Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Big King ile Big King XXL arasındaki fark

Shaggy

Öne çıkan mesajlar

bu sorunun ardından fastfood tanrılarının seni lanetlemiş olması lazım ama hala yazabildiğine göre sağlamsın :P
big king xxl ın tek başına hamburgeri big king in menüsünden pahalı yamulmuyorsam.
nasıl desem big king sokakta 1tl ye yediğin sulu yemekse, big king xxl anne yemeği, hatta anneanne yemeğidir.
big king adıyamanlı meşhur çiğ köfteciyse, big king xxl has urfalı amcanın etin sinirlerini tek tek ayıklayarak yoğurduğu çiğ köftedir.
big king le cola ise big king xxl coca cola dır....
Sosyal ağlarda paylaş

Shaggy said:

babs, sadece 1000 kalori değil. büyük boy patates, diet kola falan 1500'ü buluyor. bütün gün oturan bir adamın günlük kalori ihtiyacı 2500, ben bugün nerdeyse bişi yemedim.

Haha tüm gün alınması gereken kalorinin tek öğünde alınabileceğini sanıyorsun demek.
Aç dururken vücut kendini korur ve bekleme konumuna alır, enerji harcamaz nerdeyse ve sen birden 2000 kaloriyi kana basarsan vücut kendini hala açlık durumunda sandığından, fazla enerji direk yağ olarak depolanır götünde göbeğinde.
Bu yüzden az az ama 3 ana 3 ara(meyve-galate vb.) öğün yapmak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen bunu diyecektim. direk fast foodçu muamalesi yedik ya. :D ben de biliyorum beslenmenin nasıl olması gerektiğini, öyle de besleniyorum zaten de, bir kere farklılık yapalım dedik.

sonlara doğru kusacam zannettim, ama büyük bir savaş vererek menüyü bitirdikten birkaç dakika sonra kendime gelebildim. şimdi birkaç litre su içerim. sdfsd.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...