Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3.2.2 Patch Notes

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Blizzard oyunu kolaylaştırıyor yahu, buna nasıl itiraz edebiliyorsunuz?

Algalon mudur kıstas? Sadece 1 saat denemenin verdiği stres bossu zor yapıyor. Bugün zor denen bossların zorluğunun yarısı dikkatli ve koordineli olmak oluşturuyorsa geri kalan yarısı da rastlantısal faktörler.

- Oyun eskisi gibi tank&spank olsun demiyoruz ama aggro alan kişi şimdiki gibine olacak ulan 2-3s durur kurtulurum dememeli.

- Eskiden hp gerçekten önemliydi. 4k ve 6k hp sahip adam arasında combat sırasında bariz bir fark olurdu, özellikle aoe mage zamanlarımda hep yüksek hp sahip gearı giyerdim.

- Scout title'ın bile bir değeri vardı. Kimseyi kıçımızdan şehirlerde sürüklemiyorduk ama 1-2 hafta kasmak gerektiğini bilirdi herkes. Bugünkü gibi 15dk'lık sartharion raidiyle alınan title'lar gibi değildi.

- Yine 20 tane potion, flask içelim demiyorum ama eskiden flask içmek ciddi farklara yol açardı, food buff gerçekten önemliydi.

- BG'ler honor kapısı olarak görülmezdi. 10-12 saat süren AV'ler savaş ortamını gerçekten önümüze sunardı, 2-3 leecher dışında gak guk eden çıkmazdı.

Haa iyiye giden yönerli yok mu? Var tabi. Yeni bölgeler tasarım, içerik açısından dopdolu, 5 kişilik zindanlar şahane. Oyun daha bir oturdu, addonlar, fan siteler vs. açısından.

Betanın 8. gününden beri oyunu oynamak bir şey değiştirmiyor ne yazık ki. Bir şeyin bağımlılık yapması başkadır, güzel olması başka.
Sosyal ağlarda paylaş

ya pekaziz anlatamadım
gerçek hayatla ne alakası var
bazı adamlar var oyuna yetemiyo
tamam farmlıyo sıkılmadan kasıyo ama instınza girdiğinde bi şekilde sıçabiliyo bazen bundan bahsediyom
sen geliyon gerçek hayattada sıçar diyosun abi.
var böyle adamlar. isim vermeyim guildden atılırım. üstüme gelme
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

PvP dışında yeteneğe bakan bir olay yok, mekaniklere alışma, öğrenme tek sorun.

O olay her zaman öyleydi ki.

Nefarian'ı, preTBC Naxx'ı keserken havada 5 takla atıp mı tanklıyordunuz?

Zorluğu nerden geliyordu söyliyim. 40 kişilik raide üzeri tier2 donanımlı adam toplamak zordu. Çünkü şimdiki gibi badge, rep, heroic, craft gibi ödüller yoktu. Patchwerk mi kesecen. Hay hay.. git 40 kişiyi giydir BWL'den kes. Tabi bu da belli bir süre alıyor. 6 mage girip 1 ay boyunca Netherwind drop falan görmüyorduk. Nasıl gearlanıcam da Naxx yapıcam ben?

5 saniyede wipe yediren Vael'in ne özelliği vardı? Tank rotasyon ve bomba olan kişinin skill spam yaparak kaçması.. WoW ile MMO'ya başlayan insan sayısı çok ve bu insanlar cidden artık daha iyi oyuncular olmaya başladılar. Klasik tank rotasyonu bile çok zor geliyordu insanlara. pretbc'de bg'lerde peşine healer alıp yardırırdı warriorlar, ulan kimsede adam gibi priest'e cc atmaz mı? Arenalar insanları takım oyununa, yeni oyun stratejilerine alıştırıyor. Magelere counterspell atmayı öğretti, rogueların heallanan warrior'a backstab spamlamamayı öğretti vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Neferian'ı keserken her seferinde heyecanlanıyorduk evet. Addlerin birinin healer veya dps'e gelmesi %90 ölümlerine neden oluyordu, keza p3'te addlerin toplu olarak kalması sonrasında düzgün aoe yapılmaması da aynı şekildeydi.

preNaxx'ı gördün mü bilmiyorum ama Patchwerk keserken bir anlık dalgınlık yaşayan healer wipe'a sebep oluyordu. En basit boss olan Anubarak bile bugünkü gibi tek el oynayarak yapılamıyordu.

Oyunun neden kolay olduğunu yukarıda yazdım kendime göre. Oyuncuların daha usta olması bahane değil olayın sonucu bilakis. Blizzard oyunuz zorlaştırarak milleti bir seviyeye çekti, ardından da seviyeyi aşağı düşürdü.
Sosyal ağlarda paylaş

Molten Core zor muydu??????

%90'ının ilk kez girdiği MC'yi Majordomoya kadar tek gecede bitirmiştik (suyumuz yoktu yeteri kadar summonlayamadık tabi kendisini). Zamanımızı alan kısım tanklar için FR itemlerdi ve 2 reset kadar fiery & lava core farmlamıştık.

MC zordu demeyin abi.

Tank & Spank
Decurse

işte mc bu.

neyse uzatmaya gerek yok zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk girdiğimde tüm MC'yi temziledik çünkü ben hariç herkes çoktan kendisine tam set düzmüştü bile :)

şaka bir yana, oyunları oyun yapan birlikte o zamanı paylaşmaktan zevk alan arkadaşlarımızdır, oyun sadece arada bir araçtır.

malesef çoğu kez araçlar ile amaçları karıştırıyoruz. konuya dönecek olursak, merakımı celb eden daha 3.2 yeni gelmişken bu kadar kısa sürede bir başka yama konusunun açılması size de bu garip gelmedi mi?

iyi akşamlar herkese
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...