Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GDO

MuDo

Öne çıkan mesajlar

"Yılmaz Özdil" said:

Genetiği değiştirilmiş organizma: Balıklı domates, böcek ilaçlı patates filan... Bağışıklık sistemini çökertir.
*
Genetiği değiştirilmiş politikacı: Takunya geni zerk edilmiş eski Atatürkçü, DNA’sına Hepimiz Ermeniyiz şırınga edilmiş çakma ülkücü, Amerikancı dinci, takkeli solcu, Euro kokulu liboş... Alışıklık sistemini güçlendirir, bağımsızlık sistemini çökertir.
*
Genetiği değiştirilmiş gazeteci: Bi bakarsın demokrat, bi bakarsın darbeci, bi bakarsın, a-aa, cemaatçi... Köksüz ve omurgasız olduğu için, akredite geni direkt cüzdana monte edilir. Yılışıklık sistemini güçlendirir, sırnaşıklık sistemini özendirir, namuslu vatandaşın bünyesinde
alerji yapar.
*
Genetiği değiştirilmiş gazete: Sahibi Ali’yken manşetleri başka açar, hazım zorluğu yaratır, şak, el koyarsın, Ali’nin külahını Veli’ye giydirirsin, sahibi Veli’yken başka açar. Logo aynı kaldığı için, bilinçsiz tüketicinin ruhu bile duymaz, hazmı kolay olur.
*
Genetiği değiştirilmiş bürokrat: Biyoteknolojiye gerek yoktur, o işini bilir. Raf ömrü uzundur. Güneşe döner gibi iktidara döner, mevsimine göre çiçek açar, bu mevsim badem mevsimi mesela... Badem açmamakta direnenler, kımıl zararlısıdır, ayıklanır, tarla mümbit olur.
*
Genetiği değiştirilmiş profesör: Tohumları Amerika’dan gelir, vakıf üniversitelerine ekilir, öğrenci fidanlarına aşılanır. Yerli tohumdan doçent bile yapılmazken, bunlar aniden boy verir... Etiketine ambalajına kanıp yersen, zamanla reflü yapar, kusma hissi verir.
*
Genetiği değiştirilmiş işadamı: Aslanım kaplanım diye kükrer, kesersin ihale genini, kuzu olur, kuzu...
*
Genetiği değiştirilmiş terörist: Omuzundaki Kalaşnikof genini çıkartıp, yakasına karanfil genini takarsın, çiçek gibi olur...
E çiçek ithalatı zaten serbest.
*
Genetiği değiştirilmiş seçmen: Sindirim sistemi mi çalışmıyor, verirsin cop genini, sindirir. Acıktı mı, bırakırsın kapısına koliyi, doyar. Üşüdü mü, yığarsın kapısına kömürü, ısınır. Beyin sistemi mi çalışmıyor, dokunmazsın, bırakırsın organik büyüsün.

SON DAKİKA NOTU...

Genetiği değiştirilmiş demeç: Başbakan çıktı, “Ben aşı maşı olmam kardeşim” dedi. Hadi cümleten geçmiş olsun, bundan sonra kimse ölmez domuz gribinden...
Domuz bile ölse, “zatürree” derler artık.

Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Genetiği değiştirilmiş köşe yazarı:

Enter tuşunu

abuse ederek

en düşük kelime sayısıyla

köşeyi dolduran

aydın kişi

.

Bu adamin diger yazilarinin aksine gayet dolu olmus bu sefer kelime sayisi. "Aaa Ozdil yazisi mi koymuslar? Dur icerigine bile bakmadan enter tusu klasigini yapistirayim hemen" olayi pek olmamis bu sefer.

Bir de anlamadigim su; bu ders kitabi degil baska birsey degil. Belli bir konuyu gundeme getirmek isteyen kose yazisi. Soylemek isteneni soyledigi noktadan sonra neden uzatsin bunu koseyi tam doldurayim diye ? Yoksa sizin derdiniz baska mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Enter tuşunu

abuse ederek

köşeyi dolduran

aydın kişi

.

yazmasaydın ben yazacaktım :/

akasından da
"yazar enter'a bastığı, düşük kelime sayısı kullandığı için söyledikleri yanlıştır" diye ekleyecektim.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Wispy said:

Enter tuşunu

abuse ederek

köşeyi dolduran

aydın kişi

.

Bu adamin diger yazilarinin aksine gayet dolu olmus bu sefer kelime sayisi. "Aaa Ozdil yazisi mi koymuslar? Dur icerigine bile bakmadan enter tusu klasigini yapistirayim hemen" olayi pek olmamis bu sefer.

Bir de anlamadigim su; bu ders kitabi degil baska birsey degil. Belli bir konuyu gundeme getirmek isteyen kose yazisi. Soylemek isteneni soyledigi noktadan sonra neden uzatsin bunu koseyi tam doldurayim diye ? Yoksa sizin derdiniz baska mi ?

Belirli bir konuyu derken, hangi konuyu ? GDO konusuysa onu zaten 1 cümlede anlatmış, onun dışındakiler klasik Yılmaz Özdil yazısı.

Araya bir yere genetiği değiştilmiş askeri ve genetiği değiştirilmiş anamuhalefet partisini ekleseydi ilginçlik kazanabilirdi.

Yılmaz'a puanım, GDO'nun tanımını doğru yaptığı için 3.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Yanlış veya doğru mu dedim ? Klasik Yılmaz Özdil yazısı dedim.

İlk postumda da bu adam yanlış konuşuyor dememişim ama siz hemen avukat cübbesini geçiriyorsunuz üstünüze.

eee tamam, klasik yılmaz özdil yazısı, inkar etmiyoruz, hatta klasik yılmaz özdil yazısı olduğu için gayet memnunuz. ama adamın her yazısına enter, az kelime yazmaktan bıkmadınız mı?

"adam yanlış konuşuyor" demiyorsun, ama mevzuyu saptırıp çarpıtıyorsun. sonra da "e şunu da yazsaymış, e bunu da yazsaymış" diye kendince şartlar öne sürüyorsun, yani tipik konuşma zorunluluğu faşizmi uyguluyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

MuDo said:

"Yılmaz Özdil" said:

Genetiği değiştirilmiş profesör: Tohumları Amerika’dan gelir, vakıf üniversitelerine ekilir, öğrenci fidanlarına aşılanır. Yerli tohumdan doçent bile yapılmazken, bunlar aniden boy verir... Etiketine ambalajına kanıp yersen, zamanla reflü yapar, kusma hissi verir.

En tehlikelisi bu bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Eleştiri bu kadar mı ağrınıza gidiyor, pes doğrusu.

Ben orada bir gerçeği dile getirdim. Adam ya sıradışı olmak için, ya okurlarının gözü yorumasın diye, ya da az kelimeyle köşeyi dolduralım mantığıyla 3 paragraflık yazıyla bitiriyor hergünü.

Bunun söylenmesi bu kadar mı gücüne gitti ? Sen "karşı medyadan" bir köşe yazarını, genelde saygı boyutları dışına taşarak "eleştirirken" faşizan olmuyorsun, "ooo o yazdıysa yalandır/saçmadır/xxxx tir ne yazsa yeridir zaten lulz" çekerken sorun yok. Ben Özdil'in yazım stilini tiye alırken faşizan oluyorum. Oldu

Madem bu kadar doğrucu davutsun, bir kere de köşe yazında karşı tarafın çarpıklıklarını bir satır arasında olsa bile dile getirse (getirsin bile demedim), ilginçlik kazanır dedim.

Ama pardon eleştiri bir tek ulusalcıların doğuştan gelen hakkıydı, "liboşlar" STFU.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Sunu okudum, gerisini okumadim zira burada cokuyor zaten olay. Yaptiginiz elestiri degil ki ? Ayni seyi bozuk plak gibi tekrarliyorsunuz ve hakli haksiz tekrarliyorsunuz.

Adam bol bosluklu yaziyormus az yaziyormus, hep soylediginiz bu. E tamam yaziyorsa yaziyor ? Birak elestireceksen yazida yazanlara takil. Gerisine degil.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Yaptiginiz elestiri degil ki

Eleştiri karar dairesi başkanı mısın ?

di said:

Birak elestireceksen yazida yazanlara takil. Gerisine degil.

İçeriğe de yazmıştım birşeyler ama o da senin kriterlerini geçemedi, eleştiri niteliği kazanamadı anlaşılan. Sağlık olsun. Bir dahaki sefere daha çok çalışırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben şu taktikten BIKTIM. Bak adam yaptığınız eleştiri değil ki demiş ama sonrasında da niye eleştiri olarak görmediğini kendi cümleleriyle anlatmış. Sen de oradan ilk cümleyi çekip alıyorsun, eleştiri karar dairesi başkanı mısın diyorsun. Vallahi çok seviyesiz ve çocukça, böyle tartışılmaz.

edit: evet tartışma karar dairesi başkanıyım ona göre mesajını at.

edit 2: hayır yani ciddiye alıp eleştiriyorum ben kardeşim, sadece ulusalcılar mı eleştirecek savunmasına girmesen tamam. tartışmak istiyorsan da buyur tartış işte. biçimine çok laf atılıyor ama ben de tekrarlamak istedim, güzel bir espri buldum söyledim niye rahatsız oldunuz de, içeriğe de yüklen istersen ne bileyim aaa.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir eleştiri "bozuk plak gibi tekrarlanırsa" eleştiri niteliğini yitirmez. Bu bir argüman değil veya açıklama değil. Eleştiri değil diye kesip atmış.

Ben neden beğenmediğimi gerek biçim gerekse içerik olarak yazdım, kuru kuru eleştirmedim Ne yazsaydı bana göre ilginçlik kazanacağını da ekledim. Bütün bunu da saygı sınırları içinde yaptım, Enginar Dıç tarzı esprilerle de ortamı renklendirmedim.

İçeriği de eleştir diyen kişiler için. Yazmışım oraya işte, GDO'lardan bahsederek başladığın bir yazıya madem toplumdaki, bürokrasideki, siyasetteki çarpıklıkları dile getireceksin bunu sadece hükümete, yandaşlarına ve seçmenlerine indirgersen benim açımdan köpeğin gazeteciyi ısırmasıdır. Bir Yılmaz Özdil yazısının benim için ilginçlik kazanması için, bu ülkede hükümet ve onun yaptırımları dışındaki şeyleri de aynı dalgalı uslupla eleştirmesi gerekiyor.

Bu yazılanları, Yılmaz Özdil veya bir başkasıı beğendirmek zorunda değil bana elbet, ama ifade özgürlüğünün olduğu bir ortamda ama bu eleştiri olmamış diye kesip atmaya kimsenin hakkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Ben orada bir gerçeği dile getirdim. Adam ya sıradışı olmak için, ya okurlarının gözü yorumasın diye, ya da az kelimeyle köşeyi dolduralım mantığıyla 3 paragraflık yazıyla bitiriyor hergünü.

Bunun söylenmesi bu kadar mı gücüne gitti ? Sen "karşı medyadan" bir köşe yazarını, genelde saygı boyutları dışına taşarak "eleştirirken" faşizan olmuyorsun, "ooo o yazdıysa yalandır/saçmadır/xxxx tir ne yazsa yeridir zaten lulz" çekerken sorun yok. Ben Özdil'in yazım stilini tiye alırken faşizan oluyorum. Oldu

Madem bu kadar doğrucu davutsun, bir kere de köşe yazında karşı tarafın çarpıklıklarını bir satır arasında olsa bile dile getirse (getirsin bile demedim), ilginçlik kazanır dedim.

Ama pardon eleştiri bir tek ulusalcıların doğuştan gelen hakkıydı, "liboşlar" STFU.

yazı stilini tiye aldığın için faşizan olmuyorsun, kıvırtma. sizin bütün horde'da var bu kıvırtma hastalığı gerçi.
Hoş adamın yazı stiliyle niye dalga geçilir, niye eleştirilir onu da anlamam. çatal bıçak kullanmak yerine elle yiyen adamı da tiye alıyor musun sen hayatında?

Adama "niye böyle yazmıyor, niye şöyle yazmıyor" demenin "taraf neden cumhuriyet bayramını kutlamıyor" diye sormaktan farkı yok. O soruya karşı çıkıyorsan özdil'e "neden bunu yazmıyor" deme hakkın yok. İşte bunu yaptığın zaman faşizan oluyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

"yılmaz özdil" said:

Takunya geni zerk edilmiş eski Atatürkçü, DNA’sına Hepimiz Ermeniyiz şırınga edilmiş çakma ülkücü, Amerikancı dinci, takkeli solcu, Euro kokulu liboş... Alışıklık sistemini güçlendirir, bağımsızlık sistemini çökertir.

bu mudur iyi köşeyazarlığı? zeka parıltısı, hiciv, esprili yaklaşım bu kadar basit midir? türkiyede vasatlık ve klişe yazarlık neden bu denli prim yapmaktadır? şöyle kıytırık isim tamlamalarıyla dolu bi yazıya bakıp sadece yazı stilini eleştirmek aslında son derece cömertçe. zira içerik stilden de beter.

yılmaz özdil yine şaşırtmıyor (td)
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:

yazı stilini tiye aldığın için faşizan olmuyorsun, kıvırtma. sizin bütün horde'da var bu kıvırtma hastalığı gerçi.

Süpriiiz. Başladık yine tartışma uslubunda sınırların dışına çıkmaya,

sg-1 said:

Hoş adamın yazı stiliyle niye dalga geçilir, niye eleştirilir onu da anlamam. çatal bıçak kullanmak yerine elle yiyen adamı da tiye alıyor musun sen hayatında?

Ee bir işadamı bir iş yemeğinde elle yese ne dersin ?
Bu adam da başyazar, köşe yazısı yazıyor fena anoloji değil aslında, sağol örnek için.

sg-1 said:

Adama "niye böyle yazmıyor, niye şöyle yazmıyor" demenin "taraf neden cumhuriyet bayramını kutlamıyor" diye sormaktan farkı yok. O soruya karşı çıkıyorsan özdil'e "neden bunu yazmıyor" deme hakkın yok. İşte bunu yaptığın zaman faşizan oluyorsun.

Adam bunu neden böyle yazmıyor demedim. Artık klasikleşmiş, söyleneni ucundan çekiştirip istediğim yere götürürüm, istediğim anlamı çıkartırım numaran. Yazısı bana göre ilginç değil dedim, şunu eğer şunu şunu yazsa ilginç olur yoksa köpeğin gazeticiyi ısırması haberiyle eşdeğerdir dedim. Bu topic içinde Yılmaz şunu yazsın diye dikte eden bir anlamı içeren bir cümlemi quotela bulabilirsen.

Bulursan ben faşistim, bulamazsan sen iftiracısın.

Bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...