Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

oyun motorunun genel kepazeliği o, ilk defa mı karşılaşıyosunuz ki? Daha önce de 1-2 defa burada yazmıştım. Bazı maçlar için sonuç belli. 3-0 öne geçtiğim maçta son 10 dk da saçma sapan gollerle 4-3 yenildiğimi bilirim. Kaçarı yok, hani 3 fark falan açmadıkça ve rakip sizden kadro olarak güçlü oldukça direkt son dakkalarda atıyo karşı takım, hiçbir taktiksel kurtuluşu da yok. 85dk gol atamayan takım 2 tane birden atıyo 2-1 yeniyo falan.

85' ve sonrası gelen goller yüzünden kaybettiğim puanları toplasam 3 sene lig şampiyonu yapmaya yeter beni (ki şu anki oyunumu 6 sezondur oynuyorum anlayın)
Sosyal ağlarda paylaş

normal seviyede olması mümkün değil yahu. Ha ama şey, dünya karması gibi takım kurarsan ligine göre çok güçlüysen yemezsin. rakibin senden kadro olarak iyiyse istediğin kadar iyi futbol oynat yiyorsun.

son dk larda golün çaresi yok çünkü. ha ama takımın kaderini şöyle değiştirebiliyosun, golü nasıl yiyeceğini seçebiliyosun büyük oranda.

contain dersen uzaktan şutla ya da frikikle, defensive dersen karambolden, standart dersen organize atakla, attacking dersen defans hatasıyla overload dersen de kontradan yiyosun golü genelde. En azından golü nasıl yiyeceğini falan seçebiliyosun yani. Ama diziliş falan fayda etmiyor.

bi de fenerli volkanı allah yapmışlar, kaleye yanyana casillas ve buffonu koysan bi volkan etmiyo
Sosyal ağlarda paylaş

poopla said:

beyler ksk ıle super lıge cktm 1m butcem var defansa adam onern

bu tür durumlarda beleş adamları kovalaman lazım, bırak 1m para cepte kalsın ilerisi için iyi yatırım oluyor. Beleş adam kovalayıp ertesi sene sata sata (altın kural: Verdiğin yıllık ücretten fazlaya sat, böylece kar etmiş olursun o arada da o sene boşa çıkacak beleş adam kovala. Ama tüm takım için bu taktiği uygulama her sene takım kimyasını bozacak kadar transfer zarar getirir) takımı zenginleştir. Ben öyle öyle şampiyonluğa oynar hale geldim taaa 2.ligen aldığım istanbulsporla.

eğer transfer dönemine girdiysen ya da sezon bittiyse geç kalmışsın ama iyiler çoktan kapılmıştır tahminen, yine de o parayla alabileceğinden daha iyi 2-3 adam mutlaka kalır arada, başkaları kapmadan kapman lazım. Ha ama fm scout falan kullanmıyosan benim gibi her sezon sonu 2 günü falan transfer döneminde harcaman gerekebilir. Ben ruh hastalığı boyutlarına vardırdığım için yapıyorum da herkesin siniri kaldırmayabilir :D
Sosyal ağlarda paylaş

:D parayla slepicka yı aldım forvet gayet iyi daha sezona başlamadım kalan prayı wage yaptım
radoslav batak ve 2 tane brezilyalı aldım ikiside gayet özellkleri ama sezonun ortasında gelcekler :l ilk maçım trabzon hedef mid table
erçağ çok iyi karşıyakada bide okan öztürk (y)
Sosyal ağlarda paylaş

yeni tavsiye

ForveT oyuncularınızı , rakibin orta saha oyuncularına MAN MARKing verin , tight markingi de açın. bunu en azından 1 forvetiniz için yapın. Özellikle hücumcu taktiklerde forvet oyuncularının geriye gelmeme problemine kesin çözüm.. Aynı şeyi kanat oyuncuları için de yapıyorum. Takım savunması kendine geldi, 4-4-2yi düzgün oynatmaya başladım..
Sosyal ağlarda paylaş

ne yaptıysam target man adamımı, ben defans yaparken kendi yarı sahama getiremedim.. mentality kökledim defansife kadr , onda bile yaramadı işe , bu en azından orta sahaya yakınlaştırıyor adamı.

tight marking de pek bi işe yaramıyor zaten , yakının da duruyor sadece..
Sosyal ağlarda paylaş

kontra atağa çıkarken target manin advanced forwarddan daha geride durması lazım. ama "attacking" muhabbetinde iki forvet de geri dönmüyor , orta saha ile forvet arasında baya bir boşluk kalıyor. bu hamle onu engellemiş oldu , normalde forward runs kapalıydı crouchda , onu da arttırınca , biraz fazla koşuyor ama daha iyi performans veriyor.

4-4-2 yi bir anda 4-5-1 e çeviriyor bu olay , tavsiye ederim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...