Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BİR KONU HAKKINDA

kermit

Öne çıkan mesajlar

Bazen 2004 öncesi topiclere rastlıyorum. "Aptal", "gereksiz" konular hakkında insanlar gayet ciddi ve sakin bir şekilde konuşuyorlar.
Oysa aynı topic bugün açılmış veya aynı mesaj bugün yazılmış olsa, mesajın sahibi karşılaştığı trollemeler karşısında ne olduğunu şaşırırdı. Başka mesaj atmamış olsa bile trollemeler sonucunda yörünge dışına bile giderdi.

Şimdiki topiclere bakıyorum da, sululuktan ve trollemelerden adım atılmıyor. En ufak bir hata yapanı anında darağacına asıyoruz. "Ciddi" birşeyler yazmak isteyene "burayı çok ciddiye alıyorsun, gül geç" deniliyor.

Bunların garbage bölümünün açılmasından dolayı mı olduğunu merak ediyorum. İlk açıldığı yıllarda "garbage içi geyik" eleştiriliyordu, eskiden bu tarz şeyler paticikte hoşgörülmüyor, hemen kilitleniyordu. Ancak garbage'de açılan topicler sadece garbage içi kaldığı için bazıları "sakıncası yok" diye düşünüyordu. Bazıları da "bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım" diyerek, garbage bölümünün problem yaratabileceğini söylüyordu. Şahsi kanaatim, eskiden sırf garbage içinde kalan "geyik" tarzı şimdi forumun genelinde oluşmuş durumda.

Yanlış anlaşılmasın, "buralar böööle bostandı be" amacıyla açmadım.
Benim istediğim şey, forumda trolling/flaming yapılmasına yasaklar getirilmesi.
"Sevilmeyen" veya "küfreden" kişiler anında banlanırken, troll ve flamer'lara karşı hiç bir yaptırım uygulanmıyor.
Küfür içeren postlar banlanma sebebiyken, küfürden ağır aşşağılama ve hakaretler görmezden geliniyor.

"İstediğin kadar trolle, flamele, alay et, dalga geç, ama küfredirsen karşında beni bulursun" tarzı yönetim şeklinden rahatsızım. Bu konuda bir takım önlemler alınmasını diliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

10101010101010101010111111111000000001010101010101010101111110000
00000001010101011111010101010101010101010111111111000000001010101
01010101010111111000000000001010101011111010101010101010101010111
11111100000000101010101010101010111111000000000001010101011111010
10101010101010101011111111100000000101010101010101010111111000000
Sosyal ağlarda paylaş

ID yeni § 17 Aug 2009, 02:39 [ Alıntı ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hakkaten öyle bi olay var ama

youtube sonuçta türkiyeden giren kullanıcılara reklam gösteriyor

o reklamlardan gelir elde ediyor

ama türkiyeden elde ettiği gelirin vergisini türkiyeye vermiyor.

işte bu nedenle türkiyeye büro açsın diyor devlet.

hatta bakan şahinin kendi ağzından duymuştum, atatürk videolarını kaldırsın, türkiyede ofisini açsın ondan sonra bu işi çözümlemek için biz de adım atmaya hazırız gibisinden bişeydi.

ofis açınca vergi vercek çatır çatır.
Sosyal ağlarda paylaş

yok olmanı istiyorum. yok ol. hayatımdan cık falan degil. direkt yok ol.
samimiyetine, icten olduguna, saf olduguna inanmıyorum.
yaptıklarında aslında saf degildin diye dusunuyorum artık. bundan sonraki hareketlerinin de saf olmayacagını dusunecegim. gözlerine baktıgımda, artık onlara inanmıyorum.
sana inanmıyorum, güvenmiyorum,
güveniyordum ve güvenmem yanlışmıs. bunu anladım. hayal kırıklıgına ugradım.
beni öldürmeyen beni güclendirir ve bu da bana biseyler katmıs demektir diye düsünürdüm.
güclenmesem de olurdu be serin. cocuk saflıgında kalsaydım da olurdu.
safken, icten bi saflık icindeyken daha güzel oluyo.
senin icin haftalarca agladım ama ugruna agladımı düsündügüm temiz oldugunu düsündügüm insan degilmişsin ki.
seni cok güzel hayal etmişim, o hayale senin de katkılarınla inanmısım ama simdi hersey farklı gozukunce tam bi hayal kırıklıgı.
cok üzgünüm. cok kırgınım
Sosyal ağlarda paylaş

Bazılarınız bilir bi kızla çıkıyodum ayrılmıştk.Bu sabah yine barıştık açmıcaktım aslında neyse ayrıldık bitti..

Kafamı dağıtmak için arkadaşla içmeye çıktım anneme söylemiştim ayrıldık bitti bu sefer diye.10dk önce eve döndüm döndüğümde annem ağlıyodu sebebi Benim ayrılmış olmam.Çok üzüldüm ya çok koydu onu öyle görmek ve onlara güçlü gözükmek daha da zoru zaten hiç birşeyim yokmuş gibi davranıp odaya gidip bunalım bunalım takılmak annemler gelirken koridorun ışığını açtıklarına toparlanmak falan offff

Bi müddet öss bitene kadar sanırım hayatıma kimseyi sokmayı düşünmüyorum şuanda dersane 1.siyim ve 3.senem ve ülke şartları malum ve krizi yaşayan ailelerdeniz onları mahçup etmemem lazım ve umarım bi an önce toparlanmam lazım hem ailem hem kendim için..

Bu zamanımda bana yardımcı olcak şeylerden biri dota galiba yer var mı beyler

Edit:Çocukluk yapıyosamda abi mazur görün trollemeyin lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

No Lifer'ım,
Çünkü futbol maçlarını sevmiyorum. İnsanların karşıdakini sırf karşı takımdan olması yüzünden dövmesini sevmiyorum. İşinden gücünden feragat edip futbolla yatıp kalkmasını sevmiyorum. Futbola alışamadım. Her erkek gibi futbol sonuçlarını takip etmiyorum. Kim kazanmış kim kazanmamış umrumda değil.
Bunun yerine başka ilgi alanlarım var. Elime fotoğraf makinesini alıp sokağa çıkıp, ormanda dolaşıp, gördüğüm şeyleri çekmeyi seviyorum. Kötü şeyler çektiğimden sonra onları silsem de, beğenerek çekebileceğim fazla birşey bulamasam da, bazen bazı şeyleri gözden kaçırıp çekmesem de, kafamın dikine dolaşıp fotoğraf çekmeyi seviyorum. Taşların arasından çıkmış sıradan bir otu çekerken "neye eğildin, acaba ilginç bir böcek felan mı var?" diyip soruşlarına rağmen, fotoğraf çekmek diyince halkın aklına tek gelen "kameralı cep telefonunu elinde aptal vaziyette tutup gene aptal bir sırıtış takınıp çok önemli birşey yapıyormuş gibi" bir hal takınarak kalitesiz resimler çekmek olsa da, fotoğraf çekmeyi seviyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

no liferim çünkü

küfürlü atarlı damarlı

ilkokuldada vardi böyle bi oyun
amaç kelimenin son harfiyle kelime üretmekti
arkamda oturan piç sinifin yumurcagi basri ydi. sürekli bana ag, bag, dag getiriyodu pezevenk. bende yumunsak geyle kelime türetemiyince sükrünün pipisi küçük diye etrafimda dönüyolardi. kelime bulamadim diye ceza olarak möletiyolardi. o yumurcagin amoga goyuyim simdi genel müdür oldu. orospu çocugu

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...