Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

36. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

ben de katılıyorum ama, 11 ve 12. adamlarını yanlış seçersen, rotasyona da gidemezsin. barış hersek ve bekir yarangüme, klasman maçları dışında, aşırı faul problemi olmadığı sürece oyuna falan girmediler. engin atsür de çok az oynadı. bekir yarangüme ve barış hersek yerine kaya peker ve serkan erdoğan gibi iki adam alınsaydı, her şey çok farklı olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

abi rotasyon denen bişi var.
8 kişi ile oynadık tüm maçları. hido, ersan falan adamların pestili çıktı.
4/4 yaptıktan sonra koy barış hersek, sinan güler, oğuz savaş falan oynasın maçları.

İyi de sistemi olan takımlarda rotasyona gidilir, biz oyuncuların gazı ve bireysel oyunları üzerinden gittiğimiz için Hersek'leri,Bekir'leri bol sürelerle oynatırsak rezile dönerdik.Lakers değilki bu takım hangi oyuncuyu koyarsan üçgen hücum oynasın ezbere.
Sosyal ağlarda paylaş

Semih Erden.
Birisi bana bu adamın neden milli takımda olduğunu açıklasın.
Ömer Aşık yine birisi bana maçın son dakikalarına neden pota altında bu adam varken oynadığımızı da açıklasın. Yani adamın serbest atış atamadığını Brezilyalı bayan voleybolcular bile biliyor.
Kaya Peker neden bu kadroda bile yok pota altında kadrodaki hangi oyuncudan kötü oynardı?
Sanki hiç antrenör yok gibi milli takımı neden yabancı birisi yönetiyor.
Sanki hiç antrenör yok gibi milli takımı neden aynı zamanda Fenerbahçe Basketbol takımını yöneten bir adam yönetiyor. Ki oyuncu tercihlerinde bu kadar çok soru işaretleri varken.
Nerdeyse hiçbir avrupa takımının süperstarlarını getirmediği belki de tarihin en kalitesiz avrupa şampiyonasında alınan 8.likten sonra neden istifa gelmiyor.
Türk basketbol tarihinin en iyi jenerasyonu Tanjevic'in ellerinde harcandı bitti. Yazık...

Bu kadar tercih hatalarıyla dolu bir turnuvada bile şampiyon olabilirdik saha içi rotasyonu doğru tutsaydı Tanjevic ama onu bile beceremedi.
Yazık, Hidayet'in,Ömer'in,Ersan'ın ve diğerlerinin döktüğü tere harcadıkları efora.
Hidayet 8. olmak için mi tatil yapamadı o kadar yoğun bi sezonun ardından...
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman aç ibrahim kutluay'ın kariyerini bi oku. Arkasından Hidayet Türkoğlu,Mehmet Okur,Ersan İlyasova,Kerem Tunçeri...
kariyerlerine bir bak ondan sonra tekrar tartışalım. Yunanistan'dan öteye gidememiş bir oyuncu İbrahim Kutluay. İyi şut atıyordu hatta çok iyi şut atıyordu ama bundan ibaret yani...
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi okudum yazdığımı anlatmak istediğimi anlatamamışım. İbrahim Kutluay tabiki türk basketbolunun yetiştirdiği en yetenekli oyunculardan biri. Ama mesela şuanki Hidayet kadar iyi bir basketbolcu olmadı hiçbir zaman. Ayrıca takımdaki geri kalan oyuncular İbrahim'den gerideydi. Bugün Madrid'de oynamış Kerem, Barcelona'da oynamış Ersan falan çok farklı yetenekte kalitede oyuncular...
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi olay doğru takımda olmak tabi ki buna itirazım yok. ama ibrahim nedense hep doğru takımdaydı. neden acaba? iyi oyuncu olduğu için olabilir mi? Mehmet de hidayet de gittikleri ilk senelerde nba de hep şampiyonluğa oynayan takımlardaydılar ona baakrsak. mehmet şampiyon da oldu hatta, peki o olmasa şampiyon olamayacak mıydı pistons, çok mu acayip katkı yaptı memo? hidayet spurste de kingste de şampiyonluğa oynayan takımlarda olsa da takımlarını şampiyon yapamadı değil mi? basit bir şeyi unutuyoruz, bu basketbolda temel bir olay var. o da topu o delikten içeri sokmak. ibrahim bunu yapan dünyanın sayılı adamlarından birisi idi kendi pozisyonunda. tamam savunması beni de fitil ediyordu da yani böyle bi adama iyi oyuncu dememeyi anlamıyorum.
ayrıca ersana hidayete kötü diyen yok. ersan muhtemelen hepsinden daha iyi olacak zaten ama kariyeri henüz ibrahiminkine yaklaşamaz bile. hidayetinse mip den başka tek başarısı türkiyede. mehmetin de üzerinde gayet kısıtlı hakları olduğu bir yüzüğü var.
zaten şu da var ki avrupa başarıları neredeyse her zaman nba başarılarından büyüktür benim için. mehmet 8-10 ribaunt ortalama tutturması, euroleaguede mirsadın ribaunt başarılarının yanında zerre önemli değildir, olmamalıdır. mirsad demişken, o da çok acayip, çok başarılı müthiş kariyerli ama nedense underrated bir adamdır. ona da iyi oyuncu değil falan demezsiniz işallah.
bi de demeden geçemicem, ibrahim için yunanistandan öteye gidemedi demek ne demek oluyor acaba? şunu yazan birine bu kadar cevap vermem zaten baştan hata ama neyse artık oldu bi kere
Sosyal ağlarda paylaş

Basketbolun beşiği neresi şuan? En iyi oynandığı yer? İbrahim Kutluay orda 1 sene oturdu... Sebep fiziğinin o tarz bi basketbol oynamaya yetmemesi.
Hidayet'in bu sene final oynarken takımın en önemli oyuncusu rolünde oynaması bütün dünyanın tanıdığı bir yıldız olması falan önemli değil yani...
Daha kariyerinin başında Ersan evet ama o kariyerinin başında Barcelona'da oynadı.
Ben İbrahim kötü demiyorum; İbrahim OverRated bi adam diyorum.
İbrahim Kutluay bu turnuvada takımda olsa çok farklı olabilirdi doğru.
İbrahim Kutluay olsa Ersan olmasa çok daha kötü sonuçlar alırdık bu da benim fikrim...
O zaman yurtdışında oynayan kaç oyuncu vardı? Bu kadroda dünyanın sayılı klüplerinde oynayan kaç oyuncu var? Burda konu ibrahim iyi x kötü değil 2 jenerasyon arasındaki fark. Ben diyorum ki çok iyi bi jenerasyon harcandı. Cenk Akyol'un kaybolması falan da hala soru işaretleriyle doludur.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim için avrupa dersen kıstas eyvallah, ama genel olarak bakarsak Türkiye nin gelmiş geçmiş en başarılı oyuncusu bence son iki seneyle beraber hido dur. Mirsad iyi midir, tabiki iyidir ama karakterden dolayı kaybetti. Bunlar dışında ibo sadece iyi bir oyuncuydu, overrated ti ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide arada garip bi örnek olmuş. Normal sezon maçları tamam çok sert geçmiyor da play-off'lardan itibaren her maç avrupa kalitesinin üstündedir. Ki zaten son avrupa şampiyonunu nba de final four oynamış herhangi bi takımla maç yaptırırsan aradaki basketbol kalitesini görürsün.
Avrupada basketbol ilerliyor ve gelişiyor tamam, ama hala NBA'in çok gerisinde. Play-off rebaund ortalaması>>avrupa kupası ortalaması.
Sosyal ağlarda paylaş

konu zaten çoktan dağılmış, biraz daha dağıtsak bişşey olmaz heralde. deathfinger'ın dediği hiçbir şeye katılmadığımı belirteyim. nerdeyse hepsinde zıttını düşünüyorum, bu konuda bu kadar desem yeter, zaten avrupa ligine hakettiği saygıyı gösteren kaç kişi kaldı ki? herkes uçuşan smaçlar, celebrityler izlemek istiyor.
hangi jenerasyon daha iyiydi diyosak da harun'lu orhun'lu dönem derim.
Sosyal ağlarda paylaş

NBA'e gitmek farklı. Takımın değişilmezi olup takım sırtlamak farklı. Bugün Hedo bütün dünyada tanınıyor. NBA'i sadece uçan adamlar smaçlar bloklar olarak gören insanla zaten tartışıcak bişey yoktur. Çok basit bi örnek verdim son avrupa şampiyonu takım ile LA Lakers arasında bir maç düzenlense ve hatta bu avrupa kurallarıyla oynansa sence başabaş bir mücadele olur mu?
Ayrıca o jenerasyon dediğiniz kadroda da başarı gelirken en önemli oyuncular Hidayet'ti, Mehmet Okur'du,Mirsat'tı,İbrahim'di. Ama asıl olan 2 tane oyuncuydu orda Hidayet ve Mehmet. Ki zaten bunlar da devamında NBA'e transfer olup kariyerlerine orda devam ettiler.
İbrahim Kutluay Hidayet'in kariyerine gıptayla bakıyordur şuan merak etmeyin...
Avrupanın muhteşem(!) İbrahim'i sırf şov(!) olan ligde 1 yılda toplam 15 dakika forma giyebildi... Yapmayın abartmayın... O zamanlar karşımıza Sırbistan,İspanya geldiğinde oturup umutla izleyemezdik bile,bugün bu takımlara karşı galibiyet alabiliyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

İkisini de takip etmeye çalışan biri olarak, ben üst düzey Avrupa takımlarının, üst düzey nba takımlarıyla başa baş mücadele edebileceğini düşünüyorum, olimpiyatlardaki abd dominesine rağmen. Ama nba ya da avrupa maçlarından birini seçeceksem, nba i seçiyorum, sebebi tamamen daha fazla eğlenmem, daha iyi olması değil.
Sosyal ağlarda paylaş

avrupa basketbolu ile nba i karşılaştırıp ordaki oyuncuları kıyaslamak saçma. bi kere kurallar bile değişik.
nba de forma giyememesi kötü oyuncu oldugunu gösteriyorsa avrupa basketbolunu silip atalım daha iyi. bodiroga gibi bir oyuncu bile nba e gitmedi ama oynadıgı dönemde belki de dünyanın en iyi guardıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...