Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

gs ile yardırmaya devam ediyorum..

ilk sezon uefa'yı almıştım, ikincisinde şampiyonlar liginde yarı finalde elendim ve üçüncü sezonumda katıldığım her kupayı alıp yeni save e başlıyorum. (ş.ligi,tr kupası, tsl, supercup, club world cham.)

kadro :

Akinfeev

Uğur Uçar - Naldo - Serdar Taşçi - Philip Lahm

Gökhan İnler - Mehmet Topal(Ignacio Camacho)

Elano

Arda Ashley Young

Edin Dzeko (G.Pazzini-SercanY)

Sosyal ağlarda paylaş

beşiktaş london kraiyerine başlıyorum bugün :) takım tamamı regen futbolculardan kurulu ama şansıma çok iyi adamlar gelmiş :) 3-4 yıldızlı elemanlar var , ki şampiyon olomak için yeterli ilk sezonumda. ona rağmen transfer yapmayı da planlıyorum elbette :)

scout ve coach kadrosunu editörden ayarladım , hile demeyin , sonuçta RP yapıyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

unK said:

ilk sezon uefa'yı almıştım, ikincisinde şampiyonlar liginde yarı finalde elendim ve üçüncü sezonumda katıldığım her kupayı alıp yeni save e başlıyorum. (ş.ligi,tr kupası, tsl, supercup, club world cham.)

kadro :

Akinfeev

Elano

Arda Ashley Young

biraz vefalı ol o ne ya hiç gsli futbolcu kalmamış :P ben mecbur kalmadıkta transfer yapmam gs ile oynuyorsam. elimdekiler + altyapı (Y)
Sosyal ağlarda paylaş

Baluu said:

turksportal her sene, database olsun, facepack olsun, dil desteği olsun sağlıyor..

Turksportal sağlamasa, bir başkası sağlayacak.

Herkes konusup duruyor yok orjinal al yok şöyle yap yok böyle yap..

Oyunun orjinal olması ile olmaması arasında zerre fark yok benim için.

Ama bir filmi sinemada izlemek başkadır.. Diğer verdiğin örnekler için de aynısı geçerli.

Adam gibi fiyat konsun, insanlar alsın. Orjinal diye o kadar para vermeyi lüzumlu görmüyorum. 10 dolar'a değin kırmalılar fiyatı, kırarlarsa anca satılır. Türkiye standartları bu, kitleye hitap ediceksen ucuz ediceksin.

Kişisel tercih meselesi..Benim için orjinal almanın(steamden) farkı var.Şöyle ki ;
-CD,Install,Crack,No-cd crack bilmemneyle uğraşmadan kısa sürede oyunu kurup oynayabiliyorum.
-Patchler çıktığı anda kendiliğinden update oluyor,crack de beklemiyorum.
-Teknik destek alabiliyorum.
-En önemlisi ise orjinal oyun alarak,oyunu yapanlara öbür sene daha güzel bir oyun sunmaları için gerekli maddi+manevi motivasyonu sağlamış oluyorum.
İyi bok yiyosun diyebilirsiniz ama dediğim gibi,kişisel tercih meselesi.Her oyunu orjinal alın demiyorum tabii ki,ama bu şartlarda oyunu orjinal olarak almak bana daha cazip geldi.
Ha bu arada,sinema çok farklı bi olay demişsin,doğrudur.Ortak noktaları entertainment yani "eğlence" sektöründe yer almaları,ki bu durum ikisi arasında ekonomik olarak kıyaslama yapma imkanı tanır.Gg
Sosyal ağlarda paylaş

Aiko said:

unK said:

kadro :

Akinfeev

Elano

Arda Ashley Young

biraz vefalı ol o ne ya hiç gsli futbolcu kalmamış :P ben mecbur kalmadıkta transfer yapmam gs ile oynuyorsam. elimdekiler + altyapı (Y)

bi yerden sonra olmuyor ya, yani bi hakan balta servet keita kewell çok düz kalıyor sadece good player olarak bayıyor beni.. buradaki her oyuncu minimum 4 yıldız (quality player) keita ve kewell ı toplam 29'a sattım biri 17 biri 12'ye gitti afellay'ı 4.5'a alıp milan a 28'e sattım, linderoth barış gökhan zan derken onlar da toplam 10-15 etti iyi para topladım en çok akınfeev'e verdim ama 35m euro o acıttı böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

-CD,Install,Crack,No-cd crack bilmemneyle uğraşmadan kısa sürede oyunu kurup oynayabiliyorum.

Aynı şekilde download ettim cdye yazdım, taktım oynuyorum. Uğraşmadım. Maliyet 50 kuruş felan herhalde.

-Patchler çıktığı anda kendiliğinden update oluyor,crack de beklemiyorum.

Aynen Patch çıktı, yüklendi.. Crack yok zaten.

-Teknik destek alabiliyorum. Fm'de nasıl bir teknik destek alıyorsun merak ettim doğrusu.

-En önemlisi ise orjinal oyun alarak,oyunu yapanlara öbür sene daha güzel bir oyun sunmaları için gerekli maddi+manevi motivasyonu sağlamış oluyorum.

Dünya pazarı bu, trilyoner etmeye lüzum yok, her şekilde maddi+manevi desteklerini bulur onlar.

Ha bu arada,sinema çok farklı bi olay demişsin,doğrudur.Ortak noktaları entertainment yani "eğlence" sektöründe yer almaları,ki bu durum ikisi arasında ekonomik olarak kıyaslama yapma imkanı tanır.

Entertainment sektörü çok geniş, oyun fiyatları ile karşılaştırma. Oyunları oyunlarla karşılaştır, ve artan gelişen pazar karşısında, fiyatların oranlarını gör.
Sosyal ağlarda paylaş

yok artık, şimdi hırsızlık doğrudur, çalarım hakkımdır muhabbetine mi giricez?

KORSAN HIRSIZLIKTIR.

Paran yetmiyorsa OYNAMA. 10 dolara satmayacaklar bu oyunu unut. Ben de gelip senin bişeylerini alıp kullanayım, durum bu şartlar bu kadar deyip...

Tamam ben de zaman zaman oyun indiriyorum, dürüst olalım, ama bunu savunmak başka bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

FM 2010, insanlar hala korsanı savunuyo.

Hayır burda konuşan herkesin elinden korsan yazılım/oyun/müzik geçmiştir, aksini düşünmüyorum. Oyna tamam, ama çıkıp da marifet gibi anlatmak saçma, pek yetenek gerektiren bir iş de değil zira. O konudaki çaresizlikten orjinal alan olduğunu pek sanmam. Kralmışsın yani paran cebinde kalmış falan da o kadar.
Övünerek anlatmak bildiğin terbiyesizlik onun dışında.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben korsanı savunmuyorum, tartıştığım insanlar halen daha neyi tartıştığımı anlamamış.

Benim savunduğum olay 90 ytl ya da benzeri bir fiyatın, Türkiye Standartları için epey yüksek olduğu, bilhassa da söz konusu olay bir oyun ise.

Neden peki ?

Bu ülkede belli bir miktar gelir düzeyi olan insan var, ki bu düzey bu ülke populasyonu'nun büyük bir kısmını oluşturuyor ve devletten aldığı maaş ile geçiniyor kısaca memur. Bir memur çocuğu'nun bu oyunu bu ücret ile alabilmesini ben mümkün görmüyorum, diğer ihtiyaçlarından kısmadığı takdirde tabii ki. Bu durumda söz konusu şahıs bu imkandan faydalanamıyor, e bu imkandan faydalanmanın yolu da korsandır.

Ben zenginim paramız var çok şükür dersen, gider alırsın. Ama ben diğer ihtiyaçlarından kısıp da, bu tür şeylere böyle yüksek meblalar ödeyebilecek bir kitle görmüyorum bu ülkede. Görmemeliyim de.

Bu tür diretmelerin yapılması, imza kampanyalarının düzenlenmesi ve orjinal oyun alınsın felan fistan hedelerinin ön plana çıkmasını çok yanlış görüyorum hatta. En azından şu aşamada, çünkü öncelikli olarak bizim o oyuna ayırabileceğimiz öyle bir meblağ'ın bu ülkede yaşayan adamlara sunulması lazım.

Ha bu Devlet'in problemi orası ayrı konu, ama eğer bu ülkede satış yapmak istiyorsan, bu tür sorunları görmezden gelemezsin. Gelirsen, satış oran'ın da böyle düşük olur.

Oyun yahu. En nihayetinde.
Sosyal ağlarda paylaş

yaptığın savunma çok saçma.

şu bölümden uzaklaştırılmalısın hatta bence. emek hırsızlığını savunuyorsun oturup burada. adamlar 1 sene uğraşacak ve işin komiği bunu senin gibiler oyun oynayabilsin diye yapacak, sen gidip oyuna 39$ verip satın almayacaksın. bir kere oyun 90lira değil, 60 lira. madem paran yok, kutulu olarak değil steam üzerinden alırsın. ha şimdi sen kredi kartım yok diye ağlarsın, gider bir sanal kart çıkarttırırsın paranı yatırır oyununu satın alırsın. türkiye' nin gelir düzeyi yalanları artık ayyuka çıkalı çok oldu. bir yıl boyunca oynayacağın tek oyuna kalkıp 60 lira vermem ben diyorsan, ayda 5 liraya eğlence anlamına geliyor 12 aydan hesaplarsan, zaten oyun falan oynama sen.

ben öğrenciyim. anne-babamdan yıllardır ayrı yaşıyorum ve tek kuruş para almıyorum. zengin bir insan da değilim. ama gel gör ki şu oyuna verecek bir 60 lira buluyorum. isteyen bunu çok rahat yapar yani. senin derdin oyuna verdiğin paraya acımak. o senin acınacak halindir, savunulacak tarafında yoktur. artık korsan sevdasından vazgeçin ya bir zahmet. gidip her oyunu orjinal alın demiyorum, yalnızca bu oyunu almak bile en azından dedirtecek birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...