Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

Ben nedense 3 sezondan fazla oynayamadım daha. 3'ten sonra yapay zeka saçmalamaya başlıyor. Özellikle Man U, Chelsea ve Real Madrid'in harcadığı paranın haddi hesabı yok. Dandik sayılabilecek adamlara 40-50 milyon ödüyorlar. Ödedikleri takımlar bir anda zengin olup başlıyorlar transfere.

2009'da değişilmez transferlerimden Arda'yı daha alamadım bile. Ne zaman oyun başlasa ya Barça ya Juve alıyor. Sercan'ı Barcelona anında alıp kiralıyor. Geçen yıl Santon'u bana 7 milyona öneren Inter adama 150 milyon fiyat çekiyor. En son Real Madrid Vargas'a 55 milyon ödeyince yeni sezon açmaya karar verdim ama takım seçemedim. Bi de Adebayor sorunu var, domine ediyor maçları. 2010'da gücünü azaltırlar diye bekliyordum daha beter olmuş, ne Torres ne Drogba, gol kralı her daim Adebayor oluyor bende
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sezona çok iddialı giriyorum. Başkan stadı da yeniledi. Zaten başlar başlamaz training fac.i youth academyi yeniletmiştim. Birkaç da antrenör aldım mı iyidir.

Appiah yaşlandı çöktü ya, daha 31inde ama fiziksel özellikleri tükendi.

Kadrom:

Guilherme C.Vela

Krivets Appiah Kompany Bentley

Rosenior Djourou M'Bia Rafael

Forsyth

Rafael regen bi genç 18inde özellikleri fena değil. Bi tane de ispanyadan DC regen çıkarttım o da bayağı iyi gibi geçen sezon bayağı idare etti. 17.5 milyonu gözden çıkarmam gerekti 3. sezon Guilhermeyi alabilmek için.

1 DMC/MC almaya çalışıyorum da bi türlü ikna edemiyorum takımları ya da adamları

2 tane de süper am rlc adam keşfetmiştim (Biri Alejandro Gomez diğeri de Santos diye brezilyalı bi genç) ama ya düşündüğüm kadar iyi değiller ya da ingiliz konseyi aptal bi türlü çalışma izni vermediler.
Sosyal ağlarda paylaş

rew, gol yedikten sonra hemen gol yiyorsan taktiginde bi ariza vardir. Bana eskiden cok olurdu (2 sene once falan) sonra bulmustum yolunu, hala ise yariyor...

Ilk 20 dk baskiyi feci yogun tutuyorum, press ve mentality'i, sonra indiriyorum 45'e kadar. Sonra 2. yarinin hemen basinda bi 20 dk daha abandiriyorum, tempo falan yuksek sekilde sonra genelde onde oluyorum veya olmasam bile kontrol bende oluyor. Gol yedikten sonra baskiyi daha da yogun tutup, presi arttiriyorum.

Gol yedikten sonra, veya onde bitirdiginiz bir yaridan sonra 2. yariya baslarken en az 5 dk yogun bicimde pres yaparak oyunun kontrolunu tutmaniz lazim. Bazi takimlarda asiri baskili defans cok ise yariyor, bazen atak oynamak, degisiyor ama baskiyi ve tempoyu yogun tutacaksin.

5 dk kurali resmi olarak yok ama yine de benim inandigim bir kural ve official forumlarda da bir cok insan buna inaniyor. tavsiye ederim, bi dene bakalim :)

(mesela karsi taraftan daha iyi ve hizli bir takimsam, mutlaka gol atana kadar attacking oynayip, gol atinca da hemen counter-attack'e geciyorum ve gol yedigim cok nadir oluyor.)
Sosyal ağlarda paylaş

statlari ne ki. 3-4 tip forvet vardir.

- Hizli, top becersi yuksek ve tercihen yuksek finishingli (Second striker, fast striker)
- Uzun, agir ama iyi pas cikarip anticipationu iyi olan (Fakir Adamin Targetman'i, supportive forward rolu verilebilinir)
- Uzun, Kafa toplarina cok iyi cikan, anticipation vs. cok harika olan (oyunun en iyi forvet tipidir. Deli gibi gol atar Ala klose @ fm 2007, buna attacking targetman rolu vereceksiniz)
- Hayvan forvet. Top beceri skilleri cok yuksek olmayip hayvan gibi fiziksel statlari olan (bunlara da attacking forward ayari yapcan)

Senin adam hangi klasmana uygunsa, ona gore yap. 2 pivot santrafor dedikleri olayi kullanmayin cok. Ben mesela bitane uzun, kafa toplarini cok iyi alan bir forvet ararim, bulamazsam yine fakir adamin targetman secenegine giderim... yanina da bitane "pic" diye hitap ettigimiz ufak firildak bisi koyarim sonra oturup golleri yagmur gibi yagarken izlerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 3. tip forvetin en iyi forvet olması zor ya. En azındn benim sevdiğim futbolla. Hızlı oynamayı severim ben, pivot santrafor kale sahasına gidene kadar kanatlarım stadyumun dışına çıkmış olur hayatta kullanamam öyle adam. Anca küçük takımlarda yavaş futbol oynuyosam arkasına 2 amc koyup asist kralı yaparım o adamları :D
Sosyal ağlarda paylaş

valla jumping ve heading 19-20 olan oyuncularin anticipation ve pace'i yuksek ise estirir. Oyunun en iyi forvetleridir. Mac moturunun icini disini yillarca ezberlemis biri olarak size garanti edebilirim bunu.

Kloseyi 2007 de hatirlayanlar vardir, bir sezonda nasil en az 39 gol attigini herkes hatirlar :) Hala oyle.
Sosyal ağlarda paylaş

test edip onayladım , en iyi forvet ikilisi "support-deep lyting forward" + "advanced forward"

deep lying forward STR + Balance + off the ball + passing lazım , advanced forwarda da ACC + Pace + dribbling + finishing

takımın kalitesi arttıkça yan özelliklerini de arttırmak gerekli elbet :)
Sosyal ağlarda paylaş

ağır ağır oynuyorum genelde de, bitirdim ilk sezonu bugun. ara transferde rosicky'yi ve fatih tekke'yi kattım takıma. fatih'i de mecburiyetten aldım, e takımda 2 forvet var epi topu. burdisso için de sezonu sonunda gelecek şekilde anlaştım.

dayanamayıp bir kere load yaptım. ama uefa'yı aldım yarı finalde atletico madrid'i eleyerek, finalde de lyon'u 3-1 den 4-3'e çevirerek yendim.

ligde şampiyonluğumu ilan ettikten sonra bir maçta penaltıya itiraz ettim (kupa yarı finaldi), ilk olayımdı, sonraki maçta ceza aldım, sivasta lig maçını tribünden izledim, ve 6-0 yenildik. LOL. bu maçta da

özer hurmacı'yı 25-30 maçta oynattım, bi 10 maçta da yedekten girmiştir, adam gol atamadı arkadaş. bi de takımın en iyi sağ açığı gösteriliyor.

şimdi ya ispanya ingiltere'de iş arayacam, ya da deivid'i baroni'yi bilica'yı guiza'yı göndermeye çalışacam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...