Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mobile authenticator hakkında birkaç soru.

Nolofinwe

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar öncelikle forumu araştırdım böyle bir konuya rastlayamadım o yüzden bu konuyu açma gereksimi duydum.

3 kere hacklendikten sonra authenticator arayışı içine girdim.
http://mobile.blizzard.com/shared/blizzard_download.php?cont=401&id=2183&title=Battle.net%20Mobile%20Authenticator&country=tr&lang=en bu siteden mobile authenticator almayı düşünüyorum lakin kafamda birkaç soru var, Bu şey telefonumuza program olarakmı geliyor yani internete girmeden veya mesaj atmadan yeni şifre alabiliyormuyuz, yoksa her girişimizde biryerlere bağlanmamız gerekiyor. Normal authenticator a göre daha hesaplı geldi bu sebebden bu yolu seçtim.
Sosyal ağlarda paylaş

Nolofinwe said:

Arkadaşlar öncelikle forumu araştırdım böyle bir konuya rastlayamadım o yüzden bu konuyu açma gereksimi duydum.

3 kere hacklendikten sonra authenticator arayışı içine girdim.
http://mobile.blizzard.com/shared/blizzard_download.php?cont=401&id=2183&title=Battle.net%20Mobile%20Authenticator&country=tr&lang=en bu siteden mobile authenticator almayı düşünüyorum lakin kafamda birkaç soru var, Bu şey telefonumuza program olarakmı geliyor yani internete girmeden veya mesaj atmadan yeni şifre alabiliyormuyuz, yoksa her girişimizde biryerlere bağlanmamız gerekiyor. Normal authenticator a göre daha hesaplı geldi bu sebebden bu yolu seçtim.

sadece senkronizasyon için bağlanıo arada 1.

bide internete girip programı telefonuna indirmen lazım net üzerinden. o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

Lyciren said:

program java olarak geliyor dimi??? java değil se şu an dokunmatik nokialarda çalışmaz :(( j

Sırf WM için yapacaklarını sanmıyorum, direk Symbian versiyonu bile olabilir, yoksa da en azından javası vardır. Siteye girersen modele göre seçiyorsun zaten galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

Mobile Windows veya Listede olmayan telefonlar için authenticator kullanma guide'ı burada!!

Bu linkteki adımları takip ederek authenticator'ü neredeyse her telefonda çalıştırabilirsiniz.

Ihtiyacınız olan şeyler, Mozilla Firefox ve orada belirtilen 2 add-on'u ve telefonu bilgisayara bağlayacak bir kablo veya bt aparatı. Ek olarak telefonunuz mobile windows kullanıyorsa telefonunuza Midlet manager cekiyorsunuz ki (link guide da var) java uygulamaları kullanabilmek için.

Bu yöntemin kabaca olayi Mozilla profile add-on'u ile degiştirdiginiz profil tanımınız motorola v3i tanımı ile deiğiştirmek yani bilgisayarınızı v3i telefonu gibi göstererek mobile authenticator'ı bilgisayara çekip daha sornasında telefona kurmak.

Güvenli oyunlar..

edit: link hatası
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
ya bende normal authenticator var anahtarlık şeklinde olan. Ama ben telefonumda kullanmak istiyorum. Biraz bakındım bendeki authenticator'u ilişikilendirebilir miyim diye mobil olanla, fakat hiçbirşey bulamadım.
İndirdim telefona programı gayet güzel çalışıyor. Yeni bir kod verdi onla ilişkilendirmek gerekio battlenet accountu. Yalnız anlayamaığım bu mobile olan beleş mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Dengesiz said:

ya bende normal authenticator var anahtarlık şeklinde olan. Ama ben telefonumda kullanmak istiyorum. Biraz bakındım bendeki authenticator'u ilişikilendirebilir miyim diye mobil olanla, fakat hiçbirşey bulamadım.
İndirdim telefona programı gayet güzel çalışıyor. Yeni bir kod verdi onla ilişkilendirmek gerekio battlenet accountu. Yalnız anlayamaığım bu mobile olan beleş mi?

aynısını sorucaktım, anahtarlık authenticatoru kaç defa kaybettim, bir de telefonda bulunsa çok iyi olacak telefona da indiriyim diyordum, 1 euroya mı ne indiriliyor sonra her kod üretişinde bir ücret falan olmuyor değil mi bir yerlere bağlanmasından.. ya da en azından vodafone/turkcell/avea bindirmiyor faturaya değil mi internet kullanımından wapdan zarttan zurttan?

bir de java çalıştırabilen her telefonda çalışıyor değil mi? Yeni telefon alıcam listede yok falan sdfsadsaas :D

bir de son olarak, telefon bozuldu mesela, servise gitti fabrikasyon yaptılar telefona falan... biz bu zamazingoyu hesaptan istediğimiz zaman "un-attach" yapabiliyor muyuz, hesapla ilişkisini kesebiliyor muyuz, yoksa telefona birşey olursa gg mi?

edit: bir de şimdi anahtarlık varken hem de bu mobili attach edebiliyor muyuz aynı hesaba :P

teşekkür ettim cevaplar için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...