Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tarihe ilgi azalmış.

Figaro

Öne çıkan mesajlar

Kardeşlerim 4-5 yıl öncesine nazaran ya genel olarak insanların tarihe ilgisi azalmış yada paticikte artık tarihciler silinmiş gitmiş. Ben anlıyamadım eskiden sürekli bi aktiflik sürekli yeni konular yeni tartışmalar olurdu. Şimdi neden yok tahminleriniz ve bilgileriniz neler?
Sosyal ağlarda paylaş

Figaro said:

Kardeşlerim 4-5 yıl öncesine nazaran ya genel olarak insanların tarihe ilgisi azalmış yada paticikte artık tarihciler silinmiş gitmiş. Ben anlıyamadım eskiden sürekli bi aktiflik sürekli yeni konular yeni tartışmalar olurdu. Şimdi neden yok tahminleriniz ve bilgileriniz neler?

Bende Eski nickimle baayağı girerdim, şifrsini unuttum aktivite edemiyorum.
Sebebi eski nesil yazarların çoğunu olmaması, banlanması, çıkmaswı, büyümesi evlenmesi vs. Yeni nesilde çok takmıyor tarih-marih, uyku getiren roman gibi bir nevii:)
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden forumda siyaset yasakti insanlar burdan gideriyordu siyaset tartisma ihtiyacini, gorunurde naziler elestirilirken konu baska yerlere filan sapiyor guncele geliyordu

cokta bilgisiz lise tarihi seviyesinden oteye gidemiyen insanlar vardi o yzuden curcuna oluyordu onlar buyuduler gelsitiler

adam gibi tartisanlarin cogu birakti veya ban yedi
geri kalanlarin ilgisi azaldi yogunluk gidince

birde amaci tarih degilde siyaset olanlar konu disina gidince bosaldi iste kasaba eheh

iyi boyle
dangul dungul tip yok bisey yazinca adam gibi tartisiliyorda konuda kalmadi pek tartisicak
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Alexi_Septimus said:

Burda tartışılan tarih "AMERİKA BİZE DALSA İRAN ATON BONMASI ATAR MI" olmaktan öteye gidemediği için bir yerden sonra, gayet normal.

Hemen tartışalım isterseniz bir ermeni soykırımı, 10 dakika sonra aton bonbasındayız yine görürsünüz.

ABİ ÖNEMLİ AMA BOMBOMLAR.
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:

Burda tartışılan tarih "AMERİKA BİZE DALSA İRAN ATON BONMASI ATAR MI" olmaktan öteye gidemediği için bir yerden sonra, gayet normal.

Hemen tartışalım isterseniz bir ermeni soykırımı, 10 dakika sonra aton bonbasındayız yine görürsünüz.

ahahah lan gece gece koptum
Sosyal ağlarda paylaş

modlar el atsa, konuyla ilgili materyal veya powerpoint sunumları paylaşılsa çok daha güzel tarih tartışılır aslında, bide tarihte %80 almanya konuşuluyor cengiz han olsun, timur olsun, napolyon olsun pek konuşulmuyor.

hocalı soykırımı vb. olayları detaylı olarak burdan öğrenmiştim mesela gayet yararlı yine de.
Sosyal ağlarda paylaş

gecko said:

modlar el atsa, konuyla ilgili materyal veya powerpoint sunumları paylaşılsa çok daha güzel tarih tartışılır aslında, bide tarihte %80 almanya konuşuluyor cengiz han olsun, timur olsun, napolyon olsun pek konuşulmuyor.

hocalı soykırımı vb. olayları detaylı olarak burdan öğrenmiştim mesela gayet yararlı yine de.

Modlar nekadar uğraşırsa uğraşsın, normal kullanıcılar ilgi göstermezse ve konuları hazırlayan arkadaş ilgiyi sürekli canlı tutacak konular hazırlamazsa bölümün ömrü yine 1-2 haftayı geçmez. Herkesin kesin ortak ilgisini çekecek ve konu hazırlayabileceği tahmini konu yakın tarih(örn: 60-70-80). Onun da ömrü siyaset yasağından 3-5 mesajı geçmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
tarihin yarısının yalan dolan olmasıyla bi alakası yok bence.rock adlı üyenin söyledikleirne katılıyorum ayrıca,, 3 sene önce de üyeydim bu siteye uzun süredir girememiştim yeni giriş yaptıktan sonra gördüğüm tek şey sadce tarih değil genel olarak paticik durulmuş, eski muhabbetler de yok eski canlılık da, özellikle tarih oldukça güzel tartışılıyordu, ha şimdi iyi güzel diyosun aç o zamn bi konu derseniz de öyle herkesin ilgisini çekmeyi başarıp da konunun sürekliliğini sağlayacak kadr derin tarih bilmiyorum,ama 3 sene önce eğlenceli bi şekilde yorumlarımızı yapıp yeni şeyler öğrenebiliyorduk daha güzel şekilde
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...