Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

ali star

icine iblis girmis cocugu oldurdum bu herif costu biraksaydin anasi olseydi onun sucuydu bidi bidi

cocugu kurtarmak icin annesini feda ettim bu sefer yine costu yine laf soktu

stenle beraber agiz burun girme secenegi koysalardi su herife karsi
o zaman oyun mukemmel olurdu gozumde

Sosyal ağlarda paylaş

Abi lelyana rahibe modunda iyi kalpli kızken her yaptığımız ona ters, kötü olsa bile kampta hediye manyağı yapınca heme ntav oluyo yatıyo senle. Bu ne şimdi? Bu kadar mı saf? Gerçekçi olmamış ha bi de tabii kiliseden çıkan ama hala kiliseye bağlı olan hatunun gidip rahibelerden falan bile çalması saçmalık :D
Sosyal ağlarda paylaş

crpg olarak öyle evet

ya direk iyi kötü diye ayırdılar. kendi tarafına çekip benzetmeye çalıştın aka kotor

ya karakterinin veya yaptıklarının hiçbir etkisi olmadan sadece time trigger aka baldur me

ya nilep sus cidden aşırı bilgisiz bir çocuksun

hiç mi anlamadın imoenin karakterini ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya saçmasapan konuşmasana abi. Oyunda belli bir noktaya gelmeden önce kız gayet kilise bebesi modunda. Orada sen ufacık bi kötülük yaptığında bard ruhu eski halleri 0 ama çalmaya gelince "eskiden bardWdı da ondan öyle" diyosun. Bi git ya. Bioware'in yaptığı en kötü companion etkileşimli oyununa en iyisi diyosun bi de..
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Manve_13 said:

spirit healer speci nerden aciliyor ?

Bi yerde kitabini buldum da 15 altin veresim yok. Bunu ögreten yok mu ya=?

oyunu savele, kitabı al, tekrar load et. paran cebinde kalıyor ve de spec açılmış oluyor. stat skill verenlerde çalışmıyor ama, onları okuman gerekiyor çünkü.

oha çakallığa bak sdfsd

bi de nerde satiliyordu bu kitap ya unuttum şimdi bak
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Ya saçmasapan konuşmasana abi. Oyunda belli bir noktaya gelmeden önce kız gayet kilise bebesi modunda. Orada sen ufacık bi kötülük yaptığında bard ruhu eski halleri 0 ama çalmaya gelince "eskiden bardWdı da ondan öyle" diyosun. Bi git ya. Bioware'in yaptığı en kötü companion etkileşimli oyununa en iyisi diyosun bi de..

evet hiç anlamamışsın ahahah
Sosyal ağlarda paylaş

Sen ne anladın abi tamam anlat o zaman. Benim anladığım bastırmaya çalıştığı duygulardı bunlar, Tanrı'da kendini buluyordu. Ha her zaman rol yaptı, aslında daima evildı dersen o zaman nasıl öyle bi çıkarımda bulunduğunu bilmek isterim. Kaldı ki sen konuşup yavrum sen maker'a inan, ne olcaını seçersin artık bard değilsin dediğinde de pure good devam ediyo rahibe gibi. Orada da mı normal çalması? Sen yanlış anlamışsın bence baya
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Abi lelyana rahibe modunda iyi kalpli kızken her yaptığımız ona ters, kötü olsa bile kampta hediye manyağı yapınca heme ntav oluyo yatıyo senle. Bu ne şimdi? Bu kadar mı saf? Gerçekçi olmamış ha bi de tabii kiliseden çıkan ama hala kiliseye bağlı olan hatunun gidip rahibelerden falan bile çalması saçmalık :D

Hediye vermeyin o zaman. Tüm sorun gidiyor sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya rahibe olmadığını biliyorum rahibe modunda geziyo iyilik güzellik thank the maker yaay modunda saf saf dolaşıyo. Geçmişinde bardlık hırsızlık vs. var evet ama onlara tamamen sırt çevirmiş unutmaya çalışan bir görünümde. Sadece peşindeki kadını öldürüp daha sonra onla konuşup da makerı salla bardsın bard kal dediğimizde pickpocket yapabilmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kız zaten orleigden kaçıp buraya geldiğin kafası çok karışık. Ona bildiği herşeyi öğreten, duygusal olarak bağlandığı ve sevdiği kadın ona ihanet ediyor

Bu durumdayken kendini dine ve "iyiliğe" adaması gayet normal. Bu yaşadıklarını yok etmiyor, hatıraları silmiyor, bildiklerini kaybettirmiyor, sadece ruhunu bir nebze de olsa huzura kavuşturuyor

Seninle tavernde karşılaştığı zaman bu olaylar geçtikten sonra paranın iki yüzünü de görmüş bir kız olarak karşına çıkıyor. Komplex kişiliği olan harman bir karakter olarak

sen oyuncu olarak stealing yaptırınca EHUEHU RAHİBEYE HIRSIZLIK YAPTIRDIM GÜNAHA GİRDİ olmuyor

Sosyal ağlarda paylaş

Hayır birde şöyle birşey var. Steal skillerini herkes alabiliyor. Kaldı ki hatun bard ve oyunda steal yapabilecek olan orlais'in bardlarından daha uygun bir karakter yok yani. O ben şundan bundan çalmam diye artistlik yaparsa wyne'de ben heal pot yapmam lyrium yaparım sadece diye tribede girsin :) Grup mu yöneticeksin onlar mı seni yönetecek ehehe. Baldur'stada çok aşırı farklı değildi yani. Karakterlerin belli konularda duygu ve düşünceleri olurdu. Sana tepki veya destek gösterirlerdi ama karşına dikilip "şunu kestirmem iyi çocuktur", "şundan çalmam", "tuzak döşemem, mertçe değil" diye tribe girmezlerdi yani eheh.

Ayrıca hatunu gruba alırken ne tip yardımlarda bulunabileceğini sorabiliyorsunuz. Karşılık olarak "önceden sahip olduğum yeteneklerim vardı. Bırakmıştım. Şimdi memnuniyetle tekrar kullanırım" tarzı birşeyler söylüyor. Haa ben piskopatım alistaire steal aldırıp ona soygun yaptırıyorum o daha başka eğlenceli ehehehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi senin her yaptığın en ufak kötülüğe, reward istemene falan laf edip disapprove verirken rahatça hırsızlık yapamaz o hayata sahip bir karakter. İstediği kadar kafası karışık olsun sen reward isteyince laf edip de milletin cebine elini sokuyosa burada bir yanlışlık vardır yani.

Kız şizofren de tamam onun rpsi şizofren olmak ali starın rpsi ölmek kabul ederim :D

@ırmak: abi girmeleri lazım işte o triplere :D baldur's gate kaç sene öncein oyunu o tribe sokacak yapay zeka sistemi olmalı yani şu anda. Good oynayan ve reward istemene bile trip atan karakterin hırsızlık yapmaması lazım ya bu çok açık bence :/
Sosyal ağlarda paylaş

ya yok öyle bişey nerdeyse HER quest için ödül istedim, partimde SÜREKLİ leliana vardı belki 1 belki 2 kere - rep vermiştir. hatırlamıyorum bile

öte yandan

adamı kandıran lust demon ı kesip adamı kurtarınca BAWW MUTLU BİR ÇİFTİ AYIRDIN diye - rep veriyor. aman ne rahibe

bu kadar basite indiremezsin alignment sistemi olmıyan bir oyunda karakterleri. hala ortaokul frp cisi gibi konuşuyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Ya abi nesini anlamıyosun? Geçmişi ne olursa olsun kadın tövbe etmiş kendini Tanrı'ya adamış. İyilik meleği tribinde laflar ediyo ondan sonra gidip cepçilik yapıyo. Buna doğal diyosun, kadının her düşüncesine ters şeyler yapsan bile iki yüzük alıp çok tatlısın diyince köpeğin olmasına harika romance sistemi diyosun. Daha ne diyeyim ki sana yani? Sen kafanda DA mükemmel bir oyun diye kurmuşsun değişmeyecek fikrin gerek yok tartışmaya yoruldum valla
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Orlais bardları ajan abicim. Hatunu gruba alırken "bir kenara bıraktığım yeteneklerim var. şimdi memnuniyetle onları kuşanırım" tarzında bir konuşmayla ortama giriyor zaten sdf.

O yeteneklerde evil olanları yapmaktan çekinmiyor ama senin her evil aksiyonuna küstüm boz diyo öyle karakter mi olur abi :D
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

4. edişını teenage bebelere yaptıkları için kaldırdılar aligment olayını, hiç saçma değildi bence

alignment olayının kaldırılması 4th dan çok önceye dayanıyor. temelleri planescape'de yamultulup felsefesi yapılmasıyla başlar (chaotic good rowan darkwood), eberron la işlevini bitirmesiyle devam eder.

bir tek planescape de belli temellere oturduğu için iyi gidiyordu. yoksa kaldırılması çoook uzun zamandır konuşulan birşeydi.

kaldırılamamasının tek sebebi de spell ler, clas ability ler filandı... sistem sorunları yani, rp değil...
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece şunu demek istiyorum: Kaede'ye aynen bu RP olaylarında katılıyorum. Leliana'nın olayı hele çok ayrı.

Leliana

kadın maker'a falan inanmıyo abi alakası bile yok. sadece kafası çok karışık ve kendine huzur vereek bişey aradığından maker'a sığınıyor o kadar. oyunda birkaç kere "ya sen rahibesin ama bunu yapıyor musun" diye sorular sordugunuz zaman, yok ben o "o tür" rahibeden değilim türü cevaplar veriyor. maker vs. onun için sadece bir kaçış, tutarlı olabilmek için başkalarını o gözlükten değerlendiriyor ama aslında kendi içinde bile tutarlı değil. kafası karışık bir karakterden ne kadar tutarlı olmasını bekliyorsunuz anlamıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...