Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

premier lig ikincisi, fa cup şampiyonu.

manu öyle bir aktı ki ligde tahmin edemezsiniz. adamların 32. haftaya kadar mağlubiyeti yoktu, old trafford' da benimle oynadılar. bizim çocuklar tecavüz etti yazık oldu namağlupluklarına : 4 - 1 bitti.

bu sezon ikincilik kesmez, şampiyonluk isteriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirlo'dan memnun musun DM pozisyonunda? Sezon başında uğraşmış alamamıştım.

Edit: +2 soru.

1- S.ireland, shaun wright philips gibi taraftarın sevdiği oyuncuları naptın? Sattın mı? Zaman zaman oyuna sokup kalp mi kazandın?

2- M.Un Liverp. gibi sıkı takımlarda DM çiftliyor musun? Yoksa hep çift forvet tek DM mi çıkıyorsun maça?
Sosyal ağlarda paylaş

iki oyuncuyu kıyasladım

Eğer HEMEN fayda görmek istiyorsan Pirlo AÇIK ARA daha iyi. 30 yaşında olması en fazla 4 sene daha faydalanacağını gösteriyor ama zaten bana bu sene çok iyi bi DM lazım. Hem playmaker görevi yapacak hem de savunmayı toparlayacak. Fırsatını bulunca ileri çıkıp dışarıdan şut çekecek.

Sosyal ağlarda paylaş

work rate , determination düşükse düşer'de 29 yaşında çöküyosa onu ayarlamışlardır , ne kadar düşük olursa olsun...

fm 07-08'e git Ryan Giggs 1-2 senede coktan nalları dikmişti. Her sene bi upgrade geliyo adama.. fm bu konuda cok tutarsız.

Ben daha görmedim 3-4 sene oynayıpta (ayarları ne olursa olsun) 35-36'sınde düzgün adamım kaldıgını. Cm'de öyle değildi
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Pirlo'dan memnun musun DM pozisyonunda? Sezon başında uğraşmış alamamıştım.

Edit: +2 soru.

1- S.ireland, shaun wright philips gibi taraftarın sevdiği oyuncuları naptın? Sattın mı? Zaman zaman oyuna sokup kalp mi kazandın?

2- M.Un Liverp. gibi sıkı takımlarda DM çiftliyor musun? Yoksa hep çift forvet tek DM mi çıkıyorsun maça?

1 - pirlo tam bir dmc bence. deep lying playmaker olarak oynattığınızda hem gerektiği kadar adam markajını yapıyor top kapıyor hem de oyun kurucunuz oluyor. orta sahanın ortasında pirloya nazaran daha hızlı ve teknik ama aynı zamanda markaj ve top kapmada da başarılı (bkz : boxtobox mid - gerrard etc. ) oyuncular tercih ettiğim için pirlo bende dmc olarak oynamak zorunda zaten. ha şu haliyle taraftarın sevgilisi oldu öyle diyeyim.

2- ireland' ı ilk sezon devre arasında beşiktaş satın aldı. ilk yarıda iki maç falan oynamıştır ama komple silmiştim adamı defterden ben zaten. wrightphillips ise hala takımda kadroda. kanat olarak oynattığım için sırıtmıyor oynuyor gerektiğinde.

3- manu bu sezon ligde 28 hafta sonunda 14. sırada. ferguson takımı yaktı. rooney geçen sezon her maç 2 gol atardı, bu sezona sakat girdi, sezon adam için bitti resmen. o yüzden manu rakibim değil benim şu an hehe. hele ki liverpool' a hiç değinmiyorum, onlar bana çiftlesin dmclerini diyorum

kısacası maça göre taktik yapmam ben. taktiğim sabittir altyapıdan itibaren. oyuncular o taktiğe uymak zorundadır yoksa gönderilirler. milan gibiyim maşallah
Sosyal ağlarda paylaş

Milan'da inanılmaz bir ortasaha var.

Pirlo-Flamini-Gattuso üçlüsüyle 4-3-3 oynuyorum, ara ara Seedorf-Ambrosini de giriyor aralarına. Dehşet bir ortasaha gücü. Takım gol yemiyor ortasahadan top geçmediği için.

Kanatlarda Pato-Ronaldinho (Seedorf) var kanat olmamalarına rağmen iyi oynuyorlar o bölgede. Ronaldinho çok çökmeye başladı o sakat bir tek. Pato 6 ay sakatlanınca Arda'yı aldım iş götürüyor.

Muhtemelen Milan'dan daha iyi orta sahası olan takım yok oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirlo deep lying playmaker olarak iyi oynuyor gercekten ama taktigine baktım kalabalık orta sahası ve kanatları iyi olan takımlara karsı problemin olmuyormu beklerinin 2 side ofansif anlamda iyi ama defans yönleri normal seviyede pirlonunda defansif olarak o kadar yeterli olmadıgını düsünürsek macların bol gollü geciyodur sanırsam.
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden öyle geçiyordu da ben kanatları iyi takımlarla oynarken wing backlerimi full back yapıp defansif oynatıyorum. kanatlardaki oyuncularımı da attack yerine support yapıp daha geride kalmalarını sağlıyorum. ayrıca dar alanda oynadığımda kanatlar çok iş yapamıyor çünkü iç içe oluyoruz, stadyumu da minimal ölçülerde tutuyorum özellikle evimde çok etkiliyim dar alanda hehea.

bu arada 2. sezonu şampiyon tamamladım. transfer yapmadım gibi bişey. manu ve chelsea çok kötüydüler ilk 9 a zor girdiler bu sayede rahat şampiyon oldum. şampiyonlar liginde çeyrek finalde liverpool' u yarı finalde real madrid' i penaltılarla yenip finalde chelsea'yi uzatmaların 118. dakikasına tevezle vurup şampiyon oldum.

brezilyanın başındaki kimse kovuldu, iş başvurusu yaptım kabul edildi copa america sırasında, elim değmişken onuda brezilya' ya kazandırıp kariyerimi taçlandırdım.

bu sefer oyun beni oldukça sarmaya başladı. özellikle altyapıya yaptığım yatırımlarla inanılmaz bir genç potansiyelim var takımda. her pozisyon için mutlaka 2 ya da 3 genç oyuncum var 15-16 yaşında. zaten u18 ligini 130 gol atarak geçen sezon şampiyon bitirdiler namağlup, bu sene de umutluyum.
Sosyal ağlarda paylaş

Perov'u istiyordu sezon başı real. Bunu istemiştim 9milyon para ile beraber - vermişlerdi. Denedim çok başarılı tek DM olarak. Özelliklerine balınca çok da matah görünmüyor. PA/CA türkiye ligleri için falan iyi ama bu düzey bi takıma da uygun değil sanki. Ama eleman ÇOK İYİ idare ediyo işi.

Tanır bilir misiniz? Real'de süre alıyor mu gerçek hayatta?

bir de böyle bişey buldum:
Sosyal ağlarda paylaş

FM'ci olarak Gago'yu nasıl bilmezsin kınadım valla :) Büyük umutlarla geldi R.Madrid'e 25 milyon mu ne bonservis ödendi. Maradona Messi ve GS'deki arjantinli (neydi adı bak onu bile unuttum yıllarca yedek kalıp giden) ile birlikte arjantinde geleceğin 3 büyük oyuncusu olarak göstermişti üçü de parlamamışken bunları. Eski versiyon FM'lerde almak imkansızdı neredeyse dehşet para istiyodu kulübü, wonderkiddi, sonra Real'de patladı klasik olduğ üzere. Geçen sene Lass'la beraber çıkıyodu ikili ön libero sisteminde maçlara. Şimdi Xabi gelince gözden düştü biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...