Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

ya benim sormak istediğim mevzu serbest kalan oyuncular eski oyunlara göre az gibi, bütün iyi oyuncular hemen kontrat imzalıyolar sadece 1 sene carlos vela, artem milevsky bide rakitici denk getirdim zaten 2-3 sezondur onlar takımı götürüyor. Varsa kontratı biticek oyuncuyu baştan çıkartma yöntemi söyleyinde kandırıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok keyifli ben de ManCity ile devam ediyorum.

Yaptığım transferlerden hemen hepsi çok işime yaradı:

1. Darijo Srna DR/wing back
2. Riquelme AMC - çok sevdimmm
3.Luka MOdric. Büyük umutlarla 54M dolara aldım. Ratingleri iyi ama pek de ciddi katkı (beklediğim kadar) göremedim.
4. Miguel Veloso DM- poor man's Pirlo. Pirloyu alamadığım için bunu aldım. fena diil.
Sosyal ağlarda paylaş

Modric son yılların en overrated futbolcusu heralde..

Bu arada FM2005'te ne güzel kontratı bitecek adamla konuşup sezon sonu için söz alabiliyoduk. Artık yasak olduğundan o yok tabi, illa para vererek alıyorsun. Çok saçma. =( İyi futbolcuların boşa düşmemesi de çok normal. Gerçek hayatta kaç kere yıldız oyuncuların takımsız kaldığını gördünüz ki?

Ama bir futbolcudan sezon sonuna söz almak olabilmeli. Bildiğim kadarıyla takımla konuşmadan futbolcuyla konuşmak artık yasak. Ama yani kontratı biten adama neden para versin ki başka bir takım? bitince bağlar işte. Fakat tabi o anlaşmayı futbolcunun ve takımın güvenliği için önceden yapabilmeli.

Gerçi geçen 2008'de de görmüştüm öyle bir olay olduğunu ama 2009 ve 2010'da ne gördüm ne de yapabildim.. :(
Sosyal ağlarda paylaş

korner aimini far posta alıp; en iyi jump+header oyuncunu attack far posta, 2. en iyiyi challange keepera, bir forvetini attack ball from deepe, 2 oyuncuyuda flick near post ve attack near posta koyuyorsun. diğer oyuncularını hiçbirinde forward olmasın. ceza sahası içnde 5 oyuncuyla kalman lazım, iyi long shotlı en az 1 kişiyi, 2 kişi de olabilir lurka koy, 3 kişide back olarak kalabilir.

güzel setup , genelde far posttaki ve challange keeperdaki atıyor golü. bazı pozisyonlarda karambolde dönen topuda yüksek finishingli deepe koyduğumuz forvet tamamlıyıp golü atabiliyor. son olarak taktik ekranında corner aimi far posta değiştirmeyi unutma.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

MacLeod bu bizzat senin geliştiridiğin bir düzen mi, forumlarda falan mı buldun? Güzel görünüyor deneyeceğim - teşekkürler.

offical sigames forumlarında vardı korner tartışması. orada birçok setup koymuştu elemanlar. denediklerim arasında en iyi sonucu bu verdi.
Sosyal ağlarda paylaş

healforfree said:

ya benim sormak istediğim mevzu serbest kalan oyuncular eski oyunlara göre az gibi, bütün iyi oyuncular hemen kontrat imzalıyolar sadece 1 sene carlos vela, artem milevsky bide rakitici denk getirdim zaten 2-3 sezondur onlar takımı götürüyor. Varsa kontratı biticek oyuncuyu baştan çıkartma yöntemi söyleyinde kandırıyım.

milevsky'i hangi rolde oynatıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

özelliklerine bakıcan deep lying olarak oynatırım diye aldım aslında, keşke onun yerine diamantiyi alsaymışım. paloshi'nin yanına ona pas atıcak arada sıradada gol atcak adam istiyordum. şimdi sistemi milevsky'e göre değiştirmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Forumlarda denk geldiğim bir bilgi:

Bir önceki patch ile korner ve serbest vuruşlarda(atak ve defans) ayni görevi ikiden fazla oyuncuya verdiğinizde ignore ediyormuş oyuncu. Bu FM10'da benim duymadığım bir exploit'in önüne geçmek için yapılmış.

Patch'den önce TÜM oyunculara yakın direğe saldır komutu verip sadece "best header"a uzak direğe dal denip suistimal ediliyormuşşşş..
Sosyal ağlarda paylaş

Razu said:

healforfree said:

milevsky'i hangi rolde oynatıyorsun?
İtalya ligindeyim milvesky target man oynuyo ve 2 yıldır altın ayakkabı ödülünü alıyodu taki yazın dünya kupasında ayağını kırana kadar :(
milevskyi çok fazla hızlı adamla destekledim jovetic vela alexis sanchez falan durmadan gol attırıyolar adama.
Sosyal ağlarda paylaş

4-1-3-2 oynuyorum.milevsky'i complete forward yanındakini poacher yada advanced forward oynatıyorum ama açıkcası istediğim verimi alamadım. zaten taktikte kanat olmıyınca kafa toplarıda o kadar etkili olmuyor,anca bekler orta açarsa ki o da 10 maçta 1 kafa gölü vardır milevsly'nin. neyse birde target man olarak deniyim. bence italyada oynuyorum bu arada ; )
Sosyal ağlarda paylaş

Razu said:

4-1-3-2 oynuyorum.milevsky'i complete forward yanındakini poacher yada advanced forward oynatıyorum ama açıkcası istediğim verimi alamadım. zaten taktikte kanat olmıyınca kafa toplarıda o kadar etkili olmuyor,anca bekler orta açarsa ki o da 10 maçta 1 kafa gölü vardır milevsly'nin. neyse birde target man olarak deniyim. bence italyada oynuyorum bu arada ; )

milevsky nin yanına poacher forvet 10.1 de poacher 18 milevsky 25 gol falan attı bide sakattı adam 4 ay fln

klasik 4-4-2
milevsky güiza (10.1 de efsane)

xx-emre-veloso-topuz

xxx-lugano-xx g-g

xleri hatrlamıyorumda efsane bi adamda yoktu takımda öyle genç fln almştm
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...