığı noktalar var zaten de haklı olduğu noktalar da var bence
ki review(review demek yanlış aslında playthrough) ın başında da dediği doğru, ya seveceğin ya nefret edeceğin bir oyun

ayrıca anlamadım viktor ne ara izledin review toplam 180 dakika,ben postu atalı o kadar olmadı
iki bölüm izleyip söylüyosan bunları zaten boşuna cevap veriyorum

edit: okudum yazmışın gerçi izledim değil, anlamadım neyi okudun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...