Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Xenon Far yasak mıdır?

wEll

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Xenon sistemlerin orjinallerinde mercekli far zaten zaruri diye biliyorum. Mercekli farlarda da ayarsıza denk gelmek oldukça zor.

O göz alanları çoğu normal reflektörlü fara xenon ampül takıp dolanan şahsiyetler. Yol aydınlansın da gerisi mühim değil diyen tipler. Bunlar için arka camın oraya gemi projektörü koyup, cızırdatacaksın retinası ki aklı başına gelsin.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

hocam yani xenon'u far yıkama sistemiyle birlikte yaparsak yasak olmuyor mu. Bir de bu sistem nedir nasıl çalışır. xenon taktırmak istiyorum anlayacağın fakat polisle de uğraşmak istemiyorum.

bir de cidden o gözü kör eden arabalar için arkaya da selektör yapabilsek :)
Sosyal ağlarda paylaş

yasak degilse de yasaklansin merceksiz xenonlu arkadaslar. ayni filmlere anahtar/cakmak la giristikleri gibi bunlarada levyeyle girissinler gozlerimiz rahat etsin.

zaten 1 boyle gezen apaciler.
2 de kipkirmizi geri sis fariyla gece yogun trafikte gezenler. arabadan indigimde bile takribi 1.5 saat etrafi karanlik oda misali kirmizi tonlarinda goruyorum boylesine cattiysam.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
KHaRoN said:

...
2 de kipkirmizi geri sis fariyla gece yogun trafikte gezenler. arabadan indigimde bile takribi 1.5 saat etrafi karanlik oda misali kirmizi tonlarinda goruyorum boylesine cattiysam.

O sisleri sağ arka fara da takıyorlar ve öyle dolanıyorlar. Marifet oldu bu.

Benim araçta ön sisler farlar ile birlikte, ayni farın içinde ayrıca bir sis farı mevcut. Bütün araçlarda böyle olsun. Denyolar karizma yapıcam diye açıyor. Benimki gibi olunca karizmatik bir tarafı kalmaz :P

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de simdi araca mercekli orjinal far almayı dusunuyorum, sonrasında xenon taktırmak için, dogusa sordum biz xenon takmıyoruz disardan gelenleri, vwden istetirsek de mercek di xenon du iscilikdi derken 5000i bulur, o yuzden yapmiyoruz ama Mez oto ve Uzay oto kendileri taktıkları xenonlar için garanti sağlıyolar dedi. bi onlara danışıcam.
arac zaten 2010 model oldugu icin muaynesine 3 sene var, o zaman kadar ya far yıkama olmaması hafif kusura düşer, ya komple kalkar yada 3-5 vererek hallolur, kafaya takmaya degmez dediler.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Xenon ampülü ve balastı söküp normal takanlar oluyor.

Benim arkadaşın arkadaşı(çok uzak gibi oldu ama :P) tamponu kestirtip, far yıkama nozullarını koydurmuşdu. Onun aracı A3 idi sanırım.

Xenon ile 6000-8000K'Lık ampüller farklı şeyler değil mi bu arada? Sahte xenon olarak nitelendiriyorum onları ben.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...