Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

city'le ilk sezonu 2. bitirdim. biraz şanslı olsan belki şampiyonda olabilirdim ama chelsea cok cok iyiydi. butun sezon 11 gol yediler. son haftalara kadar baya iyi takip ettim bi ara 3 puana kadar dusmutu fark ama son haftalarda baya kotu oynadım 2. oldum. off seasonda araplar saolsun iyi para verdiler. sergio ramos için cok kastım ama vermediler. baskada stoper içime sincek bulamayınca turk mantığıyla lan ozmn forvet alırım bende diyerek bouanetta ve di maria nın yanına agüero takviyelerini yaptım takıma. bide beleşe ballack+hildebrand ı katmıstım takıma yedek olarak. rafinha cok tırt cıktı kiraya verdim wolfsburg'a. kadrom şole oldu.

---------shay given---------

micah r.-toure-lescott-bridge
-----------barry------------
ireland-----------di maria(bouanetta)
---------david silva---------
-----agüero---adebayor(tevez)
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz said:

abi ben acemiyim şimdi.

mevkilerde en önemli statlar nelerdir?

yani,

stoper
wing back
dmc
mc
winger

falan bu mevkilerdeki adamların en kritik statları nelerdir, neler yüksek olursa daha iyi oynar?

abi en kolayı git bak mevkiisinde en iyi olan oyuncuların hangi ozellikleri yuksek diye.
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz said:

abi ben acemiyim şimdi.

mevkilerde en önemli statlar nelerdir?

yani,

stoper
wing back
dmc
mc
winger

falan bu mevkilerdeki adamların en kritik statları nelerdir, neler yüksek olursa daha iyi oynar?

tactic wizardla oynuyorsun tahminen , oyunculara görev verdiğinde taktik ekranında görürsün pozisyon için kilit özellikleri.. stoperde EN ÖNEMLİ özellik decisions ve anticipation bana göre.. hani futbol izliyorsan diğer özelliklerin de ne derece önemli olduğunu anlarsın zatne.

DMC de work rate ve fiziksel özellikler , wingerda hız ve dribbling (crossing çalışmıyor 10.3 patchinde) MC hem teknik hem fizik hem mental gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

Saçmasapan forumlardaki tiplere göre var ama tabii ki yok öyle bir şey. Aynı oyuncularla aynı taktik bi sene efsane olurken ertesi sene seni rezil edebiliyor. Futbol bu, FM de futbol simülasyonu. Her maça ufak da olsa farklı taktikle çıkmak en sağlıklısı bence, rakibe ve duruma göre taktik. Mourinho hesabı :D
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim hayalim hep şöyle bir taktik'ti ama hiçte yapamadım.

10 numara orta açan kanatların olcak onun dışında Full uzun boylu oyuncun olcak. Yani orta alanında patrick viera gibi , Forvetinde Zigic gibi kazma ama havadan,kornerden top geldimi geldimi affetmeyen. Her havadan gelen top sende kalıcak. Böyle bişey işte... Full air :P ama hiç başarı elde edemedim böyle bir kadroyla yani taktik uyduramadım böyle bir takıma
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ben bu oyunu hep oynamaya kalkmış, hep elinde patlamış biri olarak soru sorucam biraz.

Şimdi ben en iyi takımı da alsam bi yerden sonra galibiyet getiremiyordum, muhtemelen öyle olacak yine. -Gaza geldim indiriyorum bu arada-

Training muhabbetini yapamıyorum, acaba netteki o hazır antreman programlarını mı kullansam.

Bide genel soru, önerileriniz ne neler yapayım da oyunun tadını alabileyim. Sıkıyor bi yerden sonra birşey yapamadığım için.
Sosyal ağlarda paylaş

Küçük-orta seviye takım alıp Avrupa'nın zirvesine çıkarmaya çalış. Transferlerini de kendin bul, netten bulma. Böylece adam arama nokta atışı transfer yaparsın ve transferin tuttuğunda gerçekten gurur duyabilirsin kendinle.

Antremanı da taktiği de kendin yaparsın bence, futbol izliyosan kafan futbola biraz çalışıyosa sıkıntı olmaz yani. Hangi mevkideki oyuncunun hangi özelliklere ihtiyacı olduğunu gerçek futbolmuş gibi düşünerek zaten çözersin.

Her maç aynı taktikle next, next deme. Maçları 3-d ve biraz da normal futbol hızında izlersen kenardan taktik vermek için bolca zamanın oluyor hem de gerçek maç izliyormuş hissi oluyor. Kenardan her maç rakibe göre taktikler ver. Uzun oynama konusunda mesela yada işte ortadan oynayın diye bağır, rakibin bekleri zayıfsa kanatlardan yardır. Bu taktikleri her maç rakibe göre verirsen hem bir işe yaradığını hissedersin hem de başarılı olursun.

Havadan oynama diyen arkadaşa: Ben yaptım bi kere onu Bursaspor'da. Tek forvet Aaritalo'ydu snaırım öyle kolpadan bi oyuncu vardı, onu satınca da Sychev yaptı görevini. Arkasında 2 amc vardı tita ve Pancu sanırım. Forvet indiriyordu Pancu yazıyordu. AMC'de 50 maçta 42 gol 20 asist gibi hayvani bir şeyle oynamıştı

edit: Training gayet önemli, forvet oyuncumun markingine harcanacağına PA'sı, finishingine harcanıyor defensive'i dibe vurup shooting training'i fullersen mesela. Oyuncularını istediğin şekilde geliştirip gereksiz bulduğun özelliklere PA harcamak yerine trainingi gerekirse her futbolcu için ayrı bile ayarlamak iyidir. Ben her genç için ayrı training hazırlayıp istediğim gibi geliştiriyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

training onemli değilse ben futbolcularımı boşuna yoruyorum... heavy'nin 1 gıdım altında çalışıyor cünkü oyuncular. Birde ing. gibi lig'te her 3 günde 1 maç yapıyosun

1 maça cıkan 2. maça %95 3. maça %90-85 anca dayanıyor genelde.. paso yedek yada yedegin yedegini oynatıyorum resmen matematiksel hesap yapıyorum yani...

Eminmisin birşeye yaramadıgını normal'e kaydırıyım ozm.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Şimdi ben bu oyunu hep oynamaya kalkmış, hep elinde patlamış biri olarak soru sorucam biraz.

Şimdi ben en iyi takımı da alsam bi yerden sonra galibiyet getiremiyordum, muhtemelen öyle olacak yine. -Gaza geldim indiriyorum bu arada-

Training muhabbetini yapamıyorum, acaba netteki o hazır antreman programlarını mı kullansam.

Bide genel soru, önerileriniz ne neler yapayım da oyunun tadını alabileyim. Sıkıyor bi yerden sonra birşey yapamadığım için.

bende aynen hiç dogru duzgun oynayamıorm fm leri. ole her maça ayrı taktik, 213124 tane training, 213124 tane ayrı şey sole oyunculara falan bayıyo bi sure sora. senin benim gibilerin ilacı man city. her sene 100m € civarı butcen var. istediğin gibi takım kurabiliosun. ben bugun ilk sezonu bitirdim. 2 oldum ki chelsea biraz daha insancıl olsaydı şampiyon bile olurdum. ilk kadroya ek olarak bi tek david silvayı aldım. şimdi 2. senede yine 100 m verdiler. bu seferde aguero yu aldım. şimdilik deli estiriorm. baya guzel city :D
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncu kovalamak çok zevkli bir şey ya :) Millet Agüero'ya 60 milyon verirken ben Sanogo'ya 5 milyon verip avrupanın en büyük forveti yaptığımda tarif edilemez mutluluk yaşadım. Onu geçtim FM 2009'da Santon'u bulmuştum almıştım oynatmıştım estirmişti, bikaç hafta sonra bi baktım Inter-Roma maçında oynuyor çocuk. Çok mutlu olmuştum yine. Bunlar güzel hisler. Ronaldo'yu alıp çayıra salmak bir şey değil ki :D
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Oyunda rakipler de bir yerden sonra sürekli aynı taktiği uygularsan çözüyor taktiğini ona göre önlem alıyor. Ki her taktiğin bir anti taktiği var sonuçta gerçekteki gibi. Ufak değişiklikler yap taktiğinde. Bi maça tek değil çift forvet çık mesela. Ya da daha geniş alanda top oyna, bi forveti amc ye çek çift forvetsen vs, taktik sürprizler yap yani. Yoksa sezon ortalarına doğru senin taktiği çözüp ona göre karşına kadro çıkarıyo adamlar.

Çok elleşme ama taktiği zırt pırt sora kendi takımın noluyo lan diye eblehleşiyo
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...