Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi almanın zorlukları :)

n0body

Öne çıkan mesajlar

Evcıl hayvan bolumunun konu ile ilgili ilk topicini açıyooruum :D (Diablesse in ki sayılmaz :D o torpilli o konu dışından ithal buraya:))

Şimdi ben kedi almayı düşünüyorum ciddi bi şekilde... alırsam da evde beslemek istiyorum... bahçede beslemiştim bi kere ama bahçede besleyince bi anlamı kalmıyor olayın....
O yüzden evde kedi beslemenin zorluklarını yazabilirmi biri...
tuvaletiydi şuyuydu buyuydu nasıl hallederim orayı burayı zıçar batırır mı ? yoksa kedi kumu kesin çözüm getirir mi? vs vs... :)=[signature][hline]Yukarıdaki yazıların yarısı yalandır...
Sosyal ağlarda paylaş

kediler hiçbir durumda kesinlike bi yerlere ..çmazlar bu arada :)
belki kusabilir ona şahit oldum ama diğeri yetiştirme aşamasında annesinden ayırmadıysanız mümkün değil pek :)

tüy konusuna katılıyorum, çok tüy döküyolar ama her cinste böyle mi bilmiyorum, siyamlarda aşırı dökülüyor ama, bu arada evde astım, alerji gibi şeyleri olanlar varsa kesinlikle denemeyin bile, alıp sonra birilerine vermek için bi tarafınızı yırtarsınız kediye de yazık olur

[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 10 Temmuz 2004 10:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
kediler belki evin orasına burasına zıçmazlar ama yavrular genelde zıçtıkları kumu örtmeye çalışırken ayaklarına kuyruklarına falan bulaştırırlar. sonrada bütün evde gezinirler. hani zıçsa daha ii dersin o şekil. erkek kedilerin belli bi yaştan sonra oraya buraya işedikleri söyleniyor. bizimki 1 yaşında ama daha işemedi hiç bi yere, tabi biz sabah sokaga bırakıp akşam alıyoruz belki ondandır. onun dışında ne var du bakim.. gençlerse , sabah 5-6 gibi kalkıp koştururlar ama çok sıkıntı olmuyor o. bazen ilgi istediklerinde çok rahatsız edici olabilirler bögüre bögüre miyavlarlar gelir etrafında kaynaşırlar falan. tüy dökmelerini önleyen mamalar var ama yine de dökerler rahatsız oluyosan bilemem. başkada bişey yok galiba.. he bide çok özgür hayvanlar evde pek aksiyon olmayınca dışarı çıkmak istiyolar onun dışında çok düzenli ve temiz hayvanlar. yeme içme saatleri falan pek şaşmaz. güzeldir yani beslenebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

sesu said:
kediler sıçıyo gayet..kumunu balkonda unutsanız falan..veya benim yurt dışına gideceğimi sezdiği an valizime sıçıyo. :D

o ne zeki kediymiş öle O_o

şimdi kedilerin tırmalama sorunu olur mu, küçükken yıkayıp suya alıştırabilir miyim, van kedisi(az tüy döker dediniz) alıp ilaç versem tüy dökmesi tamamen engellenir mi, sevdiğim eşyaları dişler/tırmalar mı, kaç sene yaşar, evde tek bırakabilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
tüm kediler tüy döker. tüy dökmeyen kedi yoktur. özellikle tüy dökme mevsiminde yapabileceğiniz bir şey yok. kaliteli mamalar dökülen tüy miktarını bir miktar azaltır ama tamamen engellemez. uzun tüylü kediler daha çok tüy döker. tüylerini oraya buraya dökmesindense her gün pisinin tüylerini taramak iyi olur. küçüklükten taranmaya alıştırın yoksa sorun çıkarabilir. biraz gönül işi yani kedi bakmak.

efenim pisi alırken burnu böyle hafif nemli olcak, gözü akıntısız olcak, poposunda cırcır lekesi olmıycak. bkz. cırcır : ishal
bir de böyle mıymıntı olmıycak. küçük kediler hareketlidir, değilse bir derdi vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...