Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

şerefsizim meriç gördüm

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

Dragonmax said:

neyin celallenmesini yaşıosun. git bi elini yüzünü yıka. bu arada seçmek le tercih etek arasında ciddi bir fark vardır.
seçmek daha çok maddesel bir kelimedir. biribirne yakın "şey" ler arasıdnan birtanesini seçersin.
ancak tercih kelimesi daha çok sübjektif istekler doğrultusunda, kişisel standartlar ve alışmışların anlatımında kullanılır.

ben gecelik ilişki yaşayan kızları tercih etmiyorum cümlesindeki kullanım doğrudur.
ben gecelik ilişki yaşayan kızları seçmiyorum cümlesindeki seçmek gördüün gibi kafadan cümleye dahi uyumsuzdur

ama

abi karşıdaki 3 tanesi de sana kesik seç birini cümlesindeki seçmek doğru kullanımdır.

türkçeye giriş dersi verditmeyin gece gece.. kelimeler farklı kullanımları kullanım alanları ve kullanım şekilleri de farklı..

isndanlar eş konusunda tercih edebilir durumdadırlar. ancak seçmek daha çok MAL EŞYA üzerinde kullanılabilecek birşeydir. ya da mekanda tek erkeksindişr ve hepsi seni ister. hiçbirine kıymet vermezsin. gider seçersin. orda da zaten evet karpuz seçer gibi seçmiş olursun.

L2SpeakTrksh

başka bi cool story
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
asıl ben dün adliyede bir meriç gördüm ki.
karşımda bi kadın bi adam bi de kadının arkadaşı oturuyodu.
kadın kocasından boşancak.

o adam da nası yardımcı oluyo,nası moral veriyo.ama anlatamam.
işte ben her zaman yanındayım da,hiç seni bırakmicam da cart curt da of of.kadınun çocuğu varmış-"bilmemne olunca çocuğa kim bakıcak " tarzı bişi dedi adam ona bile "ben ne güne duruyorum" falan dedi ya=)

vay be.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...