Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik Albüm

Griswold

Öne çıkan mesajlar

Bi yerinizden uydurmayin bi zahmet. Yavruyken eve alinan, evde buyutulen kedinin sokakta yasama sansi yok denecek kadar az. Hastalik kapmayacak, sagdan soldan komsular besleyecek anca oyle. Diger turlu tek basina yemek arayip bulamiyorlar. Diger kediler pek firsat vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Hastayim su tavirlara.

Senin biraktiklarina olmamis, benim sahit olduklarimda olmus. Sen rahat ol ben olmayayim.

Hani olayin diger yonunu de yazdigim halde bu tavir ustelik. Bir de sokaga biraktigin kediyi nasil 1 sene sonra ya da o sene icinde nasil goruyorsun ? Demekki besleniyor hayvanlar senin yada komsularin tarafindan.

Diger turlu durmaz hic bir kedi 1 sene orada.
Sosyal ağlarda paylaş

ya sevgili di, elbette zorlanır kedi ilk başlarda hatta uyum sağlayamayabilir bile. ev kedilerinin sokağa salındıktan sonraki en kritik zamanları ilk zamanlarıdır zira bu dönemlerde herkesi böyle sevgi kelebeği zannederler eski sahipleri gibi. bu dönemde kermitlerin eline geçerlerse elbette hayati tehlikeye girebilirler. fakat, böyle birkaç badire atlatırsa bir şekilde ev kedisi de olsa yaşama içgüdüsüyle hayatta kalır gözlemleyerek çevresindeki sokak kedilerini. benim gördüğüm buydu en azından çevremde...
Sosyal ağlarda paylaş

kingpin said:

kedi beslemek böyle bişey işte. bağlanamıyorsun hayvana çünkü hayvan sana bağlı değil. ama köpek öyle değil istesen de atamazsın. onun için yapmayacağın şeyleri yaparsın :)

Tamamiyle yanlış. Kediler sana, sen de kedilere öyle bir bağlanıyorsun ki...Yalnızca köpek gibi gösteremiyorlar duygularını.

Ev hayvanı,kaç yaşında olursa olsun büyümeyen bir çocuk gibi. Bakamadığın ya da sıkıldığın çocuğu evden atamadığın gibi, evcil hayvanı da atamaman gerekir. Üstelik bir çocuğa göre çok daha fazla çaresizler. Seni ne kadar çok sevdiklerini, ya da senin bakımına nasıl muhtaç olduklarını dile getiremezler. Hayvanı evden atmak, ya da evden çıkıp gitmesine neden olmak aynı derecede sorumsuzlıuk örneği. 1-2 yaşında çocuk ta sorumsuz davranıldığında açık bırakılan bir kapıdan çıkabilir. Amacı kaçmak değil, yalnızca meraktır.

Ev hayvanlarının oyuncak, bakımlarının oyun-eğlence gibi algılanmasından vaz geçilmeli. Sizi çok seven ve size çok bağlı-bağımlı canlılar onlar. Küçük bir çocuktan farkları yok. Dışarı atılan ev hayvanının yaşama şansı yok denecek kadar az. Ev hayvanını dışarı atmak, heyvana yapılabilecek en büyük eziyetlerden biri. Sokak hayvanlarına göre çok daha şanssızlar, çünkü ne diğer hayvanlarla mücadele etmeyi, ne de beslenebilmeyi beceriyorlar.

Zegna'nın tepki ve üzüntüsünü çok iyi anlıyorum. Yazık...

edit: son sözcüğüm hayvanların yanısıra, bu sevgiden yoksun olan insanlar içindi aynı zamanda.
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna haklı, ama;

Hak böyle aranmaz, kedi için atar yapılmaz. Eğer elden gelen yapılmamış olsaydı tamam atarlan, yardır delikanlı ama kız yaptım diyor, komün yaşıyorum diyor.

Herkesin mali durumu tek bir kedi için tek başına eve çıkmayı kaldıramaz. Ev arkadaşlarına uymak durumunda kalırsın.

Kedinin yaşayıp yaşamaması çok alakasız ve şans bazlı. Yaşamayacak olsa bırakılmayacak mı o kedi? Bırakılacak. Şartlar el vermeyebilir, çok taraflı yaklaşmamaya çalışıyorum ikisi de tanıdıgım insanlar değil ama zegna çok sert binmiş, üstüne bariz tehdit var. Ayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...