Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eski oyunları yeni işletim sisteminde oynamak

tinkibinki

Öne çıkan mesajlar

win 7'yi daha denemedim ama vista'nın uyumluluk modu çok iyiydi. hatta xp'de hiç kullanmazken vista'da sık sık kullanır oldum.
xp'de uyumluluk modu ne zaman kullansam daha da berbat etti olayı.

bi de şu var, eski oyunları oynamak için winxp virtual machine kurman felan olayı tamamiyle çözmüyor.
örneğin bende win xp'li makine var, onda lands of lore 3 oynadım geçenlerde. yarattığı uyumsuzluklar yüzünden felç etti beni, en sonunda sıkıldım bıraktım oyunu.
dosbox felan da işe yaramıyor.
en iyisi win98 zamanından kalma bir bilgisayar kullanmak :P
Sosyal ağlarda paylaş

tinkibinki said:

öncelikle teşekkürler.

şimdi indiriyorum ama benim işlemcim p7350, orada Intel® Virtualization Technology gereklidir yazıyor. benimki desteklemiyor, yine de deneyeceğim.

desteklemiyosa zorlama, cali$maz.

dun indirdim, guzel yapmi$lar virtual pc yi ama cok da gerekli degil.

yani programlari admin ve compatible to XP gibi cali$tirmayi deneyin once.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
nette aratıp bulmanız lazım misal, "how to play theme hospital in vista" gibin. genelde fanları bişeyler yapıp edip çalıştırıyor eski oyunları.

bide, çoğu eski oyun yeni sistemlerde çok hızlı çalışıyor yada açılır açılmaz kitleniyor oynanmıyor mesela gta1, mech warrior 3, evil genius yada daha eski oyunlar falan, bunlar için de: çift cpu varsa sizde, oyunun exesini çalıştırdıktan hemen sonra task managerdan oyunun kullandığı cpu sayısını (Affinity) 1 azaltmanız lazım o zaman normale dönüyor çoğu oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...