Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik Müzik

Gimli

Öne çıkan mesajlar

Var mı dinleyeni? Bilmiyorum bende hastalık halinde. Aslında biraz piyano yüzünden bulaştı. Debussy, Chopin ve beethoven favorilerim arasındadır. Bu aralar Debussy'le uğraşıyorum. Suite Bergamasque'ını herkese tavsiye ederim. (Claire de Lune, Passepied) Azıcık rahatlamak huzur bulmak istiyorsanız, dinleyin derim...[hline]Let him who desires peace, prepare for war. - Vegitus, 4th Century

Sosyal ağlarda paylaş

dinlenmez mi hic

Piyano diyince beni kendimden geciren parca Beethoven - Moonlight Sonata'dir[hline]Day after day we will gratefully suffer for more
Predestined's our part
So we bleed in the name of god

Blind Guardian - Age of False Innocence
---
So please, a little respect. For I am Costanza. Lord of the Idiots! - George "Gammy" Costanza (Cantstandya)
Sosyal ağlarda paylaş

klasik müzik favorim. ve hiç klasik müzik sevmediğini söyleyen insanlara bile sevdirebileceğime eminim; neleri dinlemekten başladığınız önemli...
ben özellikle barok, empresyonist ve çağdaş dönem eserlerini seviyorum... debussy 'yi seviyorsanız, francis poulenc'i de tavsiye ederim, harikadır. ;)
Sosyal ağlarda paylaş

öyle... improvisation larını, novelette lerini, flüt konçertosunu özellikle tavsiye ederim... kazaa da bulunuyo bisürü eseri...
ayrıca yine jacques ibert, jean francaix, lowell liebermann, bulursanız dinleyin... bilinen "klasik" klasik müzik kavramının dışına çıkmak isteyenlere...

not: hatta "jacques ibert - jeux" diye bişey bulursanız, bana da haber verin, nası mutlu olurum!!!

[Bu mesaj GregowicH tarafından 01 Ocak 2003 22:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Metalci diye tabir edilen dinleyici kısmından bir birey olsamda klasik müzik ilgimi çekiyor.Nadiren dinlerim çünkü aradığım şeyi bulamam.

Liszt - Mephisto Waltz

Benim klasik müzik anlayışım bu parçadır.[hline]I look right through see you naked but oblivious but you don't see me, you don't see me at all.The eyes of a fallen angel eyes of a tragedy...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 01 Ocak 2003 22:52 tarihinde demiş ki:
Metalci diye tabir edilen dinleyici kısmından bir birey olsamda klasik müzik ilgimi çekiyor.Nadiren dinlerim çünkü aradığım şeyi bulamam.

Liszt - Mephisto Waltz

Benim klasik müzik anlayışım bu parçadır.[hline]I look right through see you naked but oblivious but you don't see me, you don't see me at all.The eyes of a fallen angel eyes of a tragedy...

Aradın da bulamadın sanki tembel efendi! (-8 O kadar rachmaninov önerdik sana
Sosyal ağlarda paylaş

farklı birşeyler istiyorsanız astor piazzola tavsiye edilir

hatta bunu okuyan herkes derhal oblivion u bulup dinlesin bu güne kadar dinlediğim en güzel şeylerden.
brahms 3 ü indirin güzel bir başlangıç olur bide bach - double violin concerto vivace
olmadan olmaz.

eskiden dinlerdim uzun bir aradan sonra 3 aydır falan neredeyse sadece klasik dinliyorum yine ama pek fazla arşivim yok sevdiğimiz şeyleri burada paylaşalım.
Sosyal ağlarda paylaş

eheh, rachmaninof 3. piyano konçertosu.. dinleyip de "sevmedim" diyeni duymadım... garantilidir yani... :)
gimli, Jacques Loussier yorumlarını araştırıcam kesin... özellikle vivaldi yorumlarını dinlemek çok hoşuma gidiyo, yıllar içinde orjinallerini okadar çok dinledim ki, bayıyo artık...
lowell liebermann çağdaş bestecidir... özellikle tavsiye ederim, newyork lu, ve inanılmaz hmm.. nasıl desem.. ilginç, ve gizemli bi yaklaşımı var.. :) ayrıca arada yakalayabilirsen, bazı klasik eserlerle de hafiften dalga geçme huyu var... ama bulması çok zor...
Sosyal ağlarda paylaş

arcane, bana sorarsan klasik müziğin güzel yönü bu.. okadar kapsamlı ve geniş ki, aslında her tür dinleyici kesimine hitap edebilir... ama çoğu kişi sadece klasik ve barok dönemden ibaret sanıyor malesef klasik müziği... fakat iş birkaç bestecide bitmiyor, hertür dinleyici için birşeyler var klasik müzikte...

[Bu mesaj GregowicH tarafından 01 Ocak 2003 23:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ah, evet, yoyo-ma nın astor piazzola albümü vardı, soul of tango.. dinleyin mutlaka... ayrıca bulabilirseniz, eski kayıtları da dinleyin (piazzola nın kendi grubuyla)...
ayrıca gidon kramer in hem vivaldi, hem piazzola yorumları var.. konsere de gelmişti... o da harikadır..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GregowicH, 01 Ocak 2003 23:02 tarihinde demiş ki:
arcane, bana sorarsan klasik müziğin güzel yönü bu.. okadar kapsamlı ve geniş ki, aslında her tür dinleyici kesimine hitap edebilir... ama çoğu kişi sadece klasik ve barok dönemden ibaret sanıyor malesef klasik müziği... fakat iş birkaç bestecide bitmiyor, hertür dinleyici için birşeyler var klasik müzikte...

[Bu mesaj GregowicH tarafından 01 Ocak 2003 23:08 tarihinde değiştirilmiştir]

Buna en içten bir +1
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gimli, 01 Ocak 2003 22:55 tarihinde demiş ki:
Aradın da bulamadın sanki tembel efendi! (-8 O kadar rachmaninov önerdik sana
hmmm
unutmuş olduğum şeylerden birisi :)
gidip bakayım defterime de ekleyeyim download listeme[hline]I look right through see you naked but oblivious but you don't see me, you don't see me at all.The eyes of a fallen angel eyes of a tragedy...
Sosyal ağlarda paylaş

Bir suru Carmina bruno(yanlıs yazmıs olabılırım) fazıl say beethoven,john williams cd im var fakat artık hep aynı seyler cok sıkıyo dinlemek istegimi bulamıyorum ve bende aradıgımı bulamamaktan sikayetciyim.

Belki bilen biri cıkar die soruyorum:
Soyle sert, last of the mohıcan theme gibi surukleyici ,john williams gibi sarkıda biseyler anlatan, o fortuna gibi vokalleri olan biseyler yok mu?(vokal sart degıl)[hline]KHaRoN
The clash of honor calls to stand when others fall
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KHaRoN, 04 Ocak 2003 14:55 tarihinde demiş ki:
Soyle sert, last of the mohıcan theme gibi surukleyici ,john williams gibi sarkıda biseyler anlatan, o fortuna gibi vokalleri olan biseyler yok mu?(vokal sart degıl)

hepsi birarada mı? çok şey istiosun dostum :P
neyse, biraz düşünmem lazım, vardır mutlaka...
Sosyal ağlarda paylaş

bak, "bang on a can" diye bi akım var... genelde film müziğini çağrıştıran besteler, biraz kısırdöngüye giriyo dinlediğim çoğu beste, ama belki bu isimle arasan, isteğine uygun birşeyler bulabilirsin... kazaa'da arayabilirsin. özellikle bir parça ismi söyleyemeyeceğim malesef, deneme/yanılma yoluyla bulursun artık...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KHaRoN, 04 Ocak 2003 14:55 tarihinde demiş ki:
Soyle sert, last of the mohıcan theme gibi surukleyici ,john williams gibi sarkıda biseyler anlatan, o fortuna gibi vokalleri olan biseyler yok mu?(vokal sart degıl)[hline]KHaRoN
The clash of honor calls to stand when others fall

Hunt For Red October - Main Title
Conan - Riders of Taramis
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GregowicH, 01 Ocak 2003 23:00 tarihinde demiş ki:
eheh, rachmaninof 3. piyano konçertosu.. dinleyip de "sevmedim" diyeni duymadım... garantilidir yani... :)
Sevmedim çok bayık geldi.Aynı anda güzel bir melodi tutturupta kompleksliği yakalayamamış bence.Tabii ben ne kadar klasik müzikten anlarım o kısmı tartışılır ama kulağıma hoş gelmedi zevk almadım dinlerken.

Mephisto Waltz gibi parça aranıyor...[hline]I look right through see you naked but oblivious but you don't see me, you don't see me at all.The eyes of a fallen angel eyes of a tragedy...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...