Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2. el ruhsat sorunsalı (şehir dışı plaka)

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

şimdi ben istanbulda oturan biri olarak izmir plaka iknci el araba aldım yarın ruhsat işlerini halletmek istiyorum müşavire para vermek istemiyorum

bunun işlem sırası nedir?

bir de hani zaten plaka değişecekmiş bari üstüne para verip istediğim plakayı alayım diyorum kaçparadır işkeleri nelredir?

bilen yapmı olan varsa nereye gideceğimi nereye ne yapacğaımı anlatırsa memnun olurum (özellikle istanbul için)

teşekkürler şimdiden

XOXOXO
Sosyal ağlarda paylaş

trafik tescil şube müdürlüğüne gidiyorsun.
elinde noter satış senedi, maliyeden alınan borcu yoktur yazısı, eski ruhsat ve plakalar, izmirden tescil sakınca yoktur yazısı(bunu kendileri hallediyor diye biliyorum)
sonra burdan sana yeni tescil evraklarını veriyorlar, genelde trafik sube müdürlüğünün altında plaka basılan bi yer vardır oraya gidiyorsun sıra alıyorsun. ordan sana söylüyorlar yarın gidip alıyorsun.
böle torpilli 333, 444 gibi plaka almak istiyorsan oraya gidip ben şöle şöle bi plaka istiyorum demiyorsun, çünkü gülerler adama.
oralarda çalışan torpilli adamlarda bitiyor iş. buna dikkat et.tanıdıgın yoksa ugrasma alamazsın. trafik takip şirketleri 50 liraya falan halleder bu tescil nakili. bence peşinden koşturmaya değmez, ver gitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...