Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Druid ile ilgili sorularım...

Madcat

Öne çıkan mesajlar

Evet bu patch'in geleceği duyurulduktan sonra kasmaya başladığım druidim hakkında bir kaç şey sormak istiyorum.

ana karekterim olan warlockla pvp dünyasında pek verim alamadığım için(clotha gelen burnstlüyor,giden burnstlüyor) bu sefer şansımı druid healer olarak denemeye karar verdim en azından 4 arkadaşla bi arena yapar eğleniriz diye düşünüyorum şuanda.

karekter level 67.5 şuan akşama northrande gelirim,boomkin modundayım şuanda level kasarkende öyle gidicem sanırım(67ye kadar dungeonda geçiren bi adam konuşuyor(boost sağolsun))

şimdi sorular:

1)Level 80 olduğumda üstüme alacağım itemlerin özellikleri?
Yani ana şeyimiz spell power ondan sonra mp5 mi?
haste mi? crit mi?
önemli olan spirit mi?(noob konuşuyor)
2)Emblem of conquest düşmesiyle bütün gün heroic farm yapıcaz muhtemelen,atılacak büyülerin sırasıyla uygun bir talentla alabilir miyim acaba?
(yani tanka bol heal koyan bir büyü geri kalanlara da hot mu atıyoruz napıyoruz genelde?)

3)raid düşünmüyorum şimdilikte arena da 2 resto druid setupu olur mu 5vs5te?
yoksa arkadaşımı boomkin respectlemeye mi zorlıyım?(aynı leveldayız) :P

4)hunter-warlock-2xdruid-rogue-2xpaladin lik karekterlerimiz var en iyi 5 li hangisi olur?

5) daha aklıma gelirse sorucam :P

teşekkürler şimdiden yardımlarınız için
Sosyal ağlarda paylaş

Druid healerlar classlar arasında en zevklilerinden bir tanesi. Kimi combatlar haricinde her büyünü kullanman gerekecek neredeyse.

1) En önemlisi sp her zaman olduğu gibi, 2k üstü heroiclere ve naxx/eoe/sarth gibi zindanlara girmen için yeterli olacaktır, ki pek çok pug liderine 2k sp var dersen sorunsuz alırlar raide.

Bundan sonra gelecek olan item özellikleri oyun tarzına bakıyor. Bol bol reju, wg spamlarım diyorsam haste'e ağırlık verebilirsin. Benim gibi wg atıp ardından nourishle milleti fulleyim dersen de crit fena olmaz. Zaten yeni setlerde epeyce crit var arık.

Regrowth'u sadece tanklar için kullanıyorum, bol aoe dmg olan bosslarda da reju spamlıyorum.

2) http://www.wowhead.com/?talent#0VG0zZZf0fuiuxVuVIsVo bu benim kullandığım talent ağacı. Heroic ve raidler için yeterli gayet.

Kullanacağın rotasyon çok basit. tanka regrowth ve reju attıktan sonra nourish spamlayabilirsin. Mana problemin olmayacaksa ve tank fazla dmg alıyorsa lifebloom stackleyip nourish'in heal miktarını artırabilirsin. Aoe dmg varsa wg ve reju spamlayabilirsin. Dps'ler ani dmg alıyorsa NS+HT macrosunu kullanabilirsin.

Biraz da senin alışmana bakıyor bunlar.

Arena çok fazla yapmadığım için bunlar diğer arkadaşlar cevaplasın. :)
Sosyal ağlarda paylaş

vay süper cevap çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.
çoğu büyüyü daha pek bilmiyorum dediğim gibi doğru dürüst quest bile yapmıyorum :D
bi 80 olayım zaten hep beraber hc yapacağımız için sorun olmaz,düşe kalka bitiririz bi şekilde.

bu yazdıklarını bi not alıyım da bakalım nasıl oluyor aoede ayrı,tanka ayrı iyice öğrenmem lazım =)
Sosyal ağlarda paylaş

yanlışınız var şu anda 3.1 den sonrasında 3 stack yapıp lifebloomun "patlamasına" izin vermek daha karlı

cünkü mana regain yapıyorsun stack başına , spell power, intellect/spirit abanıcaksın bolca , haste,crit yan statlar ama seni asıl taşıyacak şey spell power, kalkıpta 2300-2400 spell powerlere ulaştığında 3 stack lifebloom ile yaptığın healin haddi hesabı olmayacak

said:
(2 parca T7) 733 manax3 1,200 HPS
1 cast her 10 saniyede; 733 mana/cast = 733 Mana 1 döngüde harcanan mana
12,000 HP/733 MP = 16 HPM

said:
Bloom efektinin overheal olduğunu var sayaraktan (10 saniye sonra ne olacağını bilemezsin coğu zaman raid healing de) 1469 mana mana geri kazanıyoruz
Buna göre;
1,200 @ 1 tick/sn 10 saniyelik döngüde = 12,000 HP
12,000 + 400 (ilk stack) +800 (2.stack) = 13,200 HP healed in a cycle
13,200 HP/ 13 saniye = 1,015 HPS

Sonuc:
3 casts every 13 sec @ 733 mana/cast = 2,199 Mana spent in a cycle
2,199 harcanan mana - 1469 dönen mana = 730 1 turda harcanan mana
13,200 HP/730 MP = 18 HPM

eğer bride overhealing 100% olmazssa gelen HPM 18 in üzerine çıkacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

yanlışınız var şu anda 3.1 den sonrasında 3 stack yapıp lifebloomun "patlamasına" izin vermek daha karlı

cünkü mana regain yapıyorsun stack başına , spell power, intellect/spirit abanıcaksın bolca , haste,crit yan statlar ama seni asıl taşıyacak şey spell power, kalkıpta 2300-2400 spell powerlere ulaştığında 3 stack lifebloom ile yaptığın healin haddi hesabı olmayacak

said:
(2 parca T7) 733 manax3 1,200 HPS
1 cast her 10 saniyede; 733 mana/cast = 733 Mana 1 döngüde harcanan mana
12,000 HP/733 MP = 16 HPM

said:
Bloom efektinin overheal olduğunu var sayaraktan (10 saniye sonra ne olacağını bilemezsin coğu zaman raid healing de) 1469 mana mana geri kazanıyoruz
Buna göre;
1,200 @ 1 tick/sn 10 saniyelik döngüde = 12,000 HP
12,000 + 400 (ilk stack) +800 (2.stack) = 13,200 HP healed in a cycle
13,200 HP/ 13 saniye = 1,015 HPS

Sonuc:
3 casts every 13 sec @ 733 mana/cast = 2,199 Mana spent in a cycle
2,199 harcanan mana - 1469 dönen mana = 730 1 turda harcanan mana
13,200 HP/730 MP = 18 HPM

eğer bride overhealing 100% olmazssa gelen HPM 18 in üzerine çıkacaktır.

cok güzel acıklamissin ben en son tbc de adam gibi druidle oynadim o zaman öyle yapardik fakat simdi okudum patch notelarda
lifebloomun final heali %20 azaltimiş 3.2 de
Sosyal ağlarda paylaş

final healing azaltılmasının sebebi son dediğim olay işte , zaten ordaki hesaplama son final patlamaısının tamamen "overheale" gideceğini var sayarak yapılmıştı.

yani patlamada gelecek ekstra heal daha da hpm ye ekleniyor, eh bu farkı kompanse etmek icin (lifebloomu bufflamamakta inatla diretiyor GC) final healin oranını düsürdüler.
Sosyal ağlarda paylaş

hepinize teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için bi de add-on sorayım tam olsun.

grid+clique mi olsun?
clique tam napıyor mouse a tuslari mi atıyor tam çözemedim bi kaç kişi söylemiş bi yerlerde ama.

bi de bu bufflar için falan hangi add-on kullanılıyor?

kendine tek buffu olan charım olduğundan pek bilmiyorum :P (lockumu özledim)
Sosyal ağlarda paylaş

Lock ile arena yerine gir bg ye full pve gear ile. 3 sn de milleti kes, kitela. Ben şahsen yeni bg de neredeyse wrecking ball yapıyordum, 16-0 ken 10 kisi gelince gg oldum. Ama immolate basıp, conflag ile kesmek cok zevkli. Resi olanlara bile immo+cb+conflag ile aliyorum healer olsa bile. Gerçi patch gelmeden önceki gece gem için honor kastık dk arkadasla. Full pve gear ile av de ortada 4-2,5-2 leri vs aliyorduk critler sag olsun. Ama tabi çok kolay geberiyorsun orası ayrı ama shadowfury ile soul link alınır ve void kullanıp sacrifice atarsan, full pve gear da olsan survive şansın artıyor ve mutlaka herif seni kesmeden seni onu alıyorsun asagı. Gerçi trinket cd de ise roglar her türlü kesiyor da o kadar olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:

hepinize teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için bi de add-on sorayım tam olsun.

grid+clique mi olsun?
clique tam napıyor mouse a tuslari mi atıyor tam çözemedim bi kaç kişi söylemiş bi yerlerde ama.

bi de bu bufflar için falan hangi add-on kullanılıyor?

kendine tek buffu olan charım olduğundan pek bilmiyorum :P (lockumu özledim)

ben clique kullanmiyorum. grid + hotlari gosteren bi addon kullaniyorum gayet mutluyum. buff icin de bir addon olmasina gerek yok, zaten grid range icindeki adamlari gosteriyor. herkes range icine girince yaparsin buffini. eger birisinde buff yoksa o da soyler zaten. ama illa ki yok ben goreyim diyorsan, ora'nin o tarz ozellikleri vardi sanirim. kimde hangi buff eksik, food/flask kullanmis mi gibi. ona bi bak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...