Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

bi sürü taktik denedim , en iyisi 4-1-3-2 şu ana kadar.. maçına göre 4lü orta sahayı çeşitli görevlerde kullanıyorum , bazen 3lünün sağ ve solunu kanata koyuyorum vs. üzerinde rahat rahat oynıyabiliyosunuz taktiğin , tavsiye ederim.

ayrıca özellikle 4-5-1 oynayan takımlara karşı DMC koymak şart , 2 forvet oynuyorsanız elbette.
Sosyal ağlarda paylaş

o Alex öyle kalmıyor ama, takır takır düşüyor yetenekleri deli etti beni :)

Fenerbahçe şimdilik iyi 11.haftadayım ligde 1 beraberlik var tüm maçlarımda 1 yenilgi sanırım..

Özer Hurmacı çok kral adam, Andre Santos gibi sol back'in olsun, Roberto Carlosu ilk 18e alma :)

Bir de wonder kid keşfim var, Feyenoord'a kiralık geldi benim oyunda arjantinde bir takım, 21 yaşında. 2,9M Euro'ya bağladım. Belki daa ucuza alabileniniz olur. Defans kendisi.

Sosyal ağlarda paylaş

oyun performansını manuel olarak yapabılıosn. Oyun db sını dusur seslerı kapat goruntu cozunurlugunu dusur daha cok performans alabılıosn. Sese ıhtıyacn yok goruntu cozunurlugu kac olursa olsn oynuosn. Db zaten small daha kullanıslı eger boylr 500 sezon oynamıcm dıosan. He bırde tv modunda degılde classıc 2d de oyna rahat rahat oynarsn :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Türkiye'nin Football Manager'ın en çok oynandığı 3. ülke olduğunu belirten Jacobson, buna rağmen korsan satışın %97 düzeyinde olduğunu da sözlerine ekledi. Yakın zamanda oyunun Türkiye'de orijinal olarak alınması için imza kampanyası düzenlediklerini ve 10,000'e yakın imza topladıklarını belirten Jacobson, korsan satışın FM2010 oyunuyla %95 seviyesine indirebildikleri takdirde, oyun için resmi, indirilebilir bir Türkçe dil paketi yayınlacaklarını ve önümüzdeki sene çıkacak olan Football Manager oyununda Türkçe dil desteği bulunacağını da belirtti.

Oyunu orijinal olarak aldıktan sonra "Steam" üzerinden kayıt olarak oyunun Türkiye'den alındığı istatistiklere yansıyor. Bu yüzden oyunu orijinal olarak almakla kalmayıp kayıt etmeyi de unutmamanızı tavsiye ediyoruz.
Umarız önümüzdeki dönemde de diğer firmalardan böyle haberler duyabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiyede ortalama 200.000 kullanıcı olduğu ve 2500 ünün orjinal oyun aldığı tahmin ediliyor.Oyun Steamde 40$,diyelim ki 10$'ı steame kalsın,oyun başına 30$ desek,Türkiye'deki tüm FM oyuncularının orjinal aldığını düşünürsek adamlar 6.000.000$ kazanırdı.Bu durumda ise 75.000$ dolar kazanıyorlar,farka dikkat.Şimdi kimse çıkıp da ben 1 sene boyunca oynayacağım bir oyuna 60m veremiyorum demesin.Tamam durumu iyi olmayanlar tabii ki veremez ama evinde bilgisayar olan birinin şu parayı verebilmesi lazım.İnsan 3 saatlik konseri izlemeye 50m,1 bucuk saatlik sinemaya 15m,kale arkasında bir maç izlemeye 30m veriyorsa,onu en az 1 sene oyalayacak güzel bir bilgisayar oyununa da 60m vermeli.Lan kendimi fm pazarlama şefi gibi hissettim neyse..
Bazı arkadaşlar bu imza kampanyasına tepki göstermişler,yok oyunu aldırtmak için zorla yaptırıyorlar falan filan diye.Kimse zorla birşey aldırmıyor sana kardeşim..Hizmet istiyorsan karşılığını vereceksin..korsan yüzünden 5milyon dolar kaybettiğin bir ülkenin dilini,oyuna ben olsam ben de eklemem..
Sosyal ağlarda paylaş

turksportal her sene, database olsun, facepack olsun, dil desteği olsun sağlıyor..

Turksportal sağlamasa, bir başkası sağlayacak.

Herkes konusup duruyor yok orjinal al yok şöyle yap yok böyle yap..

Oyunun orjinal olması ile olmaması arasında zerre fark yok benim için.

Ama bir filmi sinemada izlemek başkadır.. Diğer verdiğin örnekler için de aynısı geçerli.

Adam gibi fiyat konsun, insanlar alsın. Orjinal diye o kadar para vermeyi lüzumlu görmüyorum. 10 dolar'a değin kırmalılar fiyatı, kırarlarsa anca satılır. Türkiye standartları bu, kitleye hitap ediceksen ucuz ediceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

FM ile CM'yi aynı görüp fiyat karşılaştırmak, Tofaş ile BMW'yi eşit görüp karşılaştırmak gibi birşey.
Oyunları eğlencesine 3-5 arkadaş birleşip yapmıyor, bu da bir sektör artık. Ve yapımcıların, çalışanların da aileleri var, adamlar her şirket gibi karlarını maksimize etmeye kasıyorlar. 1-2 günde biten çerezlik oyunlara lafım yok, ama FM gibi 1 sene oynanan oyuna laf etmek haksızlık olur.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanların sürekli ihtiyacı olan yaşam malzemeleri, gıda, petrol, metal gibi şeyler bazı özel gruplarca sömürülürken sen adamın kendi alnının teriyle ürettiği milyon satırlık koda, çizime boşa laf etme bence. Zaten onlar bu dediğiniz sürümden kazanma işini düşünmüyor mu sanıyorsun, demekki fiyatları düşürmek istemiyor adamlar, bizim gibi geliri-pazarı ufak ülkeler için çatır çatır ödeyen gerçek müşterilerini küstürmek-kızdırmak istemiyorlar belki. Veya kartopu tepeden bir yola çıkarsa, fiyatlar ilerde ayağa düşer diye çekiniyorlar bilemem.
Yani tek derdin oyun fiyatı olsun, oyuna gelene kadar dünyanın ne sorunları var yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...