Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tropico 3

Alis

Öne çıkan mesajlar

abicim zeus falan zevkli ama beni hayattan sogutan bu binalar yanyana olmali mantigidir
halada inatla devam ediyo
ulan ben iccem diye taksime gidiyorum
essolu essek yemek alcak 2 adim yuruyemiyo

hepsini oynaidm
hepsini bitirdim
caesar 3
zus
poseidon (ahah zeustan direk sona oynadim cok komik lan zeusda calgici zurnaci yap burda bilim adami hele hipodrom simcitydeki high war gibi sehrin azine ediyo yapana kadar hele bide koseye felan gelirsen)
anno mesela baya zevkli ama asla tam olarak uretimi izleyemiyosun en buyuk sikinti o yane hayvan gibi deri uretiyosun ama asla deri artmiyo
bole genel izleyecegin bi tablo yok
nereye gidiyo annamiyosun

simdi bunuda denicem bkalim nasi olcak

ama insallah sey angutlugu yoktur ya
sen koskoca sehri yap
50000 kisi olsun
sonra bi sonraki levelda
abi simdidaha gelismek icin kerane kurman lazim desin
bi suru bina yik kerane kur
sonra 3 uncu levelda pavyon kur desin gene yik kur
sonra bi bakcan nufus kalmis 10000 her yer pavyon kerane
Sosyal ağlarda paylaş

Termal macun al bitane bilgisayarcidan yada netten falan.5-10 liralik bisey isini gorur cok pahali biseyde degil. Ekran kartini söktum, ustundeki sogutucunin vidalarini soktum,cikardim. Sogutucunun sogutma panellerinin arasindaki butun toz pislik nevarsa temizledim. Daha sonra gpu'nun uzerindeki eski termal macunu sildim temizledim. Sonra cok az, termal macun damlattim gpunun uzerine, ve parmagimla yaydim biguzel ince bi tabaka olacak sekilde(cok fazla olmasi iyi degil). Sonrada geri sogutucuyu taktim :)

Bak Bu isine yarayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

yalniz boyle wage leri ayarlayamiyorum.

farmer en alt seviye tamam, ama herifler bi sure sonra 20$ in altina cali$mamaya ba$liyo. e ona 20 verince ne garajda ne teamsterda adam kalmiyo felan. ihracat du$uyo git gide nedense, nedir olay anlamadim.. var mi yardimci olacak arkada$ =)
Sosyal ağlarda paylaş

zaten butun bınalarını dolduracak işcin yoksa yapıcak bişi yok.

benım butun wage'ler aynı.

işte biraz işler tıkırına oturunca qğitimsizler 10, highschool 11 collage 12. arada birde arttırıyorum hepsini +1 +2 toptan.
bitek askerler daha cok maas alıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

adam oluyo abi 250 kisi varken bile bi anda adam kalmiyo. hepsi okumaya mi calisiyo okuyan adama daha cok maas veriyolar diye nedir.

$imdi olay oyunun ba$inda maden, odun ihracati desek. bu heriflere tenement yapiyoruz, garaj lazim.

market ve klinik ne kadar acil misal?
Sosyal ağlarda paylaş

ewet mantikli, yogun yerle$im bolgelerine koymak lazim. bi de genel ucretleri arttirinca, markette cali$an adam en yuksek maa$a yakin bi para istiyo, yoksa cali$miyo.

bi sorum daha var, her gelen gemi ayni miktarda para birakmiyor. her gemi farkli urunlerle mi ilgileniyo nedir? bi de ne kadar cok liman o kadar cok gemi mi demek?
Sosyal ağlarda paylaş

biraz hayal kırıklığı oldu benim için açıkçası. grafikleri değişmiş paradise island'lı ilk tropico'dan çok farklı bişey bulamadım. pirate cove'daki gibi radikal bir değişiklik bekliyordum açıkçası. gerçi firmanın pirate cove'da böyle bi radikal değişiklik yapmış olması bu beklentiyi oluşturmuş olabilir. ama sonuçta beklentim yüksekti, eski tropicoyu yeniden oynamaktan başka bi şey bulamadım.

edit: yanlış anlama olmasın beğenmedim demiyorum. ilk tropico'yu hala oynuyordum. artık onun yerine yenisini oynarım. sadece beklentim farklıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

rezidansların üstünde çıkan insan kafası figürü: binaya yerleşmiş kişi yok

elektrik istyen binaların üstünde çıkan elektrik sembolu: binaya elektrik gelmiyor

üretim yapan binaların üstünde çıkan çuval sembolü: teamsterler nakliye için binaya ulaşamıyor
Sosyal ağlarda paylaş

...hammadde isteyen binalarin ustunde cikinca da hammadde yok demek oluyor. (tobacco yoksa cigar fac calismiyor gibi, ve ya bi sekilde tutun oraya ulasmiyor).

oyun iyi guzel de , ozellikle sehir kalabaliklastiktan sonra endustri ve dock arasindaki ulasimi saglamakta/takip etmekte gucluk cekiyorum. bazi garaj lar artik yetemezken digerleri calismiyor dahi. (ki ulasim isteyen birimlerin yanina koymaya gayret ediyorum)

tecrubeli arkadaslara soru:
teamster, garage, raw uretim - endustri, dock dengesinde dikkat edilmesi gerekenler nedir?

cift dock yapiyorum, biri 70k getiriyor, digeri ya bos gidiyor ya 3k bisey getiriyor.

ayrica hammadde uretiminin fabrikaya orani ne olmali? atiyorum 2 kahve ciftliginden sonra bir cannery daha gerekir gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

dock sayısı gelirini etkilemez. tek dock bile yeterli.
sonucta dock taki adamlar taşıma yapmıyo sadece orda durup gemıye mal yüklüyo.

teamsterları ben b fanrikaların yanına 1-2 tane her ciflik bolgesine birde şehir merkzine koyuyorum. Varsa madenın/petrol kuyusunun/oduncunun/balıkcının yanıan koyuyorum.

raw material/industry dengesi biraz oynak. yanı bazi harita öle veirmli oluyoki, 1 tobacco farm iki factory doyurabiliyo. genelde 2-3 tabacco farm 2 factoryi doyuyabiliyo. tabi machine roller yapmazsan.
ara ara kontrol et fabrikalarını, raw madde artıyosa giderek, dikiver bi tane daha.

zaten bölüm basına 2-3 factory anca dikiyosun.

garage'ı genelde şehir merkezi şirşiriyo. Yoldan cıkmadığı surece bir teamster asla aracını kaybetmiyo. bu ne demek, sen madenın yanına garaj kurmasanda, o teamster şehirmerkezinden aldığı arabayla madene gider ordan fanrikaya malı bırakır. hatta fabrika dibindeyse yolun, ordan mal alıp onuda dock'a bırakır.

ama bu ciflikler için cok sozkonusu değil, etraflarını bos olması gerekiyo cunku, cifliklerin yanına yol cekip teamster koyup bide garage yaparsan cok rahatlarsın, cunku uzun sure toplanmayan mahsul sonra boşa gidiyo sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dock sayısı gelirini etkilemez. tek dock bile yeterli.

Bence de böyle. Önemli olan dock'a ulaşan mal miktarı.

Öte yandan tourist dock için tam tersi geçerli.

Hammadde - üretimi şu şekilde dengeliyorum, şimdiye kadar takır takır işledi. Üretimde Input'a bakıyorum. Hammaddenin output = üretimin input. O input sıfır olmamalı ki devamlı üretim olsun yani hammadde yetsin. Ancak 200+ olmamalı ki üretim gelen hammaddeye oranla geride kalmasın.

Bu arada petrol bitiyormuş. Tesisler upkeep yazmaya devam ediyor, yıkmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...