Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

nileppezdel said:

Abi avrupanın önde gelen 30 kulübü diyorum. Niye koymasınlar? Demoda transfer yapmak yasak mı istediğin gibi? :D

Full database olsun demiyorum ki belli başlı kulüpleri adam gibi yapmaları lazım diyorum ve kusura bakmayın da bunu istemek bariz hakkım. Ki strawberry demoda TSL'dek, her takım düzgün muhtemelen quickstartı falan varsa, Vanilla'da da en azından GS,FB,BJK full kadro yapılmalıymış. Bunu diyorum sözümün de arklasındayım. İsteğim saçma değil. Belki Stoke City'e Aydın'ı alacağım ben? :D

Cehaletin hala goz doluruyor.

1.si Galatasaray gercekten de cok kotu bir kulup. Olmamasi herkes acisindan daha iyi, oyunu daha cok sattiracagindan eminim.

2.si FM oynuyorsun yillardir, cidden sistemi bilmiyorsan bravo sana... Oyun kurarken normalde, Small Large veya Medium db secersin. Small dbaste sadece sectigin ulke ve bolgesindeki kluplerin oyunculari olur. bu da bilgisayari cok yavas olanlar icin icin oyunu oynayabilme imkani taniyor. Medium veya Large secersen zaten cikar tum buyuk kluplerin oyunculari. Ingiltere quick startini oynuyorsan small dbase ile sadece ingiltere ligi olur oyunda. Eger turk kulubu istiyorsan, Turkish quickstart alacaksin .Quickstart dedigin de save game zaten. 2 hafta sabret, oyununu al oyna.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmocum GS hakkındaki şizofrenik yorumların dışındakilerin zaten farkındayım. Ancak Small db açsa bile oyunda belli kulüplerin kadrolarının her db'de olması lazım bence. Benim görüşüm abi. TSL'deki, her oyuncu olmasın La Li,ga'daki her oyuncu da olmasın ama Manchester'dayken sadece Chelsea'den falan adam almak zorunda kalmayayım :) small db oynuyoruz diye İngiliz mandasına mı girelim İngilterede oynamak için (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Azmocum GS hakkındaki şizofrenik yorumların dışındakilerin zaten farkındayım. Ancak Small db açsa bile oyunda belli kulüplerin kadrolarının her db'de olması lazım bence. Benim görüşüm abi. TSL'deki, her oyuncu olmasın La Li,ga'daki her oyuncu da olmasın ama Manchester'dayken sadece Chelsea'den falan adam almak zorunda kalmayayım :) small db oynuyoruz diye İngiliz mandasına mı girelim İngilterede oynamak için (:P)

bak hala cehalet.

Oncellikle, sizofrenin ne oldugunu ogren. Bil. Cunku ben hayatimda bu kadar kotu bir kullanim gormedim bu kelimenin. "GS hakkindaki Sizofrenik yorumlarin" yani ne demek bu? Allah askina su guzel dilimizi katletme. Biliyorum kendini Turk gibi hissetmiyorsun, sevmiyorsun ulkemizi ama dilinin icine etmezsen daha cok kaale alinirsin.

Israrla anlamiyorsun. Bilgisayar program mantigi, isleyisini ve optimizasyonundan anlamiyorsun, bu islerin nasil yurudgunu bilmiyorsun... yasin da zaten anlamaya musait degil. Demo bu, SI yillardir boyle yapiyor, boyle layik gormus. Istedigin ligin quickstartini vererek istedigin takimi DEMO olarak oynamana izin veriyor, begenirsen de devam edersin. Small dbase cidden adi ustunde SMALLdir. Bilgisayarlar kaldirsin diye yapilan bisidir. Adamlar Demoyu her bilgisayarda oynatalim diye ickariyorlar, maksat oyuna gelen yenilikleri gormen begenmen. Demo budur. Keyfince tassaklari sala sala oyunu oynamak degildir.

Kisaca demoda ben en buyuk kulupleri gormek istiyorum gecerli bir savunma degil, reputationu 19 ve 20 olmayan kulupler smallda cikmaz eger sectigin quickstartin bolgesinde oynamiyorsan. Ama SIGAMES'e iletirim dahiane fikirlerini.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

bak hala cehalet.

Oncellikle, sizofrenin ne oldugunu ogren. Bil. Cunku ben hayatimda bu kadar kotu bir kullanim gormedim bu kelimenin. "GS hakkindaki Sizofrenik yorumlarin" yani ne demek bu? Allah askina su guzel dilimizi katletme. Biliyorum kendini Turk gibi hissetmiyorsun, sevmiyorsun ulkemizi ama dilinin icine etmezsen daha cok kaale alinirsin.

Israrla anlamiyorsun. Programcilik bilmiyorsun, bu islerin nasil yurudgunu bilmiyorsun. Demo bu, SI yillardir boyle yapiyor, boyle layik gormus. Istedigin ligin quickstartini vererek istedigin takimi DEMO olarak oynamana izin veriyor, begenirsen de devam edersin. Small dbase cidden adi ustunde SMALLdir. Bilgisayarlar kaldirsin diye yapilan bisidir. Adamlar Demoyu her bilgisayarda oynatalim diye ickariyorlar, maksat oyuna gelen yenilikleri gormen begenmen. Demo budur. Keyfince tassaklari sala sala oyunu oynamak degildir.

Kisaca demoda ben en buyuk kulupleri gormek istiyorum gecerli bir savunma degil, reputationu 19 ve 20 olmayan kulupler smallda cikmaz eger sectigin quickstartin bolgesinde oynamiyorsan. Ama SIGAMES'e iletirim dahiane fikirlerini.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai data editörü deneme imkanın oldumu ? Yada bilen varsa şu sorumu cevaplayabilirmi?

Şampiyonlar ligini kaldırıp yeni bir sistem kurup liglerin şampiyonlarından felan oluşan kendim uydurduğum bir lig kurabilirmiyim ?

Bir de örneğin 10 lig kurdum ve ingiltere,almanya vs. ligindeki takımlarla doldurdum bunları karıştırdım. mesela 1. lige en iyi takımları koydum. Lig düşme felan yapılabiliyormu bu şekilde ve üst lige çıkma gibi şeyler?
Sosyal ağlarda paylaş

@azmo: Abi sesler duyarsın ya da görülmeyen bir şeyler görürsün. Bunlar şizofreninin belirtilerindendir. E GS kötü takım demek olmayan şeyleri görüp duyman demek (:P)

Zaten sigames hep öyle yapıyor. Cahil değilim, biliyorum. Sadece yanlış buluyorum. Avukatı mısın abi sigamesin? :D Ben yanlış buluyorum tepkiliyim bunu dile getirdim.

Tatar ramazan sen de bi sus kişisel saldırıya girişme yani. Demonun bitirildiği tarihten sonra yapılan transferleri koymalarını tabii ki beklemem. Ama demo tamamlanmadan önce transfer yapılmışsa ve demoda tSL quickstartı olacaksa koymaları lazım o transferleri
Sosyal ağlarda paylaş

Pallando said:

Azmodai data editörü deneme imkanın oldumu ? Yada bilen varsa şu sorumu cevaplayabilirmi?

Şampiyonlar ligini kaldırıp yeni bir sistem kurup liglerin şampiyonlarından felan oluşan kendim uydurduğum bir lig kurabilirmiyim ?

Bir de örneğin 10 lig kurdum ve ingiltere,almanya vs. ligindeki takımlarla doldurdum bunları karıştırdım. mesela 1. lige en iyi takımları koydum. Lig düşme felan yapılabiliyormu bu şekilde ve üst lige çıkma gibi şeyler?

data editorde o kadar kapsamli test yapmadim dogrusu. Henuz de oyun cikmadan beta forumda yazanlari aktarmam dogru olmaz, Ama data editore yakin zamanda oyle cok buyuk fix gelmedi hic. herhalde istedikleri gibi calisiyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

unK said:

Ardayı 28M Euro'ya barcelonaya okuttum aheuhae ama real madrid'in transfere bu bombayla nokta koyması beni bitirdi.

http://img42.imageshack.us/img42/9448/ahahah.tif

benim oyunumda da hakan arıkan' ı 2 milyona aldı man utd. madrid hamidou yu almış bende de. daha böyle gerizekalı kulüp çok dünyada bu tarz türkiye ligi kalecilerini transfer ederek. niyeyse SIGames böyle birşey yapmak istedi herhalde bu sene. dünyadaki büyük kulüpler türkiye liginden kaleci transfer etsin, batsınlar amaçlı olarak.

oyunun geri kalanı baya iyi. bir kere 2 senedir uyuz olduğum hantallık yok olmuş azmo selamlarımı ilet sigames e hepsini tek tek öpüyorum.

dipnot: sitede sazan sayısı baya fazlaymış. steam' den pre order edilebiliyor oyun eğer cd (!) ile oynanacak olsaydı nasıl olacaktı bu iş? kamillik zor zanaat tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...