Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

@poopla: FM'deki poacher'la futbol yorumcularının bahsettiği poacher aynı demedik zaten abi =) Beleşçi forvet poacher'dır yorumculukta. FM'ye gelirsek savunmanın arkasına sarkıp gol atan yani tek forvet olur işte ara paslarıyla savunmanın arkasına atarsın topu o da sarkar bol bol karşı karşıya kalır. FM 2010'da geçen poacher bu. Açıklamasında da o yazıyo zaten "oyun içinde". Yoksa poacher's effort denilen bir olay var beleşçi golü =D
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@poopla: FM'deki poacher'la futbol yorumcularının bahsettiği poacher aynı demedik zaten abi =) Beleşçi forvet poacher'dır yorumculukta. FM'ye gelirsek savunmanın arkasına sarkıp gol atan yani tek forvet olur işte ara paslarıyla savunmanın arkasına atarsın topu o da sarkar bol bol karşı karşıya kalır. FM 2010'da geçen poacher bu. Açıklamasında da o yazıyo zaten "oyun içinde". Yoksa poacher's effort denilen bir olay var beleşçi golü =D

abi poacher defansın arasında boşluk bulan adam off the ball zart zurt lazım

adv forvet defansın arkasına sarkan demek son defans oyuncusunun dibnde bekler uçar ordan top atılırsa.
oyundada böyle ama oyunda forvetler zaten cok golcü. ve baros zaten poacher oynar fena değil adam ama adv forward yaparsan efsane olablr baros tr liginde özellkle =D
Sosyal ağlarda paylaş

poopla said:

nileppezdel said:

abi poacher defansın arasında boşluk bulan adam off the ball zart zurt lazım

adv forvet defansın arkasına sarkan demek son defans oyuncusunun dibnde bekler uçar ordan top atılırsa.
oyundada böyle ama oyunda forvetler zaten cok golcü. ve baros zaten poacher oynar fena değil adam ama adv forward yaparsan efsane olablr baros tr liginde özellkle =D

adv. forward complete forwardin bi alt gomlegi. her isi yapan forvet demek arkadasim.

topu kontrol eder, tasir, gordugunde de vurur, pas ta atabilir, kafa da vurabilir. Poacher pic gibi bekleyip, kendisini unutturup sahneye cikar ve showunu yapar. fark bu.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Evet abi daha kaç kere açıklamamız gerekiyo poopla anlamıyorum yani :(

Advanced forwardın advanced olmasının bi sebebi var. =D

Advanced Forward: This player usually hangs on the shoulder of the last defender, looking to latch on to through balls from the midfield or his strike partner. He can be isolated if used entirely on his own, so he will need support from the attacking midfield stratum or a fellow centre forward. Usually quick, pretty decent on the ball and a lethal finisher, he is slightly more well rounded than the “poacher” as he will drop back a little bit if absolutely needed to put pressure on the centre backs or to receive the ball. This player is likely to be the top goal scorer for any team that employs him, and will be the focus of many attacks. Therefore, he needs to be reliable and able to handle pressure.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya of deliricem açtırma bana fm'yi =D

FM 2010'daki tanımı ayrı bunu söylemeye çalışıyoruz..

Hayır oyun boyunca poacher oynattığım adamları through ballarla defalarca karşı karşıya bıraktım. Beleş gol deil hep böyle karşı karşıya kalarak gol attım. Oyunu yanlış oynuyorum da oyun mu buglı? Yoksa oyundaki golcü modelleri senin süper kaynağındakinden farklı mı hazırlanmış?
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Ya of deliricem açtırma bana fm'yi =D

FM 2010'daki tanımı ayrı bunu söylemeye çalışıyoruz..

Hayır oyun boyunca poacher oynattığım adamları through ballarla defalarca karşı karşıya bıraktım. Beleş gol deil hep böyle karşı karşıya kalarak gol attım. Oyunu yanlış oynuyorum da oyun mu buglı? Yoksa oyundaki golcü modelleri senin süper kaynağındakinden farklı mı hazırlanmış?

offical forum kaynağım süper olmayabilir tabi =D
Sosyal ağlarda paylaş

illa anlattiracaksin uzun uzun.

Oyunun taktik ve oyuncu rolune gore taktik olayi halen eski sistemdeki gibi calisiyor. Yani 10 tane sliderda hasas ayarlar uzerine. Bu yil daha user friendly olsun diye ve sliderlarin ne ise yaradigini cozemeyecek olan casual ve yeni oyuncular icin "rol" sistemi geldi (dilerseniz tekrar advanced tacticsten eski sisteme gore ayar yapabiliyorsunuz), advanced forward ve poacher'in arasindaki slider farkina bakin, burda poacher su su, adv. forward bu bu yapar yazilarina bakmayiniz lutfen, aradaki tek fark bir kac slider opsyonu.

Mesela poacherda attacking mentality'i yuksek, creativity dusuk - orta ayarda ve gorur gormez sut cekebilmesi icin tum ayarlar secili, advanced forwardda mentality biraz daha dusuktur ve ara ara orta sahaya yardim icin gelme opsyonu da var falan filan.

Burada okudugunuz tariflere bu kadar sabit kalmayin, oyun icinde deneyin, oynayin ayarlarla ve sizin icin en iyi cozumu olabilecek rolleri bulun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...