Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wireless modemin zararları?

ShadowFury

Öne çıkan mesajlar

birisi kanserin nedeni tam olarak bilinemiyo şu anki teknolojiyle falan demişti yani bu şeyin tetikleyicisi tam olarak ne bilinmiyo, kesin bi şekilde şu zararlı bu zararlı denemez ama işte evinde şusu bulunanların şu kansere yakalanma yüzdesi şu kadar daha fazla falan diye istatistik hesaplamalarda bulunulabiliyo tabi.ona görede şu zararlı falan deniyo

ne kadar şu dedim be
Sosyal ağlarda paylaş

çevremdeki bilumum şeyin zararlı olduğunu biliyorum zaten de, söz konusu kanser olunca ortaya çıkması olasılıksal birşey ve bu olasılığı ne kadar düşürürsek o kadar kardır diye düşünüyorum.

sorma sebebim ise; modem salonda duruyo, rafta ve bitişik odada yatağım tam bu rafın arka tarafında kalıyo
pek anlatamadım ama arada 30 cm filan var max, bu kadar yakında hayvan gibi radyasyon yiyorum beynime. aklımı kurcalayıp duruyo bu yüzden.

mesela bilgisayarın, televizyonun, cep telefonunun, wireless modemin ve baz istasyonlarının etkilerini kıyaslarsak tehlike ne kadardır?
Sosyal ağlarda paylaş

benim tam kafamın üstünde oluyo wireless modem yatarken

hemen yan duvarda da wireless telefon var

okulda da her taraf wireless

ha bide apartmanda benim wirelessımdan başka 10 tane filan daha wireless var

bitek okula git gel yaparken wirelesssız kalıyorum

bişe olursa ben size haber veririm, sizin kendinizi kurtarmak için en az bi 10 yılınız daha filan olur o zaman dfgdfgdg
Sosyal ağlarda paylaş

zeawee said:

wireless'in hangi ışını saçtığını bilmiyorum ama radyo dalgalarının radyoaktif etkisinin olmadığına dair bişeyler duymuştum benim yüzümden kanser olma ama bişey olcağını düşünmüyorum

radyoaktif etkisinden değil de dalganın enerjisinin hücreye zarar verip vermemesi ile ilgili hesap yapılması gerekiyor. kabaca hesap yapılırsa herhalde wireless'ın bir molekülün (misal DNA) kimyasal yapısını bozmaya yetecek enerjide dalga göndermediğini söyleyebilirsin ama tek etkisi bu mu onu da bilmiyorum. elektromanyetik bir entite olarak vücuda da etkisi olabilir sonuçta vücudumuzdaki sinirler elektrokimyasal yollarla çalışan zıvıllar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...