Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anadolu Jet

Asteroth

Öne çıkan mesajlar

THY'nin yurtiçi seferler için kurduğu bir şirketmiş kendileri. Antep'ten Samsun'a bilet ararken denk geldim, şaşırdım kaldım.

Girdim THY'nin sitesine, 59 TL'lik bileti gördüm.

http://img22.imageshack.us/img22/4189/anadolujet.jpg

"70 falan olur vergilerle" diye düşünürken;

http://img38.imageshack.us/img38/4822/anadolujet2.jpg

55 TL'lik bilete 54 TL vergi nedir yahu? Şaka mı bu adamlar?
Sosyal ağlarda paylaş

uçağın alana inmesi kalkması parası, ayak bastı parası, servis ücreti vs gibi kalemlerle zaten sabit 50-55 ytl sanırım bir vergi var. kelle başı sabit ücret kitleme politikası yani.

bazen bunlardan bazılarını firma karşılıyor. öyle tam bir neyin ne olduğu belli olmayan bir pazar.

en temizi bilet almadan alana gidip, check in'i zamanında yaptırmayanların koltuklarına çökmek. baya ucuza geliyor ama riskler barındırıyor tabii. ben son 4 seferdim şanslıydım bakim ne zaman mal gibi kalacam.
Sosyal ağlarda paylaş

son 5 ayda haddinen fazla anadolu jetle uçan biri olarak;
1) uçmayın otobüsle gidin daha rahat edersiniz.
2) 29 liralık biletlere kafam girsin 50 lira ek vergi ödüyorsunuz
3) uçakta bir adet crax veya dankek yeme şansınız var içecek olarak da su ve çay.
4) fiyat olarak işi son saniye belli olanlar (misal ben) 150 liradan aşşağıya uçamıyorum zaten hem normal fiyata uçup hem de maliyeti kısıcaz diye beşinci sınıf uçuyoruz.
5) koltuk araları sky dergisine yazmaya utanacakları kadar dar. aynı model THY uçağından neredeyse 5 sıra daha fazla.
6) miles&miles da mil kazandırmıyor bileti kaça alırsanız alın. Böylece 5 ayda 40 dan fazla uçuşdan bir şey kazanamamak koyuyor.
7) Başka seçeneğiniz yok ankaradan nereye uçak olursanız olun... seve seve Anadolu Jet le uçmak zorundasınız. Sadece istanbula THY ile uçabiliyorsunuz.
8) THY'nin en eski uçakları anadolu jet olmuş. Hafiften kelle koltukta gidiyorsunuz hissiyatı veriyor.
9) ağırlıklı olarak hostes yerine steward kullanıyorlar :)

sonuç olarak kısmen ucuz gibi gözükse de düşük maliyet yaratıcaz diye ottan boktan kısmaları ve alternatifsiz bırakmalrı yüzünden kahrolsun THY ve Anadolu Jet.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim Air Canada gibi birsey bu herhalde.
Ulke ici ucuslarda birak dankeki, hicbirsey vermiyorlar. Hersey parayla.
Kulaklik satiyorlar koltuklarin arkasindaki ekranlar icin, 3 $ a.
Zaten koskoca Kanada'da ulke ici ucan 2 sirket var.
Adamlar tekellerine almislar. Mesela benim sehirden Florida'ya gitmek, Montreal'e gitmekten daha ucuz. Boyle de sacma bir olay.
Sosyal ağlarda paylaş

çorluya gittim ankaradan anadolu jet'le. rötar sorunu yoktu, acil çıkış kapısına oturduğumdan koltuk açıklığı baya iyiydi. ama kanatları motorları izlerken yusuf çektim baya sarsıntılı bir yolculuk oldu açık havada yapmama rağmen.

hostesler baya güzeldi, direk thyden çekmişler sanırım.

ama 29 lira bilet 35 lira vergi nedir anasını satayım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...