Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mininova gg?

Sypro

Öne çıkan mesajlar

mani said:

usenet servisleri varken torrent nekü. yok üyelik peşinde koş, yok dosyayı indirmek için günlerce bekle, yok tracker göçsün. paşa paşa usenet servislerinden max download speed, ssl ve süper hizmet kalitesiyle indirmek varken.

Zahmet olmazsa şu usenet olayını açıklasana. Bana açıkcası rapidshare varken usenet'e aylık 15-20 dolar vermek çok saçma geliyor. Mesela rapidshare karşısında avantajları nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:

"nutella yerim" said:

guzel ebook indirirdim

e book un krali katz.cd de ama rapid linkler

Katz.cd 'ye alternatif olarak Nigmae.net de var; fakat rapid mapid kasmak zor bu yaştan sonra. JDownloader sağ olsun yardım ediyor elinden geldiğince de free için çok kastırmaya başladı rapid, can sıkıyor resmen.

Aklıma geldi, heet vardı (www.h33t.com) üç beş şey bulunuyor ama listeleme işini ellerine yüzlerine bulaştırmışlar resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

mani said:

usenet servisleri varken torrent nekü. yok üyelik peşinde koş, yok dosyayı indirmek için günlerce bekle, yok tracker göçsün. paşa paşa usenet servislerinden max download speed, ssl ve süper hizmet kalitesiyle indirmek varken.

Zahmet olmazsa şu usenet olayını açıklasana. Bana açıkcası rapidshare varken usenet'e aylık 15-20 dolar vermek çok saçma geliyor. Mesela rapidshare karşısında avantajları nedir?

zamanında bi link saklamıştım bu konuyla ilgili şimdi onu buldum gayet iyi açıklıyor bu konuyu.

said:
Originally Posted by Broken View Post
RS is a provider, and is not associated with other upload sites such as MegaUpload. If you don't have the right provider, you loose out. Because it is a centralized provider, it is easily shut down (attempts have been made, and I see it happening in the near future), seeing has it's main purpose (and only?) purpose is the distribution of copyrighted and questionable material. In an attempt to meet with laws, rapidshare files are rapidly removed. RS is also not searchable. You are reliant upon 3rd party links found in forums or other sources.

Usenet is a network, with many providers similar in nature to the Internet. Even "IF" one provider is shut down it is not the death of the network. If something is posted, no matter the provider, everyone connected to Usenet can get it. Although NZB sites are popular, Usenet has existed for decades without indexing sites. It is completely possible to find content without 3rd party support.

At best,
a few hundred gigs (to the best of my knowledge actual statistics are not made public) a day gets uploaded to RS. Because the nature of RS makes it unfriendly to large uploads things like DVD rips are harder to come by.

At least,
3TBs a day gets uploaded to Usenet. Content is limitless.

If you do not have a premium RS account, the drawbacks are too numerous to count. If you are paying for a RS account a Usenet account is only a little more and well worth it.

RS is like a very bad web based knock off of what Usenet has nearly perfected.

benim aylık download um 500gb+ olduğundan rapid bana uymuyor. usenette bugüne kadar aradığım ama bulamadığım dosya olmadı. çok özel bir dosya isterseniz bunu bildirmeniz yetiyor birileri anında yüklüyor nerdeyse.

rapid linkleri için iyi forum ve link gerekiyor. usenette kendiniz aratabiliyorsunuz herşeyi.

ayrıca rapidden dosya kaldırılması cidden çok kolay. ki az kaldı torrent sitelerinin bir bir yokolmasıyla sıra RS e geliyor bu konuda.

yukarda alıntıladığım yazı 1 sene öncesinden ama aşağı yukarı karşılaştırmalar halen geçerli.

bak başka bir link RS ve usenet karşılaştırması için.

http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies-archive.cfm/1112735.html
Sosyal ağlarda paylaş

easynews.com
giganews.com
usenext.com

bunların 14 günlük deneme sürümleri var. usenext in kendi programı var diğerleri için binary grabber özelliği olan newsreader programları kullanman lazım.

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Usenet_newsreaders

burda karşılaştırmaları var bu programların. bir kısmı paralı bir kısmı bedava özellikleri farklı farklı. programların fiyatları tek seferlik yada yıllık.

easynews in web interface (HTTP) inden dosyaları indirebileceğin gibi NNTP (net news transfer protocol) üzerindende hem dosyalara hemde makalelere erişebilirsin. bunun için newsreader denilen programlardan lazım. bu programların binary grabber özelliği olması gerekiyor dosyalara erişebilmek için.

easynews in güzel bir FAQ ı bulunmakta bakmanızı tavsiye ederim. deneme sürümlerini kullanın. kurcalayın biraz. ilk başlarda zor gelebilir ama kısa zamanda alışıyorsunuz ve büyük kolaylık. easynews den dosya indirirken NNTP kullanırsan 25% indirim yapıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...