Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fotoğraflarım (volume 2)

Ferrero

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 8 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
birkaç kadraj ve perspektif hatası gözüme çarptı. örneğin 55.fotoğraftaki kız kadrajın saçma bir yerine oturtulmuş, ne ortada ne sağda. kadraj da çok dar, kız da topluca olduğu için boş alanlardan nefes alamıyor fotoğraf.
54. fotoğrafta da derinlik ve perspektif biraz fiyasko olmuş. farklı bir açıdan çekilseydi daha iyi olurdu. sanki arabalar geçiyor diye öyle çekilmiş gibi, bir anlamı yok. sanırım kadıköy'de, benim bir aralar oturduğum sokakta çekmişsin :) oradan çok araba da geçmez ya neyse. 56.da da yine arka plana uyumsuz bir açıyla duran kız derinliğini bozuyor. babalar estetik değil. 52 de kompozisyon güzel, ama kadraj dar ve yine çocuğun yerleştirilmesi hatalı. bu konuya eğilebilirsin kitaptır blogdur vs. takılarak.

ilk fotoğraflarına da göz gezdirdim. bazı fotoğraflar fazla doygun, bazıları yeterince ışık almamış, bazı fotoğraflarda parlaklıkla, doygunlukla vs. çok oynadığın için fotoğrafların dokusu bozulmuş. (mesela ampullü fotoğrafın da kompozisyonu güzel ama çok dengesiz tonlar) ama bu son yüklediğin fotoğraflarda daha iyi tonlar yakalamışsın ve fotoğraflar daha kaliteli.

bir de en önemlisi, fotoğrafların yapay geldiler bana. bir şey anlatmadılar yani. bu benim kişisel görüşüm, fotoğrafa sadece görsel estetik olarak bakmayan biriyim. bu tarz fotoğraflar çekmek gerçekten çok kolay, ve hali hazırda sayısız insan var daha iyi bir teknik bilinçle çeken. klasik geyik işte, bakınca "a bu oğulcan'ın fotoğrafı" demeleri için neler yapmak gerekir, farklı sanat formlarından, akımlarından beslenmek gerekir bir şeyler anlatmak gerekir bıdı bıdı. tekrarlamıcam. başarılar dilerim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Tesekkurler yorumlariniz icin. Son yukledigim fotograflarla degerlendirilmeyi her zaman daha yapici buluyorum kendi adima. Basta da soyledigim gibi kronolojik ekliyorum zaten, hatta ilk actigim konu bulunsa rezil olurum. 5-6 sene once kompakt makine ile cektigim fotograflari ekliyordum ama gelistirdigimi hissediyorum, o yuzden geldigim noktadan itibaren bakilirsa farketmedigim yanlislarimi farkederim.

52. fotograf cok spontane oldu, 54'de oyle aslinda. 54'un spontane olmadan cekilmis halini bir sonraki parcada ekleyecegim. Umarim orda daha dogrudur. Tesekkurler uzun uzun yorumladigin icin moncini.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...