Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1.4 tsi motordaki garip ses problemi

Sintisyzer

Öne çıkan mesajlar

selamlar,

henuz 2100kmde bi 1.4tsi 160hplik manuel şanzımanlı motorum var ve son 1.500kmdir motordan veya turbodan garip bi ses geliyo.

şöyle ki;

motor 2.500 devir civarındayken ve ayagım gaz pedalında degilken aniden gaza basınca tahminen turbodan bi cikleme sesi geliyo. 2 ve 3. viteste bu şekilde yapınca cok buyuk ihtimalle bu problem oluyo.
ama asıl 2. viteste gazlayıp 3.ye takıp gaza bastıgım zaman nerdeyse kesinlikle geliyo bu ses eger o devir bandındaysam.

dogus ilk defa karsılastıgını soledi bu problemle, ama ben forumlardan baya bi sikayet okudum bu problemle ilgili.

aranızda bunun sebebi tahmin edebilecek varmıdır acaba?

teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

yabancı sitelerden baya bi kovaladım ve sorunu ogrendim

supercharger kavraması ve su pompası kasnağından kaynaklanıyomuş problem ve golf6 118kw larda da oluyomus bu ses.
vw ustude calısmaktaymıs ve suanda bi kalıcı cozumu yokmus. su pompası kasnagının yenisini uretmeye calısıyolarmıs. simdilik degistirerek bu problem halledilebiliyomus gecici olarak.
degistirmek yerine kasnagı basıncla temizlemek de ise yarayabiliyomus, ama yaglanmaması gerekliymis.

benden baska takılan olursa diye paylasıyım dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Tam ilk mesaj sornası atlayıp kayış sesi diyecektim ki sen olayı çözmüşsün :)

Kayış-kasnak ikilisi zaten sürtünme kuvveti ile birlikte çalışırlar. Bu ilişkiye yağ katarsan, neticesi çok komik ve vahim olur :D

Büyük ihtimal update yapılacaktır bu noktalara yakın zamanda.

Fakat şu noktada uyarmak isterim. Türkiye AB birliğinde olmadığından dolayı bazı uygulamalardan muaf tutuluyor. Şöyle ki; A markasının bir modelinde frenlerde sorun çıkabileceği ön görülüp geri çağırma yapılıyor. Fakat bunu sadece AB ülkelerinde yapıyorlar çünkü bu ülkelerin iç denetim sistemleri var. O araçların Almanya veya İspanya'da geri çağırımı yapılmazsa çok büyük maddi yaptırımlara maruz kalıyorlar. Fakat TR gibi bu birlik haricindeki ülkelerde buna önem verilmiyor çünkü bu deneteme merci yok. Zaten otomobil bize Avrupa'dan geliyor, nasıl bizim araçlara o update gerekmez? En son Toyota'nın geri çağırması söz konusu oldu, TR'de hiç aracını götüren oldu mu? 'Bizi kapsamıyor' tarzı salak bir cevap vereceklerdir. Biz de sürü psikolojisi ve sorgulamayan mantık ile 'tamam o zaman' diyerek çıkıp gideriz.

Lütfen bu geri çağırmaları yabancı forumlarda takip edelim, buralarda da duyuralım ;)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...