Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

abi yok ya bjk'de birşey var ya oyunda olamaz böyle birşey,

herşeyden önce defans mal gibi müdahale etmiyor izliyor sadece,her türlü taktiği ve yönlendirmeyi yaptım ama defans oyuncularım resmen izliyor pozizyonları girmiyorlar , top kapma adına hiçbirşey yapmıyorlar.Bunu nasıl ayarlayabilirim ?
Sosyal ağlarda paylaş

çok büyük hata yaptım. editör buldum bi tane. şeytana uydum. balotellinin bütün herşeyini 20 yaptım. her maç 9 atıyorum. çok büyük sıkıntı yaptım kendı kendıme butun oyundan sogudum. dahada oynamam heralde.

her oyunu bi dalgasını bulana kdar oynuyorum bi cheat tarzı bişi buldugumda direk bayıyorum oyundan sıkılıyorum bunalıyorum. siz siz olun editör falanda aramayın.

ps: öm atıp editörün falan ismini istemeyin eğer oynamaktan hakikaten haz alıyosanız. sakın. tamamen baymış durumdayım oyundan :D
Sosyal ağlarda paylaş

"raw power" said:

İlk sezonda GS için taktik ve oyuncu tavsiyesi verebilecek olan var mı?

İki taktik var ben çok memnunum. biri modifiye 4-2-3-1 deep diğeri standart 4-5-1.

4231deep de çok iyi iş yapan AML AMR bol var gs'da Kewel, Arda, Keita, Aydın hatta serkan.

Baroş target ST. Ayağa veya koşu yoluna atılan toplarla, Arkasına AMC elano veya arda.

Yedek forvet olarak Keita, nonda'dan daha iyi iş yapıyor. Baya gol atıyor.

DMC'lerden birisini deep lying playmaker support. Dğerini çok şey denedim en iyi sonuç DM Defend oldu. :D klasik ama öyle.

Elano da müthiş DM oynuyor bir süre sonra. Bir de ona uzaktan şut komutu ver DM'ye çektiğinde, süper işe yarıyo.

Transfer için ilk arayışın DL olsun, çok lazım iyi DL.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Ya sabır
Gol atma kazması bu Beşiktaş ya. Tamam oyunu gerçekçi yapacaksınız da kardeşim, maç izlerken zaten kanser oluyoruz. Bari oyunda olmayalım be.

YEniden başladım. Cristaldoyu aldım forvete. Başkasına da yetmiyor param zaten. Gidip feneri yendim super cupada ve ligde ama mal gibi ankaragücüne yenilip gençlerle berabere kalıyorum.

Forvetlerim gol atamıyor 442'yi deneyim dedim:

Solda Tello wide midfielder attack, ortada ernst defensive midfielder defend, tabata advanced playmaker, sağda winger holosko inner forward.

İleride nobre targetman supply, cristaldoyu poacher ve deep lying denedim. Yine çok az gol atıyorum (1 ya da 0 )

Gerçekten varsa beşiktaş için düzgün bir taktiği olan ya da neyi yanlış yaptığımı söyleyebilecek olan minnettar olurum.

team mentality i cok fazla attacking yapma derim
onun dısında nobre cok kotu yedek golcu yap :) batuhan nihat 2lisi her türlü yetiyor ilk sene.
benim taktik
4 defans(rıdvan ferrari sivok(toraman) köybası(üzülmez)
1dmc(ernst-necip)(yedekleri fink ugur)
1mc(tabata iyileşince delgado)
aml(tello) amr(holosko)
nihat(yedegi bobo) batu(yedegi nobre)
batuyu target man yapıp kanatlarıda dibe inip orta ac we batuya ac dersen batu az forma girince leblebi gibi gol atıo.
kondisyona dikkat et kondisyon dusukse acıma yedekle oyna sora deistirirsin.
baska bisi aklıma gelmio
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

"raw power" said:

İlk sezonda GS için taktik ve oyuncu tavsiyesi verebilecek olan var mı?

İki taktik var ben çok memnunum. biri modifiye 4-2-3-1 deep diğeri standart 4-5-1.

4231deep de çok iyi iş yapan AML AMR bol var gs'da Kewel, Arda, Keita, Aydın hatta serkan.

Baroş target ST. Ayağa veya koşu yoluna atılan toplarla, Arkasına AMC elano veya arda.

Yedek forvet olarak Keita, nonda'dan daha iyi iş yapıyor. Baya gol atıyor.

DMC'lerden birisini deep lying playmaker support. Dğerini çok şey denedim en iyi sonuç DM Defend oldu. :D klasik ama öyle.

Elano da müthiş DM oynuyor bir süre sonra. Bir de ona uzaktan şut komutu ver DM'ye çektiğinde, süper işe yarıyo.

Transfer için ilk arayışın DL olsun, çok lazım iyi DL.

Sağol tavsiyeler için.Ben de ilk 4-2-3-1 denedim ama oynanan oyundan pek memnun kalmadım.Tabi sistem seninkinden epey farklıydı.Hücüm oyuncularının bir de sağ ve sol beklerin rollerini nasıl ayarladın?Bende bekler automatic'ti,AMC hücum rolünde attacking midfelder,AML ve AMR inside forward,ST de deep lying forward'dı.Pek gol atamayınca poacher ve advanced forward da denedim ama verim alamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

....Baroş..sercan
........elano
arda..............keita
........barış
hakan..emre..servet..sabri

ile şampiyonluk + uefa aldım ben. dk 60tan sonra kewellı aldım, adam mükemmel yedek. linderoth sarp falan sürekli barışın yerine.

rakip benden daha iyiyse de sercan yerine yine bi dm alıp barışın yanına.

baroşla sercan poacher/ elano amf./ barış ball winning midfielder/2. dm alırsam oyuna anchor man/
oyundan memnunum ben baya da transfer yapamıyorum anasını satiim
Sosyal ağlarda paylaş

Leeds 3. ligde mi şu anda ingilterede öhhh.

Ben beşiktaşla biraz toparladım gibi yeni takımda. Forvete Cristaldoyu aldım ama çok çok çok kötü oynuyor. Nobre Nihat gidiyoruz şu anda. Nobre deli gibi oynuyor targetman olarak.

Şu sene bir şekilde geçsin seneye sağlam bir forvetle DR alıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

GS'de süper iş yapan taktiğim şöyleydi arkadaşlar:

Baros(poacher)

Arda(advanced playmaker) - Elano(traquerista) - Keita(winger)

Barış(defensive midfielder) - Mehmet Topal(anchorman)

Hakan Balta - Murat Akça - Servet - Uğur Uçar

Leo Franco

Kanatta Aydın ve Kewell'ı satıp aldığım Bresciano rotasyonda harika iş yaptılar. Bresciano'nun finishing falan da iyi olduğundan inside forward yapıyordum. Baros 36 maç 38 golle oynadı. Barış da inanılmaz iyi top oynadı. Öyle işte :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi bi ülkede 5 sene kaldıgın zaman o ülkenın vatandaşı olmaya hak kazanıyosun ve yabancı sınırlamasından muaf oluyosun. mesela nobre. adam yabancı olarak sayılmıyo mesela. nobre + 6 yabancı sanıyorum. 6 mıydı sınır bılmıyorum yanlıssam arkadaslarım duzeltsın. olay bu. adamlarda vatandaşlığa geçiyolar.

edit : Arkadaşlar patch i yaptınız mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...