Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiyenin Fiber kabloları koptu

paranoya

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Oturdugun yerlen ne alakası var bunun :)
O Türkiyenin genel çıkışı ha Irak da oturup Türkiye üstünden bağlan ha Hollandada oturup Türkiye üstünde bağlan.
bunun yanında adslyim fazla sorunlu değil açıkcası gerçi oyun oynamıyorum lost vs olaylarını pek bilmiyorum[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo

[Bu mesaj Virus tarafından 12 Haziran 2004 23:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Divin, 12 Haziran 2004 22:42 tarihinde demiş ki:
onu nerenden uydurdun şimdi? Adsli olan birçok kişi problemim var diye mesaj atmış. Mesela ben de adsl ile bağlanıyorum ve ben de çok sıkıntı çekiyorum..

Bazı adsllilerde sorun olmuyor o yüzden dedim,baı kablolularda da sorun olmuyor acayip bir durum.[signature][hline]Eaglef Ifock of Eclipse

R.I.P
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
O kablolar bizim kendi aramızdaki veri alışverişini sağlayan kablolar değil direk yurtdışı çıkışına bağlanan kablolar yani anadolu yakasına ayrı band genişliği avrupaya ayrı değil.[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi direk yurtdışı ile baglantım koptu, 2 gündür ne neocron oynanıo ne hotmail açılıo deliricem şimdi.. almanya neocron serverına pingim 600 ne yapıyım ben şimdi..[signature][hline]Nobody asked me so here's my advice to a young man or woman who's living this life in a world gone to Hell where nobody's safe Do not go quietly unto your grave
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
said:
edi, 09 Haziran 2004 17:56 tarihinde demiş ki:
hersey para hesabi evet, dunyanin her yerinde oyle ve de dogru olani da o, zaten kimsenin yumurtasi tek sepette degil (yani her ulkenin birden fazla cikisi var), kablo kopmasi turkiye'nin cikis kapasitesini dusurur sadece.
arkadaslarin bahsettigi topraga gommek yok kanal icine koymak mumkun olan seyler degil, biral maliyeti olamaz, mumkun degil.
Oncelikle denizin dip yuzeyi de ayni yeryuzu gibi girinti cikintilara ve bitki ortusune sahiptir, ki okyanuslardaki cukurlar yer yuzundeki daglarin yuksekliginden daha derin olabiliyorlar, belirli kesimlerde korkunc akintilar var, oncelikle bunlar arastirilarak en duzgun arazide ilerleyecek en kisa yol belirlenir. Sonrasinda kablolar gemiden sarkitma yoluyla okyanus dibine dosenir, bu durumda kablonun kendi olan korumasi (buna coating) deniyor disinda baska bir koruma yapmak mumkun degildir, cunku harici koruma yapmak demek denizin dibine kablonun gececegi her yere adam indirmek demektir (burada 5000-6000 metreye adam indirmekten bahsediyoruz), bu mumkun degil, bu durumda gomme alternatifini goz ardi etmeliyiz. Kabloyu kanala koyalim derseniz, hadi agirligi kablolardan fazla olan kanallari bir sekilde yaninizda tasimayi basardiniz, kabloyu icine koydunuz, ama indireceginiz derinlikteki basinc cok yuksektir, buyuk ihtimalle kanaliniz dibe inene kadar paramparca olur. basinca dayanan bisey yapalim derseniz de o zaman maliyet ucar.
burada guvenlik ve maliyet arasinda trade-off var, ve de kablonun kopma ihtimali oldukca dusuk, bu yuzden maliyetten yana secim yapilir. ki zaten musteriyi dusunmek de akillica degildir, cunku musteri bu hizmete mecbur, ne olursa olsun internet hizmetini atin amak zorunda.

dibe doseyecegine deniz seviyesi alti mayinlar gibi istedigin seviyede derinde yuzecek sekilde demir atarak sabitle madem. 2 dunya savasindan kalma mayinlarin bazilari hala boyle duruyor.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...