Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DK 3.2 Tanking & Dps

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

sirf tanklikla alakali degilki her konuda DK lar OP idi

sirf HoL yapiyor da degil olay, HoL su son patche kadar expansionin en zor heroici idi, en zor heroici trash dahil bodozlama kesebiliyorsa bunu nsavunulucak yani yok

butun tanklarin damage reduction CD lari 2 dakikadaysa DK ninkinin 1dk olmasinin savunulucak yani yok

kite ile bodoz solo yu birbirine karistirmayin, vanillada dysphoria nin hunter vs world leri vardi, trashi arkadaslarina temizletip boss sololardi ki her bossuda kiteliyamazdi, illa tank spank olucak ve kosma hizi normal oyuncu hizi kadar olucak

peti saldirir dalip aggroyu alir pet orda dururken kitelar sonra FD atip boss pete geri kosarken pesinden gider gene alir pin pon devam ederdi, cok uzaga giderse pet despawn olur yeniden baslamak zorunda kalirdin, kazara boss vursa veya damage alsan daze i yer bastan baslamak zorunda kalirdin, FD resistlese zaten olurdun

30-40 dakika sifir hata ile kosturman gerekirdi gozunu monitorden bir saniye bile ayirmadan ki TBC de durnehold heroic ilk bossu normal bu yontemle kiteliyamadigindan yere immolation trap ata ata 3 saatten fazla kosturarak kitelamisti

http://www.youtube.com/watch?v=b1ZZdKla5kc

dysphoria belkide dunyadaki en yetenekli hunterdi ve baya show gibi yapiyordu bu sololari machinima formatinda gorsel solen tadinda izliyorduk (wotlk ile hunter oynamayi birakti merak edene)

hydross desek oda benzer kite yontemiyle dot ata ata kosa kosa kiteladi warlock ki oda saatler surdu

lvl70 de hunter +heal gear giyip azuregos sololadi, buyu channel di o zaman spamliya spamliya kesti hemen pesinden senelerdir medt pet i HoT yapmayi reddeden blizzard buyuyu HoT yapip +heal dan faydalanmasini kaldirdi

butun bunlarin hepsinde oyun mekaniklerindeki aciklardan faydalanmaca var, kite path/aggro mekaniginden faydalanarak kendine dokundurmadan kesmektir ki playerdan hizli hariket eden hicbir bossu kesemessin boyle ciddi bir pathing bugi bulup evade yemeden abuse edemedigin surece

DK solosu ise bildigin bodozlama tek basina temizlemesi o yuzden YUH ARTIK diyoruz, hem tank hemde 3dps+healer in isini tek karakter kendi basina yapiyorsa ciddi anlamda YUH veya NERF den baska bisey denmez ona
Sosyal ağlarda paylaş

o heroici farmlayan adamı görmedim de onun hayvan gibi itemı vardır.

yeni 80 olan dk koşup hc sololamıyor.

ha yine olmasın, tamam ama frost presence yerine death strike healing ile oynaşırsın, bloodtaki hayvani self heal talentlara bakarsın ne bilim.

sololayacak dk gider yine sololar şu nerften sonra. selfheal abilityler aynen duruyor, hatta daha fazla disease damage ile.

lol.
Sosyal ağlarda paylaş

build ok da IT yi cok net anlamadım,

slow slow da bile HB OB dan fazla vuruyor, o yuzden HB top prio olmalı listte ve her procda yine HB gibi ...

keza ben HB yi glyphledim, haliyle her HB desiase de ekliyor bu 1 IT rune kazandırıyor sana keza 2 cycle da 1 fazla OB gibi,

gerci cycle ı yapıp adam gibi bisi yapmadım sadece gecen arsamba denedim, ama iyi gibiydi slow slowlarım gayet danditik oldugu icin ilvl 219/213 seklinde pek sonuc alamadım (dps de 1-3 arası dolastım ama eski bloodda farklı sekilde top oluyodu) ...

tanklık patlamaz yinede artık prot warrior prot palalar donemi olacak gibi tekrar, herseyi 3-4 kez nerflediler Cdler de kalmayında pek anlamıda kalmadı,

instance sololamak sabır/gear/build olayı, self heal ve her 3 dk bi trinketlerle birlikte 5-6 Cd oluyo haliyle biraz agırdan olur ama her trash packde hepsini usturuplu kullanırsan olur ve bir sonrası packde yine butun cdlerin up olmasını beklyip gidersin, Dk OP degildi diger classların tanklarına gore ancak Blizzard ın instance design ındaki bossların abilitylerini rahat karsılayan Cdleriyle cok tercih edilir oldular, yoksa MC tipi sadece tank and spank fightlarda yada cok yuksek threat isteyen fightlarda Prot war ve Prot pala daha iyi idi,

benim kendi goruslerim bunlar cok fazla 25 men uld hard mode denemedim haliyle aradaki farkı farkettiren seyler vrsa hard modelarda onu bilmiyorum ama misal cok hayvan bir instance da olsa en buyuk pack i 2-3 mob ve hepsi humanoid olan bir instanceı warlocklar sololayabilir sanırım, ha Dk her instance da boyle yapıyor, ok, instance design, koysun her insansa "must be killed" 1-2 pack physical immune (diablo 2 daki gibi) sololanamaz hale gelir ...
Sosyal ağlarda paylaş

hep frost ve blood dps buildleri konuşuluyor.. ben de şimdiye kadar hiç unholy denemedim bile ama merak ediyorum.. nasıldır 3.2'den sonra unholy durumu? bir geçiş yapsam çok dps kaybı yaşar mıyım?

not: elitistjerks'e yönlendirmeyin şimdi.. topicler kopmuş gitmiş orda.. özet niteliğinde bir bilgi istiyorum.. bir de mümkünse güzel bir build + glyph tavsiyesi =)..
Sosyal ağlarda paylaş

burdan sorayım

noob DK tank oalrak

main spec frost suan ama cok da extrem bilgim yok tanking vs

rörörö şeklinde puglara MT lik yapmakla meşgulüm coğu zaman

sartharion , bazı naxx bossları hol vs vs tanklıyoruz işte biraz gear kapasitesini arttırınca ulduar raidlerine de başlarım diye düsünüorum ama soriim istedim

http://armory.wow-europe.com/character-sheet.xml?r=Earthen+Ring&n=Valthic

gemleri nası düzmeli iimidir kötümüdür.
Sosyal ağlarda paylaş

Pala tank varken hala dk, warrior tank kasan var mı yaw, ben onların hepsi dps filan oldu sanıyordum :P

O değilde pala nerf please. Adamları 4 kere öldürmek gerekiyor bg lerde.

1. phase: Bubble
2. phase: lay on hands
3. phase: ardent defender heallıyor adamları
4. phase: adamın kendini bi daha kescen

bu ne ya, qq filan fulan dicem ama nerflemezler artık. Ondan yani dk tank, warrior tank hele, lol.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

burdan sorayım

noob DK tank oalrak

main spec frost suan ama cok da extrem bilgim yok tanking vs

rörörö şeklinde puglara MT lik yapmakla meşgulüm coğu zaman

sartharion , bazı naxx bossları hol vs vs tanklıyoruz işte biraz gear kapasitesini arttırınca ulduar raidlerine de başlarım diye düsünüorum ama soriim istedim

http://armory.wow-europe.com/character-sheet.xml?r=Earthen+Ring&n=Valthic

gemleri nası düzmeli iimidir kötümüdür.

hatta armoryi vereyim. non raid ile karakterin geldiği durum:

http://armory.wow-europe.com/character-sheet.xml?r=Twisting+Nether&n=Acha
Sosyal ağlarda paylaş

said:
O değilde pala nerf please. Adamları 4 kere öldürmek gerekiyor bg lerde.

QQ moar, kim BG yi takarki hal hateful lazim olan adammi kaldi

said:
1. phase: Bubble

patetik prot dps i ile bde bubble acan adam san ne gibi bir tehlike arzediyor acep, anca stun silence atar sinir bozar

bubble cooldown 5dk

said:
2. phase: lay on hands

cooldown 15 dakika

said:
3. phase: ardent defender heallıyor adamları

%30 healliyor finishing blow cakmaya engel degil

said:
4. phase: adamın kendini bi daha kescen

%30 dan kesmek harbi zor olmali

said:
bu ne ya, qq filan fulan dicem ama nerflemezler artık. Ondan yani dk tank, warrior tank hele, lol.

prot warrior tanklar palalardan cok daha tehlikeli, 5k mana pool var bittigi anda ole bakakaliyorsun

azicik beyni olan oyuncular dps kasicagina manasini bitiryor sonra mal gibi baka kaliyor prot pala, BG whinelarinizi multishotla KB calan hunterlara veya herzaman BG lerde OP olan roguelara saklayin

DK tanklar hala cok iyi birkac ufak ayar lazim
warrior tanklarda su an rotasyonlari bayik oynamayi ogrenmesi diger tanklardan zor filan diye agliyorlar anca TBC de kendilerine kardes druid tanklar geldiginden beri warriorlarin zirlamasini hicbirsey susturamadi, sunwell radiance bile
Sosyal ağlarda paylaş

Stoneskin Gargoyle on Dual-Wielding DK Tanks

Keep in mind that quote was before we decided that Frost could be focused towards dual-wield. We have no problems with Frost DKs tanking with two weapons.

The original logic behind Stoneskin Gargoyle remains though -- there generally are not two-handed tanking weapons, so hitting say the defense cap can be harder. A DW Frost DK can use two tanking swords. Grab one of them Quel things. (Source)
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor ama sen divine plea yı duymamışın ya, prot warrior ne ya, ondan korkmam, pala prot geldi mi arena, bg filan ezer seni.

Ayrıca sorun adamı kesmek veya kesememek değil. Kıl ediyorlar anlıyor musun. Çok dayanıklılar, çok zaman harcatıyorlar, kıl oluyorsun o yani ve her tankı eziyorlar, bam bum bum. prot warrior pvp, yesinler onu ya..
Sosyal ağlarda paylaş

prot warrior pvp de cok iyi arenada oynanabiliyor bile

divine plea prot rotasyonunun harcadigi manayi doldurabilicek gucte bir buyu degil 5k mana var 15 saniyede 1200 kusur veriyor prot ise 15 saniyede 2k-3k rahat yakiyor full ratosyonla

prot zaten base manada oldugundan base mananin %30 unu goturen AS %20 kusur goturen conc derken su gibi ucuyor mana drain yerse daha fahim

ayrica prot tank spectir birakta oldurmesi zor olsun, beyni olmiyan boss musun taunt atinca healeri birakip tanka daliyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...