Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

ya bu saatten sonra öyle süper orjinal hiçbiyerde görülmemiş dünya yaratılmaz. Benim için önemli olan ayrıntıya girilip siyahı beyazıyla yaratılmış bir dünya olsun ki bunu gayet iyi becermiş dragon age

Bende oyun bitişinde

sonumuzu hep elde silah "son nefesi vermeden ne kadar götürürsek bu dünyadan yanımızda kardır" mantığıyla deep roadsa CHHHAARRGEEEE atarken düşündüm. Hatta böyle mini event koyabilirlerdi oyun sonuna köprü gibi bir yerde üstümüze akın akın darkspawn gelse, death count olsa falan offf

Sosyal ağlarda paylaş

oyunu beğenmekle beraber (her ne kadar zero punctuation'da -ki çok zorluyor adam genelde, sevemedim- dendiği gibi klasik bioware tarzında olduğunu söylese de) önceki oyunlarından ciddi bir eksikliği var, karma sistemi. 4-5 seçenek var ama sadece 1 ya da 2 tanesi seçiliyor mazo değilseniz. karakterinizin kurduğu prensiplere göre hareket etmeyi gerektiren tek bir olay yok, nabza göre şerbet paso. parti ilişkileri sadece yıkama yağlama. olur da 3-5 approval düşerse ağzına dayıyorsunuz hediyeleri de. ben rol yapıyormuşum hissini alamadım doğrusu milleti yağlamaktan. kişiliksiz rp'si deyip gönlümü mü avutsam nedir ki.

böyle dobra dobra konuşuyorum, bakıyorum approval paldır küldür düşüyor. e ne kazandık? karma yok. adam ödül vermek istiyor reddediyorum. ne kazandık? karma yok. e haliyle reload edip fırsatçıyı oynuyorum salak olmadığım için. e bunun da 5 seçenek yerine tek seçenek sahibi olmaktan efektif olarak farkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

e gerçekçi olanı da o değil mi zaten ? diğer bioware oyunlarındaki gibi DÜNYANIN TEK UMUDU ÜSTÜN İNSANI oynamıyoruz ki bütün evren bizim etrafımızda dönsün? partideki alistair prestij olarak bizden çok daha üstün hatta ?

ortada yapılması gereken bir iş var. bunu yapmaya çalışırkende heryol mübah diyoruz, gayet güzel iyi/kötü/çirkin seçim şansı veriyor oyun üstelik
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şöyle genelde seçimler:

-senin bu dediğin şerefsizlik ama napalım yaparız
-beni bu isteğin çok üzdü ama başka seçenek de yok gibi böhühü:(
-aa süper fikir ya hemen yapalım tabi
-yapıcam ama iyi para verirsin inşallah

bu abi oyundaki seçim.

Tabii ki daha güzel seçimler de yapabiliyoruz ama bioware'in önceki oyunlarındaki seçim zenginliği kesinlikle yok
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Abi şöyle genelde seçimler:

-senin bu dediğin şerefsizlik ama napalım yaparız
-beni bu isteğin çok üzdü ama başka seçenek de yok gibi böhühü:(
-aa süper fikir ya hemen yapalım tabi
-yapıcam ama iyi para verirsin inşallah

bu abi oyundaki seçim.

Tabii ki daha güzel seçimler de yapabiliyoruz ama bioware'in önceki oyunlarındaki seçim zenginliği kesinlikle yok

hic boyle bisey olmadi, yapmak istemiyorum dedigim seyi yapmadim. Tonla quest var bu sekilde, ha sen grey warden olmak istemiyodum ben dersen o zaman iyun olmaz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

sırf loghainin ön planda olduğu 2 farklı son bile var. farklı kombinasyonlarla ortaya çıkıcak sonları saymıyorum

o çok saçma bir yaklaşım. dünya siyah beyaz değil ki "pure evil" oynayasın. Sana iyi kötü gelen seçimlerin bile oyun sonunda nasıl ters tepki verebildiğini görüyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar gücü arkamıza almış, archdemonın kelleyi eline verme şansına ulaşmışken dünyanın kralı olma şansımız da olmalıydı. Bu dünyanın sith lordu olmak vardı teey..

Yok abi yani anlaşabileceğimizi sanmıyorum da oyunda genel olarak bir tavır seçiyosuın ama aynı şeyleri yapıyosun hemen hemen.. Bu yanlış..

Mesela:

fade'e girsek demonla anlaşıp dönsek, fade'de eamon'la konuştum beni veliahtı ilan etti hacı onun artık gücü kalmamış geri dönemeyecek desek onu öldürüp güçlerini kendimize alsak? :)

Saçma değil abi dünya siyah beyaz değil ama ben siyah yada beyaz olabilirim. Bu oyunda sana iyilik meleği olma şansı verilmiş ki cidden karma yok karın tokluğuna görev yapıyosun iyi olucam diye bi ödül gelmiyo. Ama iyilik meleği olma şansı verirken şeytan olma şansı vermiyo bu da bence bir eksi..
Sosyal ağlarda paylaş

eeeee

morrigana diğer 2 wardendan biriyle çocuk yaptırıp veya diğer 2 wardena archdemon öldürtüm ölmekten kurtulup, kraliçe ile evlenip tahta geçebildiğimiz bir son yokmu zaten ?

iyilik meleği diye birşey yok. çok yüzeysel oynamışsın sen oyunu

oyunun verdiği bütün mesaj zaten bu

git bakalım o hiperaktif büyü okumak isteyen dwarf karının istediğini yapınca sonunda ne olduğunu gör

hangisi iyi babasının sözünü dinletip evde tutmakmı ? dwarf dwarf kalsın evinde kıçını kırıp yoksa kalbinin istediği işi yapması mı gidip büyü yapamıycak durumda olsa bile büyü okuyup cüceleri aydınlatması mı ?

o chantry yi orzimmarda açtırmak sence iyi olan mıydı ? git bak bakalım hikaye sonunda sonuçları nasılmış
Sosyal ağlarda paylaş

Efektif olarak kötü oynayamıyoruz diyorum ya abi kotor oynadıysan fark bariz aradaki yani. Karakter etkileşimleri de ayrıca rezalet. Secks için ödül ver, kendine bir tarz yaratıp öyle seçim yapsan fakir kalma riskin var. Çıkarcı olsan partinin yarısı sana karşı. Saçmasapan bi durum.

Ayrıca oyun efsanevi olmuş abi ben bok atmak için demiyorum eleştiriyorum. Oyunu çok beğendim de çok daha iyi olabilirmiş. Potansiyeline ulaşamamış bir oyun
Sosyal ağlarda paylaş

yalniz sey guzel olmus oyunda
diger karakterlerin secilmedikleri durumlarda ne hale dustukleri falan

mesela dust towndaki cucenin hapiste olmesi

kralin cocugu olan cuceyle ilgili bir sey var mi tunellere gonderilmesi disinda?

veya dalish elfle falan?
bu karakter sonlarini gorebilecegimiz bir site falan var mi?

Sosyal ağlarda paylaş

kotor ile ne alakası var
kotor da kreiyanın dediklerine bir bak bakalım
AYNISINI dragon age de yaşıyorsun

sex için ödül vermiyor oyun, arandaki bağı güçlendirince veriyor. sex sana kalmış ister yap ister yapma

eleştirilcek yönleri var oyunun, sen saçma sapan şeyleri eleştirmeye çalışıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

eoooo.. tam tersine dünyanın tek umudunu oynadığımız ostagar'ın bitişiyle beraber hemen yüzümüze çarpılıyor. diğer bioware oyunları en azından ortalarına kadar düşük ölçekli tutuyordu işi.

iyi/kötü/çirkin seçim şansı görünürde var. ama efektif olarak, gameplay bakımından 1 ya da 1,5 (aynı şeyi kibarca ya da dümdüz söylemek ki bunların da sonuç bakımından zerre farkı yok) seçenek var. diğerlerinden birini seçerseniz ya direkt cezalandırılıyorsunuz ya da getirisi olmadığı için o "one decision to bind them all" olanı seçmediğiniz için yine kayıptasınız. normalde bu diğer seçenekler para/item filan vermiyor olmalarını karma (dolayısıyla ekibe alıp geçinebileceğiniz npc'ler havuzunu belirler ya da parti dışı npc'lerle etkileşimi) ya da diğer npc'lerden doğrudan bir onay görme ile sübvanse edilir. bu eksik.

seçenekler şöyle yani partidekine karşı konuşurken:
- of rezil bir insansın git uçurumdan atla (-15 approval)
- çok şukelasın hayranınım, ne desen hakkın var (+10 approval, achievement şansı, stat bonus)

npc ile konuşurken:
- çok sağol ama hiç lazım değil osman'ın veridium kılıcı (hiçbirşey)
- şahaneymiş osman'ın veridium kılıcı, eyvallah (osman'ın veridium kılıcı)

kim neden ilk seçeneği seçer ki? evil oynamak da istemiyorum ha, ağzına yüzüne çarpıcam sten ve morrigan'ın ama popolarını yalamak dururken bunu yapmam bile bile aptallık oluyor resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır tek umut değiliz. oyun sonunda görüyorsun. senin yapabileceğini 2 kişi daha yapabiliyor. bir başkası en az o kadar önemli birşey yapabiliyor

karakterler ile aranda öyle bir ilişki olması da ondan ibaret

senin isteğin herseçeneğe aynı ödül kalitesi sam o da olmaz. seçimin mantığı da o. kendin istediğin için yapıyorsan katlanırsın sonuçlarına. ödül için yapıyorsan katlanırsın yola
Sosyal ağlarda paylaş

ya açıkladığı birşey yok

karşında senin gibi bir karakter var. sen mc ol ben morrigan olıyım

farzet ben sırf annem gönderdi diye sana dünyayı kurtarmanda yardım edicem yoksa zerre umurumda değil. şimdi ben op bir karakterim, senin de benim aoe me ihtiyacın var

sen yss bana katlanıcakmısın ? o storm of the century sana lazımsa yss katlanıcaksın

ha yavaş yavaş kanıma girersin iyi huylu uslu biri olurum hatta gelir çakarsın o ayrı oyunun güzelliği ama çıkıpta BANANE YA BEN KENDİME GÖRE DOĞRUYU SEÇTİM KAEDE BANA LAF ATIYOR diyemezsin
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Sam'in yazısının arkasındayım harika açıklamış. Gerisi teferruat yani herkesin görüşü olur da kotorda falan bariz bi karma sistemi vardı. Ya iyilik yaptığın için başka güçler tarafından ödüllendirirdin ya da kötülük yaptığın için direk para olarak. Burada o yok. Bi de hakkaten de 1 yada 1.5 seçenek var :D
Sosyal ağlarda paylaş

ya kotor ile ne alakası var dünyanın sen oyunu hiç mi bitirmedin ?
star wars dediğin zaten siyah beyaz üstüne
dragon age in verdiği bütün mesaj senin iyi diye yaptığının kötü, kötü dediğinin iyi olabildiği. bir bitir oyunu verdiğin kararların sonuçlarını gör

kotor da sana kreianın anlatmaya çalıştığı olayı birebir yaşıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...