Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1mbt hızın 750 kpbs olması.

Efrasiyab

Öne çıkan mesajlar

1mbit 120'ye mi denk geliyormuş? ahah hiç bilmiyodum
ben en fazla 112 falan gördüm belki saliselerle 118 falan sdf

anormal bi durum yok bağlantının 1mbit olması demek üst sınırının 1mbit olması demek hep 1mbit olması demek değil
ne yazık ki =p
Sosyal ağlarda paylaş

Kurdugunuz tum baglantilar UDP olsaydi, 128 kB/sn e ulasma sansiniz olurdu, ama TCP kullanimi oldukca yuksek oldugu icin, 100 kB/sn falan civari olmasi gerekir maximum 1 mbps baglantinin.

Cunku TCP de data aktarimi PUSH paketlerinin icindeki content length kadardir. Her PUSH paketi icin de karsi tarafa ACK atarsiniz, PUSH paketinden once ( hele ki surekli yeni baglanti yapiyorsaniz, Ornegin: torrent ) attiginiz baska paketler var ( bkz. 3 way handshaking, SYN-SYN+ACK-ACK ).. Sonuc olarak icinde data olmayan, fakat data controlunu saglayan bir suru paket mevcut.

Dolayisi ile ( +-5 kB/sn ) 100 kB/sn ile download yaptiginizda, 1 mbps lik hattinizi full utilize etmis olarak varsayabilirsiniz kendinizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

8mbt bağlantım var
7,6mbt hız net alıyorum (bunu defalarca söledim ama sölemediim şeyi şimdi sölicem)
--
862,2 kbs download yapıorum
o nası oluyo??!!

1bit = 1/8 byte
7,6mbit = 0,95mbyte = 972,8kbyte
972,8kbyte > 862.2kbyte

Diğer bir değişle senin kullanabildiğin gerçek hızın (en azından downloadda) hiçbir zaman 7.6mbit olmadı.

Hiç söylemediğini şimdi söyleyince defalarca söylediğin şeyle çelişki yaratması güzel oldu, hoş oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

özürlü bi arkadaş gelmiş aramıza çok ilginç. bak güzelim, speed test sonucu 7,6 mbt çıkmasına rağmen DL 200kb geçmez di normalde.. 1 hafta önce nette ciddi bir hızlanma olud.

ben senn gibi babamın parasıyla yatmıyorum tosun. çalışıyoruz. artı yaptığım iş senin bu hebebe diye laf koymayan çalıştığın işin ta kendisi.. TT şebekelerinden 1.5 hafta önce bir genel çalışma olduğunu ve tüm şebekelerin güçlendirildiğini merkezimize gelen haber neticesinde öğrendik. bu bizim abonelerimizin hızını da arttırdı. o yüzden özellikle biliyoruz bu durumu... en nihayetinde aldığın hız ile yaptıın Dl hızı farklı olabilir... ki oluyor.. yani çok konuşma..
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

yetemenk said:

1mbit=!1000kbit
.

1024

1mbit = 1000 kbit (SI)

sharky said:

Kurdugunuz tum baglantilar UDP olsaydi, 128 kB/sn e ulasma sansiniz olurdu, ama TCP kullanimi oldukca yuksek oldugu icin, 100 kB/sn falan civari olmasi gerekir maximum 1 mbps baglantinin.

Cunku TCP de data aktarimi PUSH paketlerinin icindeki content length kadardir. Her PUSH paketi icin de karsi tarafa ACK atarsiniz, PUSH paketinden once ( hele ki surekli yeni baglanti yapiyorsaniz, Ornegin: torrent ) attiginiz baska paketler var ( bkz. 3 way handshaking, SYN-SYN+ACK-ACK ).. Sonuc olarak icinde data olmayan, fakat data controlunu saglayan bir suru paket mevcut.

Dolayisi ile ( +-5 kB/sn ) 100 kB/sn ile download yaptiginizda, 1 mbps lik hattinizi full utilize etmis olarak varsayabilirsiniz kendinizi.

bknz. goodput

maxigenous said:

1bit = 1/8 byte
7,6mbit = 0,95mbyte = 972,8kbyte
972,8kbyte > 862.2kbyte

Diğer bir değişle senin kullanabildiğin gerçek hızın (en azından downloadda) hiçbir zaman 7.6mbit olmadı.

Hiç söylemediğini şimdi söyleyince defalarca söylediğin şeyle çelişki yaratması güzel oldu, hoş oldu.

bknz. troughput

kisaca hic atar yapmaya gerek yok , bilenler matematikle gayet aciklamislar ztn. ki matematik kendi adina da konusuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok kabul ediyorum ben yanlış hesaplamışım...

1bit = 1/8 byte

7,6mbit = 0,905mbyte = 927,73 Kbyte

927.73Kbyte > 862.2kbyte

Özürlü arkadaş saygılar sunar.. Heyecanlanırsak atar yapmayalım bir bardak serin suyla rahatlayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

maxigenous said:

hızınıtestet.com veya speedtest.net te çıkan 7.6mbt sabit hız, gösterdiği gibi 7.6 olmayabilir. aslında olması egrekir ama olmayabilir. zaten mevzuatın başka bir açıklaması da olmaz. ama ben bunun 7.6 mbti hiç görmemekten ziyade, Dl yaptığım değişik serverların trafiğinden kaynaklanan hız düşklüğü sebebi olduğunu, yani bir şekilde 7.6yı alıyor olabileceğimi düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...