Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İsveç vizesi ve oturma izni

Cd-

Öne çıkan mesajlar

Penthesilea said:

ickiniz sigaraniz varsa da sictiniz, duty freeden getirin yolda ehuehu

aynen, icki ve sigara en pahali seyler. varsa direk sictiniz, duty free'den getirin, getirtin.

185 euro bisey degilmis, alkolde cok yoksa, surekli parti parti gezmem dersen 300 euro'ya bile gecinirsin aslinda hehe
Sosyal ağlarda paylaş

sigaram yok. icki icerim gerci ama o da hallolur. esas merak ettigim yemek ve ulasım masrafları. yiyecek sey bulabiliyo musunuz, bizim türk mutfagından sonra ben gittigim her ulkede zorlandım. fast fooda da abanmak istemiyorum.

bi de yurdun ucreti supermis yahu. ortamı nasıl peki? yani buzdolabı, ortak mutfagı falan da varsa mukemmel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Jönköping ufak biyer, yapcak fazla bisey olmaz ama ögrenci aktiviteleri bol olur. Onlarada katilim ucretsiz oluyo zaten genelde, ak ortama gitsin yani.

Ben d tipi olayini bilmiyorum ama penth gezmis ayni vizeyle, demekki geziliyo. Zaten kontrol falan olmuyo, selin'de finlandiyalardan rusyalara isveclere kadar gittiydi zamaninda.

Icki falanda hallolur ögrenci ortamlarinda. Herkes aliyo biseyler, suru gibi oluyosun zaten gece sonu kim kimin ickisini iciyo, kim kimin seyini tutuyo belli olmadigi icin oda cok dert olmaz. Yemek konusunda zorlanmazsin. Isvecteki restoranlarin %90'i falan turk. Pizzayi turkiyeden falan cikma saniyolar hatta, yiginla pizzaci var hepsi konya kululu vatandaslarimiz, sagolsunlar fethetmisler zamaninda.. En ucuz yemek mcdonalds burger king falan, fastfood yani. En ucuz menu ortalama 55 kron civari oda 10-12 tl civari bisey olmasi lazim. Benim tavsiyem böyle restoranlarda falan lunch menu oluyo genelde. Saat 11-14 arasi mesela 70-80 kron gibi(15 lira falan) bi para verip, icecegin yemegin salatan falan dahil yemek yersin.

Gocmen ulkesi oldugu icin her sehirde arap turk marketi falan var. Genelde gelen mallarin cogu turk markasi. Jönköping'de nerde var bilemicem ama kesin oldugundan eminim. Dusunki linköping'in belediye baskani turk vs. Tek problem oranin ghettosunu bulman lazim, cunku o tarz marketler hep sehrin ghettosunda olur. Aradigin hemen herseyi bulursun o marketlerde turkiyeden alabilecegin. Ben dun simit buldum mesela, bildigin ankara simidi gibiydi ehe. Sucukmus falanmis baklavaymis cekirdekmis dolmaymis mantiymis sigara boregiymis hepsi var. Stockholm'e gelen olursa aklinizda olsun, tensta, rinkeby skärholmen, fittja tarafinda bu tarz yerlerden cok(ben buralari isvec ici saymiyorum, bigun resim ceker koyarim buraya).
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

sigaram yok. icki icerim gerci ama o da hallolur. esas merak ettigim yemek ve ulasım masrafları. yiyecek sey bulabiliyo musunuz, bizim türk mutfagından sonra ben gittigim her ulkede zorlandım. fast fooda da abanmak istemiyorum.

bi de yurdun ucreti supermis yahu. ortamı nasıl peki? yani buzdolabı, ortak mutfagı falan da varsa mukemmel olur.

yurt şöyle,

http://www.hj.se/doc/374

böyle göl kenarında yeni yapılmış bi yurt. bi elemanla paylaşıcam odayı. ortak mutfak falan da var.
Sosyal ağlarda paylaş

Alcadras said:

toggie said:

yurt şöyle,

böyle göl kenarında yeni yapılmış bi yurt. bi elemanla paylaşıcam odayı. ortak mutfak falan da var.

bakalım bu yurt çıkacak mı ama işte bize =)
bu arada sigara ne kadar ya sıçtınız yazmış herkes.. bi 10 liradan aşağı değildir herhalde diye düşünüyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Cd- said:

Alcadras said:

toggie said:

yurt şöyle,

bakalım bu yurt çıkacak mı ama işte bize =)
bu arada sigara ne kadar ya sıçtınız yazmış herkes.. bi 10 liradan aşağı değildir herhalde diye düşünüyorum..
50 SEK civariydi ben oradayken, 10 TL'ye geliyor. Norvec'te tam 2 katiydi, 20 TL, alan arkadas sok gecirmisti euheuh.
Ve cok mantikli, kanser olunca devlete bindirecegin yuku devlet vergi olarak aliyor oncesinde.

Mesele alkol, asiri pahali. Absolut mesela, Isvec urunu ama Turkiyeyle ayni fiyatti. Systembolaget denen devlet tekeli oldugu icin alkol fiyatlari fix zaten.
Ama deyiyor o paraya cunku ne istesen bulabiliyorsun systembolaget'te, rakidan tut 10% alkollu biraya kadar. Bu arada, parti oncesi icilen 7% alkollu kopparberg ciderlarinin tadini hicbiseye degismem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...