Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

hohohohooooo

feneri 3-2 yendim nihayet. Volkan gol yemiyodu normal yollardan, 1 penaltı 1 frikikten 2 tane bi tane de ittire kaktıra atınca güzel oldu

Şeyi farkettim ya oyunda ya da benim takımımda bi problem var defans yapılmıyo, takımı geriye çektiğin anda büyükler acımadan çakıyolar kaleye golü. Hani süper defans yapıp her adamlarını tutsam her ataklarını kessem bile uzaktan şutla ya da frikikle atıyolar mutlaka. O yüzden çok maç kaybetmiştim, şimdi direkt atak oynuyorum. O sayede feneri ve bjk yı yendim, ts'yle berabere kaldım bu sezon. Ama GS'ye açık oynamaya kalkınca ağzıma ağzıma vurdular 5 taneyi :D

18. maçlar sonunda ligde 4. sıradayım, ama 3.yle 8. arasında 3 puan falan var her maç değişiyor sıralama. GS koptu gitti lider, onu Kayseri takip ediyo, biz de kendi çapımızda uefa bileti için kapışıyoruz trabzon-bjk-fb-ben-diyarbakır-bursa
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde grupta kanatsız dmc-mc-mc-amc oynayarak retain possession ve control diyerek Inter'le oynadım içerde. Tek şut çektiler o da uzaktan. Ben 15 tane çektim tek kale maç oldu 0-0 bitti =(

Ama kadron yeterince yi olunca kapansan işe yarıyo gayet, yine de bi gerrardı tüm maçoynatmadım mesela tek pozisyonda bi banana shot ile beni kupanın dışına itti :D

Ahahahaha! Son maç Inter'le deplasmandaydı grupta. Beraberlik tur atlamama yetiyordu ama yenilirsem UEFA'ya gidecektim. Aynı taktikle çıktım karılarına iyi sakladık topu 1-0 öne de geçtik. 2. yarıda attılar 1-1 oldu. Emre Çolak da yorulmuştu onu da aldım oyundan 1 dmc 3 mc oynadım 2si central midfielder-support modunda ortalarında da Necip deep lying playmaker defend modunda. Kontraya da yatmak için erkendi retain possession ve work ball into box ile devam ettim. 15 dakikada 3 gol atıp 4-1 kazandım deplasmanda. Rosenborg da gruptaki tek puanını son maçta lider Bordeaux'yla berabere kalarak alınca bir anda lider buluverdim kendimi! Çok mutluyum çok! =)

Bir edik daha: Yaya Sanogo 5 sezonda 200 gol attı ehehe =) oyunun en iyi forveti sanırım şu anda. Kesinlikle inanılmaz. Fizik, hava hakimiyeti, boy hız, bitiricilik, serinkanlılık, dribbling, topsuz oyun hepsi var adamda maşallah :D
Sosyal ağlarda paylaş

bu akşam yeni RP projem dahilinde ;

MANU'yu gillette ailesinden kurtarıyorum. borçlar sıfırlanıyor , ama klüp ingiltere yasaları dahilinde 6. kümeye düşürülüyor. Borçları kapattıkları için oyuncularının hepsini sattığı için de Sadece paf takım oyuncuları ile sahaya çıkıcaklar.

Tabii ki teknik direktör olarak dünyanın en iyi teknik direktörünü getirmekten başka çareleri yok ; o da benim nihaha

akşama ilk update'ini geçerim burdan :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bende getafeyle yeni oyuna başladım birinci sezon bitti ikinci sezona geçtim.Adrien,xabi prieto,botia,gabriel silva(yeni roberto carlos 18 yaşında başlıyo oyuna müthiş bi sol bek),james rodriguez ve anthony annan gibi oyuncuları kattım kadroma.Mathias jorgensen carlos matheu gibi adamları da aldım.Gayet güzel ilerliyoruz yardıra yardıra :D Yalnız soldadoyu tek forvette oynatamıyorum hangi rolü vermem lazım nasıl oynamalıyım fikri olan var mı
Sosyal ağlarda paylaş

abi bana şu an montolivo, berbatov, rossina, gökhan inler, ömer toprak, fernando llorente, cristian rodriguez'li kadromda hangi mevkiide olursa olsun oynayabilcek türk oyuncuya ihtiyacım var. Takımda o kadar iyi yabancılar var ki türk oyuncular sırıtıyolar ve bi türlü o açığı kapıcak oyuncu bulamıyorum. Regen de yok doğrudürüst, yardım edin agalar

edit: özellikle sağ açık, sağ bek, sol açık ve MC pozisyonu için lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Sol açık için Arda'yı alamıyorsan Özgür Çek iyidir yada Volkan Şen. MC olarak tabii ki Necip. Sağ bek olarak da işte klasik Gökhan Gönül olur Sabri olur Uğur Uçar olur..

Başka da saydığın adamların kalitesinde Türk yok zaten.

Alabiliyorsan Nuri'yi al MC'ye.

Sağ kanatta da MC'de de Hamit güzel oynuyor, onu almak daha kolay heralde.

Regen düzgün çıkıyordur bulamıyorsundur bence (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

saydığın bütün adamlar 15 m€ altına gelmicek adamlar ya :D mesela mesutu daha yeni barca 22m €ya, gökhan gönülü de 17m€ ya atletico madrid aldı :D

jo'yu 26.5m €ya serdar özkanı 10m€ ya holoskoyu da 13m € ya ara transferde sattım bi tek berbatovu aldım türk oyuncu almam lazım da sırf türk olcak diye de fenerin mehmet topuza saçtığı gibi para saçmak istemiyorum :D

edit: necip de fazla gelişmedi onu da verdim 10m € ya
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda inanılmaz bir yapmacılık var, yıllardır bunu çözemediler.

Demiştim daha önce belli başlı maçları naparsanız yapın sonucunu değiştiremiyorsunuz, 10000 kere oynayın sonuç aynı olcak istediğiniz kadro ya da taktikle çıkın farketmez diye.

Aynı şekilde daha sezon başından kaçıncı olacağınız bile belli, 1-2 sıra oynuyor anca.

Kazara beklenenden iyi sonuçlar alınca oyun dengelemek için saçma sapan son dk da 2 tane gol yemeler, abuk subuk sakatlıklar (Son 1 ay içerisinde ilk 6sı ilk 11 olmak üzere kadromdaki 24 oyuncudan 10'u sakatlandı, 8i hala sakat) gibi saçma sapan şeyler oluyor.

Aynı şekilde beklenenden kötü gidince de 1-2 tane adamınız kanatlar falan bi anda coşup habire gol atmaya takımı toparlamaya falan başlıyor.

Şu oyunun FM adında çıkmaya başladığından beri düzeltmedikleri bir özellik bu. Ne zaman kadrom "boyundan büyük işler başarsa" mutlaka 6-7 tane kritik adam anında sakatlanıyor.

Kötü gittiğimde de abuk gollerle düzlüğe çıktığım çok oldu.

Tamam uç noktalara kilit vurulması güzel olabilir ama bunun oyuna serbestliği iyice baltalaması ve oyuncunun adeta oyuna tekisi yokmuş gibi hissettirilecek kadar kesin çizgilerle yapılması hakkaten kepazelik.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu yakındığın şey bana hiç olmuyo yada ben fark etmiyorum rew. Ama yani ne iyi giderken bütün takım sakatlanıyo nede abuk sabuk goller yiyorum sürekli. 24. olmam beklenen league one'da şampiyon olmuştum mesela. Hiç bu dediklerin yaşanmadı. Son dakka golleri falan hep normal sıklıkta oldu, sakatlıklar da. Bilmiyorum yani sen oyunun yapısını falan da biliyorsun ama bana öyle değildir gibi geliyo..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya 1-2 kere olsa tesadüf derim, ama FM07den beri her sene aynı şey başıma geldi. arşiv dolusu SS'im var yollarım istersen 12-13 sakatlıklı SS'lerimi buraya :)

şu anda maça mecburen 4 yedekle çıkıyorum mesela, adam kalmadı başka sakat olmayan, 4 yedekten de 2si kaleci ha...

Edit: Trainingim orta seviyede, çok zorlamıyorum, takımda 2 tane psycho var, ikisinin de terapisi 18 üzeri
Sosyal ağlarda paylaş

İki tane psycho varsa normal (:P)

Abi yalan söylüyosun demiyorum zaten de ne biliim ben de çok oynuyorum bu oyunu FM'ye dönüştüğünden beri ve hani bence tamamen benim yaptıklarıma göre sonuçlanıyor oyun. Önceden belli olduğunu düşünmüyorum.. Ki tekrar oynamak zorunda kaldığım maçlarda da farklı sonuçlar aldığım oldu defalarca. Crash dump vermesinden bahsediyorum geçen trabzonu yenerken verdi sonra berabere kaldım :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ya 10.0.2 ile oynuyorum da yok yahu adam falan çıkmıyor yani. 3-4 tane world class eleman çıkıyor eyvallah ama iyi topçu yok. Bikaç world class oyuncudan direk orta sınıfa iniyor ve GS'ye beğenmeyeceğim adamlar manchesterda oynuyor. Zaten ben Kayseri'me de beğenmeyip almıyorum onları bi tane world class wonderkidimi satmıştım şu an 2 tane var satmıyorum. Ama iyi seviye regen çıkmadı resmen. Yani 2 bölüm güzel olsa yüksek olsa 3.sü komik bi şekilde düşük oluyo. Adam ya gerizekalı oluyo, ya kalas oluyo ya da 3 adım atınca yoruldum diye düşecek bi staminası strengthi falan oluyo :(

edik: Database 10.0.2 yoksa çıktığı gün yaptım 3. patchi ama eski oyundu bu 7. sezon bitmek üzere devam ediyorum hala
Sosyal ağlarda paylaş

ya "komple adam" çıkmıyo zaten kolay kolay, ya fiziği kötü oluyo ya kalas oluyo adam, hiç olmadı positioning concentration falan düşük oluyo sahada araba farı tutulmuş tavşan gibi dolanıyo. 1-2 adam dışında hep böyle "dengesiz" adamlar var bi yanı iyi bi yanı kötü, o doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...