Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İkinci Dünya Savaşı Başlıkları (Güncellendi)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Evet efendim, hem ilk topic cok eskidi hemde editlerden ve forum degisikliklerinden karma corman oldu temiz bir sekilde yeniden basliyoruz.

Eger listede olmiyan baslik varsa ozeldenden bana iletirseniz hemen eklerim, onumzudeki gunlerde bu baslik aicldiktan cok sonra eklnen yeni basliklarida toparlamaya gayret edicem.

Konulari guncellememe yardim eden zifir e ve konuyu acan ve cogu topicde emegini esirgemeyip yazan fedaykine sonsuz tesekkur ediyorum ve onun yazidigi onsozu burda birakiyorum

[hr]
Paticik tarih bölümünde açılan başlıklar bazen araştırma yaparken işimize yarayabiliyor. Benim gibi İkinci Dünya Savaşı hastaları için tek başına yeterli bir kaynak olmasa da hala öğrenecek şeyler olduğunu göstermesi bakımından faydalı oluyor. Aynı şekilde bu konular hakkında fazla bir bilgisi olmayanlar içinde çok iyi bir başlangıç kaynağı olması itibariyle de önemli. Aşağıda İkinci Dünya Savaşı ile ilgili daha önce açılmış konuların kısa açıklamalı linklerini vereceğim. Unuttuklarım varsa aşağıya ekleyebilirsiniz.
-fedaykin
[hr]

Kronoloji
ikinci dunya savasi-donem odevi : BombaciMulayim tarafından hazırlanmış ikinci dünya savaşına giriş mahiyetinde okunabilecek kapsamlı bir giriş-gelişme-sonuç yazısı.
Adolf Hitler-istila...Nasıl Başladı,Nasıl Bitti?
II.Dünya savaşı

Adolf Hitler
Adolf Hitler
Resmi tarih ve Adolf Hitler
Hitlerin Parkinson Maaaaa?
Adolph Hitler
Hitler'in Bilinmeyenleri... Hitler kimdi?
Ressam Hitler
İktidar Mücadelesi
Hitler'in İnönü'ye Yazdığı Mektup.. İnönü'den Hitler'e Cevap
Adolf Hitler hakkındaki düşünceleriniz??

SS
Heinrich Himmler 1900-1945
Waffen (Silahlı) SS Tümenleri
SS Türk Tugayı
SS ve SA farkı
Ahnanerbe ve S.S. Örgütü

Deniz Savaşları
Bismarck
Bismarck (tartışma başlığı) : Bismarck batmasa idi tarihin akışında nasıl bir değişikliğe yol açardı konusunun tartışıldığı ve her zamanki gibi dallanıp budaklanan bir başlık
Bismarck (tartışma başlığı 2)
Hitler'in kayıp filosu karadenizde çıktı
Yamato : Bir Devi Öldürmek

Ünlü Komutanlar - Kişiler
Erwin Rommel....
Lenin vs Stalin
Gerçekler üzerine (Hartenstein'ın Anısına) : İkinci Dünya Savaşı'nın en ünlü denizaltı kaptanlarından Hartenstein anısına açılmış bir başlık.
Otto Kretschmer (U-99'un Kaptanı) : İkinci Dünya savaşında En yüksek tonajda düşman gemisi batıran Alman U-bot komutanı Kretschmer hakkında genel bilgi içeren bir başlık.
Hans Ulrich Rudel : 519 gibi inanılmaz sayıda tank yok eden, kendisi için özel madalya yapılan dünyanın en başarılı tank avcı pilotu
SS Kıdemli Başçavuş Karl Körner: Hünerli ellerde bir King Tiger'ın tek başına bir orduya bedel olabileceğini kanıtlamış ünlü tank komutanı.
Nazi Mareşali Herman Göring 1893-1946
Joseph Mengele
Joseph Mengele 2
Sir Winston Churchill 1874-1965
Hans Joachim Marseille

Zırhlı Araçlar, Toplar, Arabalar vs.
SdKfz. 234/2 PUMA ( SonderKraftfahrzeug 234/2 ): 2. Dünya Savaşının en başarılı zırhlı arabası
8.8-cm Pak 43/1 auf GW III/IV "Nashorn" (Sd.Kfz.164)
Panzerjager V Jagdpanther (Sd. Kfz. 173)
Matilda I Tankı
Matilda 2 Tankı- Bilinen Matilda Tankı
Valentine Tankı
Tank hastalarına
Polonya atlılarının, Alman panzerlerine Sarjı

Diğer Konular
Maginot Hatti (Bir Fransiz Fantazisi)
2. dünya savaşı japon-abd ilişkileri
Pearl Harbor Baskını
Molotov-Ribbentrop Paktı uzerine tartisma
Almanya'nın Türkiye'yi işgal planı
Operation Battleaxe
Monte Cassino Manastırı'nın Bombalanması
D-day - 60. yılında
2. Dünya Savaşı'yla ilgili bir soru : Almanya'nın Rusya'ya Savaş ilan etmesi ardındaki sebeplerin tartışıldığı bir konu.
Adolf Hitler'in UFO'ları
Hitler Durdurulmasaydı?
II. Dünya Savaşı Fotoları
Nazi Roketleri
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...